Резултати от 1 до 3 от общо 3

Моля за съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2
    #1

    Моля за съвет

    От месец и половина имам Hitaci 2509rx втора употреба .Проблемът е в скоростта на вентилатора,който не спира да работи и с него не спира и външното тяло.При зададени 19градуса в стаята е 23 ,а струята се усеща на 3 метра.Имам други два климатика и при тях след достигане на температурата вентилатора намаля оборотите.Универсалното дистанционно бе заменено с rar-1m1 ,но без резултат.На режим auto е най-поносимо,а става нормално за около 5 минути през 2-3 часа и после пак 'ветрове'.От фирмата твърдят,че това е нормално,както е било нормално външното да не спира,защото било "хиперинвертор".С последното не съм съгласен и чакам отговор от компетентните в форума.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Re:Моля за съвет

    Здравей. Едва ли живееш в жилище в което няма топлозагуби и съвсем нормално е при тези външни температури, машината да намаля оборотите на компресора и вътрешното тяло да не спира. Даже и да достигне температура, турбината остава да върти за да може по прецизно да се следи температурата в стаята. Това дистанционно което са ти дали, е за доста по стар модел климатизатор -модел на R22 преди 2000 година. Модела дистанционно управление за твоята машина е RAR-2V1 -
    Също така, в какво помещение е поставена тази машина?Как измерваш температурата и къде? Сигурен ли си, че това което измерваш е общо за цялото помещение? Модела е много добър и според мен, тревогите ти са излишни.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2
    #3

    Re:Моля за съвет

    Благодаря за информацията.Стаята е 20к.м. с h 2.65 ,pvc дограма ,изолация на стените и тавана.Меренето на температурата беше преди месец при външна около 8 градуса.От зададени 19гр. свалих на 17гр. ,а вентилатора и външното продължиха да работят,което за мен е странно.Ще опитам да сменя дистанционното макар,че го смениха пак със същото,даже неработещо.Явно ще имам неприятности с фирмата.Сега съм принуден да слагам преграда между машината и бюрото,защото струята въздух е неприятна.Дано през Новата година се оправи.Весели празници!



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за съвет
    От Инж. Маг. Тодор Грудев във форум Телевизори
    Отговори: 36
    Последно: 01-10-13, 11:03
  2. Моля за съвет
    От armen във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 29-04-13, 23:17
  3. Моля за съвет
    От loszetas във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 20-04-12, 21:19
  4. Моля за съвет
    От Lubo7745 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 16
    Последно: 01-10-11, 09:37
  5. Моля за съвет!
    От Pinto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 15-06-02, 12:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе