Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    53
    #1

    Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)

    Здравейте,
    абсолютно бос съм в тази тема за климатици видове показатели и т.н. До сега съм се отоплявал само на дърва но им станах роб и се отказвам. Решил съм да мина на климатик. Отидох до една от фирмите в моя град (Търговище) описах им какво помещение ще отоплявам и ми препоръчаха 2 модела
    1. МЕ MSZ-GE35VA
    2. ME MSZ-FD35VA
    Проверих в нета просто ей така как вървят цените по другите градове и останах супер изненадан като видях че се продават с по 300 - 400 лв по-евтини. Лошото е че градът не е малък и няма голяма конкуренция и тези си държат високи цените. Първо искам да попитам ако си купя климатика от друг град после за да ми важи гаранцията трябва да му се прави редовно профилактиката от същата фирма от където е купен или може и друга лицензирана фирма?

    Давам схема на помещението което искам да отоплявам:




    Апартамента е тухлен със западно изложение. Всекидневната и част от терасата са съединени с барплод, терасата е изидана с тухла с ПВЦ дограма, няма външна изолация. Квадратурата на стаята е около 16м2 на терасата 4м2. Идеята ми е вътрешното тяло да е във всекидневната с опция да се топли и спалнята. В спалнята има тераса не остъклена, м/у стаята и терасата им дограмата ПВЦ. В спалнята има кумин с които съседа отдолу ме топли. Другия съсед на етажа с който делим една стена (нещо като на калкан са апартаментите) има парно на дърва, също топли. Други външни стени нямам. Идеята ми е да поддържам около 24 градуса във всекидневната и ~22 градуса в спалнята. Зимно време без да се отоплява температурата в апартамента е около 17-18 градуса (комшиите топлят ).
    Бюджета ми е около 2000 лв. Ще използвам и тази програма за енергийна ефективност която възстановява 20%. Това е общо взето което се сещам като обяснение.
    Бих искал да ми дадете съвет кой от двата климатика ще ми е необходим, съответно и по-изгоден в моя случай (не само като цена, но и като консумация, поддръжка и т.н.). Също така приемам и други предложения защото вярвам че тук никой не би ме подвел с цел изгода както биха направили във всеки магазин с човек абсолютно не разбиращ от темата.
    Благодаря ви много

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)

    Тази разлика в цените е поради това че някой фирми не си ъпдеитват сайтовете от доста време.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #3

    Re:Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)

    Идеята да топлиш и двете стаи с един климатик не е много добра, въпреки че както казваш е топло по принцип. В спалнята няма да се стопля и климатика ще се мъчи в студеното време.
    Най добре е една 9-ка в спалнята, във всекидневната 12-ка.
    Ако все пак уплътниш тези 2000 лв за един климатик,с опция за още един след време, най добре е тошиба 13-ка дайсекай 6, това ако се възползваш от енергийната ефективност.

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #4

    Re:Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Ако все пак уплътниш тези 2000 лв за един климатик,с опция за още един след време, най добре е тошиба 13-ка дайсекай 6, това ако се възползваш от енергийната ефективност.
    Аз бих постъпил по същия начин + една духалка за спалнята, която да помага в мразовитите дни.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)

    В тези 16 квадрата една 10-ка 6-а серия ще пее, няма нужда от 13-ица.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    53
    #6

    Re:Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)

    А тази дето са ми ги предложили какви са 13ки ли? Може ли някакви модели да ми кажете че така нищо не ми говори.
    За първия ми искат 1900лв с мотажа за втория 2499 лв.
    И аз мисля в другата стая да сложа още един но тази година няма да мога наведнъж, евентуално догодина.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #7

    Re:Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)

    http://mmc.bg/admin/pics/71_2_PL%20M...LIT%202011.pdf
    това мисля че ще ти свърши чудесна работа
    ще ти излезе около 3500 с монтажа и ще бъдеш страшно доволен и ако фирмата в града ви не се хване с монтажа.......звъннете

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #8

    Re:Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)





    Много пари ти искат за GE35VA...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    53
    #9

    Re:Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)

    Добре например го намирам климатика от Варна доста по-евтин. За да ми признаят гаранцията сигурно ще искат те да го монтират и те да му правят профилактики през гаранционния период. Което няма как да стане защото са на 100 км. Каква е практиката? Ако примерно др фирма ми го монтира и го поддържа през този период ще ми признаят ли гаранция?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #10

    Re:Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)

    Татоо, тези дето са ти ги предложили са 12-ки, обаче си приличат само по марката. GE35 е с 650 вата компресор, а FD35 с 900вата.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #11

    Re:Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)

    Цитат Първоначално публикувано от tatoo
    Добре например го намирам климатика от Варна доста по-евтин. За да ми признаят гаранцията сигурно ще искат те да го монтират и те да му правят профилактики през гаранционния период. Което няма как да стане защото са на 100 км. Каква е практиката? Ако примерно др фирма ми го монтира и го поддържа през този период ще ми признаят ли гаранция?
    Не знам какво да те посъветвам аз... Изчакай фирмаджиите да видят темата. Може да имат някой познат в околните градове.
    Нещо по-близо няма ли - Шумен, Разград?

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #12

    Re:Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)

    Цитат Първоначално публикувано от tatoo
    Добре например го намирам климатика от Варна доста по-евтин. За да ми признаят гаранцията сигурно ще искат те да го монтират и те да му правят профилактики през гаранционния период. Което няма как да стане защото са на 100 км.
    Градски, има как да стане този номер. Обади се в тази фирма и се уговори със собственика й за детайлите или му пиши тук на ЛС - climamarket. Би трябвало да ти свърши работа. А за конкретен модел, примерно Panasonic KIT-NE-12LKE, само че побързай докато не е свършил, цената му беше под 2000лв. с монтажа.
    Моите климатици също са от Варна, но от друга фирма.
    Успех!

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #13

    Re:Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    В тези 16 квадрата една 10-ка 6-а серия ще пее, няма нужда от 13-ица.
    Еди дневната е общо 20кв. не, че няма да се справи 10-ката, но идеята да се топли и спалнята

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Не знам какво да те посъветвам аз... Изчакай фирмаджиите да видят темата. Може да имат някой познат в околните градове.
    Нещо по-близо няма ли - Шумен, Разград?
    Аз съм от Шумен, но моите климатици са купени и монтирани от варненска фирма (без задължителни профилактики)...... Има защо...... На всичко отгоре ми излязоха по-евтини


    tatoo
    Търговище не е чак толкова малък град. Не вярвам да няма фирма, която да не може да ти достави и монтира избрания от теб климатизатор на нормална цена
    пп.1 Ако се насочиш да купуваш от Шумен, пиши на на л.с. да ти кажа поне, къде да не ходиш.
    пп.2 Не всички фирми налагат задължителна профилактика, за да ти е валидна гаранцията.

  17. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #14

    Re:Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)

    Внимавай при избора на мощност, защото и комшите ти като теб, ако се откажат от дървата, ще стане СТУД.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)

    За двете помещения си прав Jackas, че няма да има достатъчно мощност. Иначе 10-ката и с 20 квадрата ще се справи, но аз имах предвид да ползва машината само едното помещение, с тенденция за другото като събере пари.За двете 10-ката ще се зори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. предложения за климатик по схема
    От Damian Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 28
    Последно: 16-11-14, 15:30
  2. HISENSE AS-12UR4SVNVL - инфо за този климатик ?
    От moshko във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 18
    Последно: 27-06-12, 10:32
  3. Daikin AN36DSSK-W някой има ли инфо за този климатик
    От extranios във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 17-11-11, 20:35
  4. Избор на климатик до 600 лв без монтаж - омотах се в морето от инфо
    От the red guy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-11, 12:01
  5. Инсталация на климатик - инфо и снимки!
    От jovanoty във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 25-01-10, 08:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе