Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Избор на инвертор за охлаждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    4
    #1

    Избор на инвертор за охлаждане

    Добър ден. Прегледах доста теми, но като чели е наблегнато повече на климатика, като средство за отопление. Възнамерявам да закупя климатик (инверторен) за охлаждане на вилищна стая:
    25м2 ново строителство, тухла, с много добра изолация (външна)
    2 прозореца PVC дограма, фолирани с отражателно фолио (отразява до 79% слънчевата енергия), щори и т.н. обща площ 3,5м2
    5ти етаж и отгоре и отдолу има апартаменти с климатик
    Калкулаторът показва 1,65кВ за охлаждане, 3,54кВ за отопление, но аз го купувам за охлаждане, зимата си имам парно.
    Тоест и 9ка мисля ще е достатъчна, въпреки, че калкулаторът показва 12ка. От мненията Ви във форума се отказах от Самсунзи, ЕлДжи-та, Осаки и т.н., явно са боклуци. Но все пак силно се надявам да се вместя в 900-1000 с монтажа . Просто не ми се инвестират повече пари, в нещо, което ще работи 2-3 месеца в годината. Виждам, че има положителни мнения за Panasonic и естествено Fujitsu, Mitsubishi и компания.
    Този модел ми грабна вниманието : PANASONIC CS/CU-RE9JKX 880лв с монтажа. Ще съм благодарен, ако изкажете мнения и предложения.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #2

    Re:Избор на инвертор за охлаждане

    това според мен е най-оптималното цена/производителност

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #3

    Re:Избор на инвертор за охлаждане

    Ако е само охлаждане, се минава и без инвертор и спестяваш.За LG няма много писано,че са боклуци.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Избор на инвертор за охлаждане

    Спестяваш от цената но не и от сметката за ток и комфорта с инверторен е много по голям просто не го усещаш че работи.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #5

    Re:Избор на инвертор за охлаждане

    За охлаждане разликата не е съществена между инвертор и конвенционален.Инвестицията също не си струва в случая.Ползва се 2мес.Кога ще избие разликата в сметките-никога.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #6

    Re:Избор на инвертор за охлаждане

    Точно за охлаждане инвертора е още по ценен.Целта е да имаш комфортна температура без колебания и моменти в които да започваш да се потиш, както става с конвенционалния. Ако се опиташ да избегнеш това трябва да смъкваш градусите надолу, но студа става голям.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:Избор на инвертор за охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    За охлаждане разликата не е съществена между инвертор и конвенционален.Инвестицията също не си струва в случая.Ползва се 2мес.Кога ще избие разликата в сметките-никога.
    Не е вярно има икономия и е доста голяма за сведение в офиса преди с мидеята лятото харчеше около 30-35лв месечно. Сега с 12LK от началото на месеца с новите цени имам 5лв до днес като работи от 9.00 до 19.00 а и е доста по приятно защото подържа доста точно градусите.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #8

    Re:Избор на инвертор за охлаждане

    Голямо сравнение!Мидеа с Фуджицу!
    Малко по-сериозно.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1342292567[/time]_________________________________________________

    ivan1,нещо конвенционалния не ти е работил.Силата на инверторния е основно зимата.Качествен дефрост и бърза компенсация на топлинни загуби,благодарение на запас мощност.Ако клима е изчислен за отопление,лятото ще изключва-включва,подобно на конвенционален.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #9

    Re:Избор на инвертор за охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Не е вярно има икономия и е доста голяма за сведение в офиса преди с мидеята лятото харчеше около 30-35лв месечно. Сега с 12LK от началото на месеца с новите цени имам 5лв до днес като работи от 9.00 до 19.00 а и е доста по приятно защото подържа доста точно градусите.
    Да бе да,над 3 пъти по голяма икономия.И само на минимал от 250w.каталожни да бачка/което сигурно няма как да стане/пак ще изразходва повече от тези 5лв.

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #10

    Re:Избор на инвертор за охлаждане

    Защо да не може?Моя в 46м3 и при външна темп. 39гр. настроен на 27гр. работи on/off.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #11

    Re:Избор на инвертор за охлаждане

    Производителите са си дали неслучайно к-ти при еднакви условия.Някои само с вент се охлаждат и то съвсем изгодно.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:Избор на инвертор за охлаждане

    Минимума на които сьм го виждал е147 вата.

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #13

    Re:Избор на инвертор за охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Минимума на които сьм го виждал е147 вата.
    Е той почти като японче?"Тахикардията" му почти ще се припокрие с тази на саньото на Касапа .

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    4
    #14

    Re:Избор на инвертор за охлаждане

    Еми взех го този PANASONIC CS/CU-RE9JKX, дано всичко е наред. Бяха на една цена с UE9JKX, казаха ми, че разликата е само в дизайна, но някъде бях чел по форума, че RE е по-висок клас ушкем, някой знае ли нещо по въпроса? UE имаше 5г гаранция И на вътрешното тяло, не само на компресора. Освен, че беше и без оскъпяване на лизинг, но все пак реших да не се подвеждам За да не пускам нова тема, бихте ли ме просветлили, на какво отстояние от тавана трябва да е вътрешното тяло при височина 2,6м. Да си изкопая аз канал за тръбите да не им давам допълнително пари и какви и колко тръби минават да знам, колко широк да е. Също така ще го слагам горе долу в ъгълът на стаята, а "пред" него на 90 градуса има щори, колко настрани от щорите да го сложа да не ми се лашкат Благодаря предварително!

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #15

    Re:Избор на инвертор за охлаждане

    1 - на 10на см от тавана
    2-канала трябва да е 50/50 мм или 60/40. Минават една медна тръба 1/4" в изолация 6 или 9 мм от микропореста гума,втора тръба 3/8 " пак в изолация,оперативен кабел 4х1,5 мм2 и дренаж от силиконов маркуч.Отделно трябва да има захранващ кабел някъде зад вътрешното тяло,добре е да излиза в долния десен ъгъл.
    3- и на 20 см да го сложиш от щорите,пак става,все пак има жалузи за насочване вляво или вдясно на струята.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 20-08-13, 14:44
  2. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 07:48
  3. Избор на климатик за охлаждане
    От Zygot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 17-04-08, 18:32
  4. Инвертор или конвеционален за охлаждане на 50 m3
    От bymarto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 02-04-08, 23:08
  5. Избор на инвертор за 25 m2
    От blago във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 49
    Последно: 13-07-07, 09:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе