Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Реална консумация на минимум топлоотдаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1

    Реална консумация на минимум топлоотдаване

    Моля тези, които имат възможност да измерват с уред консумацията на климатиците си, да споделят като посочат:
    1. Марка и модел на климатика;
    2. При каква външна температура;
    3. На колко градуса е настроен климатика и на каква степен е вентилатора.
    П.С. Наясно съм, че има и други фактори, които оказват влияние на минималното топлоотдаване на климатика, но целта е да се види дали има драстично разминаване между сервизните данни и реално измерените.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Реална консумация на минимум топлоотдаване

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    целта е да се види дали има драстично разминаване между сервизните данни и реално измерените.
    При мене няма.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Re:Реална консумация на минимум топлоотдаване

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    целта е да се види дали има драстично разминаване между сервизните данни и реално измерените.
    При моите PDR-ки от 2009г. също няма разминаване.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Реална консумация на минимум топлоотдаване

    ДАЙСЕЙКАЙ ІІІ 10-ка.Външната беше около 0 или малко отгоре, да речем +2.Настроен на 22 градуса, турбина на АУТО.Виждал съм дълго време да държи между 155 и 165 вата консумация.По сервизно минимума на отопление е 120 вата консумация.Възможно е и по-надолу да е падал, но не съм го виждал.

  6. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #5

    Re:Реална консумация на минимум топлоотдаване

    Панасоник NE-12 LKE в помещение с добра топлоизолация и от 2-3 градуса външна нагоре тепература слиза на 73 вата през целия ден като много рядко исключва NE9-LKE е с същия минимал измерен при по високи външни темеператури Които иска да вярва даже и тошиба 5 неможе да слезе на такъв минимал които иска да вярва но това е деиствителността скрола си е скрол ненадминат в ниските обороти

    Клип нямям мога да направя с телефона ама незнам каде и как да го кача но вярвате не вярвате това е истината а от 0 надолу дига на 120 -180 -и така пропроционално с намаляне на външната температура при -16 харчи около 500 до 800 вата при денонощен режим на работа
    Графата по сфредата на уредя показва моментнатаму мошност която дърпа а относно уреда тои е марков в гугала може да намерите фирмата производител и е немски за разлика от повечето които са китаиски

    Компресора си работи на минимум и е толкова тих че трябва даси сложя ухото на външното тяло задаго чуя вентилаторасе върти на много бавно Имам до сега 5 нордикта монтирани и имам достатачно наблюдение за този модел В стенбаи си консумира 50-60 вата но тази консумация спира в момента на тръгване на компресора Заводските дани в сервизното са осреднени стоиности при опредлени температури на замерване Ако случаино незнаете скрол компресора се ползва и за върхови модели на панасоник за японския пазар такаче какво чудно има

    Ето снимах и клип за невярващите малко е с лошо качество от телефона е мисля че се вижда достатачно ето и линка https://www.youtube.com/watch?v=7Rp8ihnXmCA#
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #6

    Re:Реална консумация на минимум топлоотдаване

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Панасоник NE-12 LKE в помещение с добра топлоизолация и от 2-3 градуса външна нагоре тепература слиза на 73 вата през целия ден
    Климатик Панасоник KIT-NE-12LKE
    Охлаждаща мощност – 3.5 (0.6-4.0) kW
    Ел. консумация при охлаждане – 0.910(0.120-1.170) kW
    Oтоплителна мощност – 4.0 (0.6-6.6) kW
    Ел. консумация при отопление – 0.960(0.115-1.850) kW

    Според каталожните данни минималната консумация е 115W, които според мен са трудно постижими а 73W са си направо нереални.
    Пробвай с друг уред да замериш и качи 3-4мин. клип за да повярваме.

    Моят уред е същия, мога да направя снимка с показание 50W но при спрял компресор, затова казвам клип който можеш да качиш напр. в youtube.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #7

    Re:Реална консумация на минимум топлоотдаване

    Приятелю аз не съм професионалист, но мога да те уверя в следното - най-вероятно тези 73 вата са само консумацията на електрониката и турбината ти, понеже държиш зададена ниска температура - сам си посочил, че имаш яка изолация, наи вероятно в стаята ти е топло и няма нужда от отопление. Няма как да надминеш заводските данни.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Re:Реална консумация на минимум топлоотдаване

    Някой друг има ли панасоник NE-9/12LKE, за да потвърди измереното от turboie. При изключен компресор и следене на температурата харчи 64 вата, а при топлоотдаване на 600 вата на минимум харчи 73вата, т.е само 9 вата отгоре и отдава 600 вата :rolleyes:

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:Реална консумация на минимум топлоотдаване

    .

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #10

    Re:Реална консумация на минимум топлоотдаване

    Турбоие - ако имаш възможност - провери се сам - с друга машинка, че наистина много чудене пада.

  13. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #11

    Re:Реална консумация на минимум топлоотдаване

    Не сте длъжни да вярвате, аз за мен нали си го знам, пък вие си мислете каквото искате. Не смятам никой в нищо да убеждавам. А относно замерването,съм го правил и с други марки, но далеч по- висока е от тази.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #12

    Re:Реална консумация на минимум топлоотдаване

    Нека да обърнем внимание на следният момент.
    Климатика няма как да работи на минимално топлоотдаване, ако топлинните загуби превишават отдаваната от климатика при най-ниска консумация.
    Топлоотдаването зависи най-вече от изолацията.
    Само при много сериозна иолация може да се види колко наистина е минимума.

  16. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #13

    Re:Реална консумация на минимум топлоотдаване

    Проблема според мен е,че много рядко в БГ някой прави много сериозна (EPS-F от 120мм<) изолация на жилището си,камо ли цялостни енергоспестяващи решения.А иначе много хора се разочароват,че климатика им не бил ''толкова'' икономичен.
    Просто не може ''под вола да се търси теле''
    Ясно е че повечето от нас засега не могат да си позволят това,затова някои коментари са излишни.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    57
    #14

    Re:Реална консумация на минимум топлоотдаване

    аз при мен миналия месец сложих 15 см изолация и чакам зимата

  18. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #15

    Re:Реална консумация на минимум топлоотдаване

    Цитат Първоначално публикувано от dobrinov
    аз при мен миналия месец сложих 15 см изолация и чакам зимата
    Браво!
    То ефекта не е само зимата.Сега ще ти паднат драстично и разходите за охлаждане на жилището.
    Отделно като цяло ще се подобри качеството ви на живот в жилището...но тези ''странични ефекти'' са ти ясни щом си направил това

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 12-09-13, 00:50
  2. топлоотдаване при -10 градуса
    От sladi4kia във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 09-02-12, 09:54
  3. Реална разлика между 75 и 100 мхц?
    От RCS във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 29-07-08, 19:20
  4. Отговори: 20
    Последно: 27-07-08, 19:04
  5. Реална алтернатива на офиса на М$
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-05-05, 14:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе