Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29
Like Tree2Одобрявам

предложения за климатик по схема

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    61
    #1

    предложения за климатик по схема

    Здр приятели,
    по схемата искам да закупя климатик, който ще бъде за целогодишно ползване (отопление и охлаждане).
    Спалнята възнамерявам да бъде с конвектор, а всекидневната с климатик. Като помещенията с упомената квадратура ще бъдат отоплявани с двете ел. тела и охлаждани само от климатика.
    Мисля, че съм изчерпателен какво възнамерявам да направя.

    Хубав ден и очаквам вашите предложения
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Една 12-ка. Горе на разделящата стена се пробива отвор и се вгражда вентилатор. Вратите към коридора на спалнята и всекидневната са отворени, а вентилаторът изсмуква топлия въздух от спалнята. Най-добре ще да е с два климатизатора, пиша го от личен опит.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 14-07-13 в 16:40.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    61
    #3

    Отговор: предложения за климатик по схема

    забравих да кажа, за там съм предвидил вътрешното тяло, мерси на колегата,но
    това за вентилатора, ще се чува шума от всекидневната в спалнята, а имам малко дете.
    Не пушачи сме, не ми пречи да се монтира, но някак си не ми хареса идеята ти.

    Благодаря иначе

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Ако няма врата между спалнята и всекидневната, не става с едно вътрешно тяло и без вентилатор(и).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    61
    #5

    Отговор: предложения за климатик по схема

    ап..jpg добавих някои елементи за помещението. Нямам тези финанси за два инвенторни климатика, спалнята е 14кв.м. ще се отоплява с лъчист конвектор на ADAX

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Отговор: предложения за климатик по схема

    За охлаждане не е речено че непременно климатика да е инверторен има и конвенционални и с парите за един инвертор ще си купите два климатика. Иначе може да стане ама да избиеш врата между двете стаи.:banghead:

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    61
    #7

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    За охлаждане не е речено че непременно климатика да е инверторен има и конвенционални и с парите за един инвертор ще си купите два климатика. Иначе може да стане ама да избиеш врата между двете стаи.:banghead:
    Нямам намерението да съм "лидер" във жилищния вход по сметка за ток целогодишно
    Дано ме разбираш

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Не не те разбирам. Има поговорка "Простирай се според чергата."

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #9

    Отговор: предложения за климатик по схема

    За хола може да сложиш това Toshiba RAS13SKV-E2/RAS13SAV-E2 ( намира се за 1350 лв с монтажа ) . Ти си вътрешен апартамент и мисля , че поне до -5 няма да имаш проблем да топлиш и спалнята . Аз съм пробвал с моя в хола ( 25 кв ) при подобно разположение ( но външен апартамент и огромни топлозагуби ) И в хола зададени 25 градуса в спалнята 20 градуса . Просто ако ще топлиш и спаланята с него трябва да следиш как работи климатика и когато тръгне да се тормози да затваряш вратите на хола .

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #10

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Едно време, когато нямах (достатъчно) пари, си купих един хубав инверторен климатик, за $ 850,00 и два тихи вентилатора. Климатизаторът беше във всекидневната. Първият вентилатор сложих на прага на отворената врата на всекидневната, да вади студения въздух в коридора. Вторият вентилатор беше на прага на отворената врата на спалнята, за да вкарва в нея студения въздух от коридора. системата работеше, но беше доста неудобно. В онези години (1998 или 1999) имаше и евтини климатизатори, но не заложих на тях, въпреки че с 850 USD можех да купя поне два. Съвети не давам, изборът на всеки зависи от това, колко си цени парите и труда.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Отговор: предложения за климатик по схема

    И сега има евтини климатизатори които са що годе добри.Недостатъците има са малко повече шум и по-малка устойчивост на "качествените параметри" на ел.енергията зависеща от "прищевките" на "българските" енергодоставни дружества.Все пак мисля, че цените са поносими, друг въпрос е че доходите на хората в огромната част от провинцията(та дори и в София) не съответстват, но за това не са виновни производителите/вносителите и търговците на дребно на климатична техника а българската политико-крадлива паплач...

    И сега има инверторни клматици на цена 800-900 лева с и без монтаж за 9-ка/12-ка, а за по ниски цени просто не виждам накъде...

  14.  
     
  15. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #12

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Damian Ivanov имате вариант да монтирате Мулти сплит те имат едно външно тялo, което работи за две или повече вътрешни тела.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    61
    #13

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Приятели, излиза следната дилема
    Dikin FTXS35K стенен или FVXS35F подов
    Както и подова 12-ка на Хитачи но не се сещам мидела и сега, но са в един ценови сегмент

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    61
    #14

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov Виж публикацията
    Damian Ivanov имате вариант да монтирате Мулти сплит те имат едно външно тялo, което работи за две или повече вътрешни тела.
    Това е добър вариант, но цените не са по силата ми.
    Благодаря
    За малката стая ще разчитам на 1500W лъчист

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #15

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Цитат Първоначално публикувано от Damian Ivanov Виж публикацията
    Приятели, излиза следната дилема
    Dikin FTXS35K стенен или FVXS35F подов
    Както и подова 12-ка на Хитачи но не се сещам мидела и сега, но са в един ценови сегмент
    Имаш ли някаква изолация и каква е дограмата? Извинявам се, ако евентуално си го написал, а аз не съм го видял.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 35
    Последно: 16-10-13, 23:14
  2. Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)
    От tatoo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 05-04-12, 11:20
  3. Моля дайте предложения за климатик за помещение 12м2
    От mn1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 29-10-11, 00:38
  4. Предложения за телевизор?
    От James87 във форум Телевизори
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-11, 09:41
  5. ИНТЕРЕСНИ GPS ПРЕДЛОЖЕНИЯ
    От thunder77 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 12-10-10, 11:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе