Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Помощ за избор на 2 климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #1

    Помощ за избор на 2 климатика

    Здравейте , нужна ми е помощ за избор на 2 климатика , защото изобщо не съм наясно с тях , инвертори , хиперинвертори и съвсем се обърках , а и не знам кои параметри да гледам , цели се ниска консумация на енергия , тишина и надеждност .
    Помещенията са 2 и са както следва :

    ЕДНОТО

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът- жилищно .

    2.За охлаждане И за отопление ще се ползва .

    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението : 16 кв. 44 куб.
    б) вида на дограмата и стъклопакета - ПВЦ , стъклопакет, КА стъкло .
    в) квадратура на прозорците : 4,32 кв.
    г) изложението на помещението : югозападно ,
    д) етаж на помещението в сградата - 2 етаж
    е) какво е предназначението на помещението- спалня

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение : къща

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата : Пловдивска област

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима - 22 / 22

    6. Има ли изолация на стени/таван - две външни стени , измазани отвън, вътре гипсо картон с вата на всички стени и тавана .

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви - телевизор , компютър, лампи .

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик- 1600 лв.+- 200 лв ако си заслужва .

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане : -25 , +45

    ДРУГОТО

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът- жилищно .

    2.За охлаждане И за отопление ще се ползва .

    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението : 20 кв. 54 куб.
    б) вида на дограмата и стъклопакета - ПВЦ , стъклопакет, КА стъкло .
    в) квадратура на прозорците : 3.5 кв.
    г) изложението на помещението : югоизточно ,
    д) етаж на помещението в сградата - 2 етаж
    е) какво е предназначението на помещението - хол + кухня

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение : къща

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата : Пловдивска област

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима - 22 / 22

    6. Има ли изолация на стени/таван - две външни стени , измазани отвън, вътре гипсо картон с вата на всички стени и тавана .

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви - телевизор , компютър, лампи , фурна , котлони,хладилник и др.
    ,
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик- 1600 лв.+- 200 лв ако си заслужва .

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане : -25 , +45

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    smqnab, Добре дошъл във форума!

    За спалнята:
    1. Panasonic CS-NE9MKE
    2. Daikin FVXS25F

    За хола:
    1. Panasonic CS-NE12MKE
    2. Daikin FVXS35F

    Панасониците ще надхвърлят малко общия бюджет, но си заслужават, докато за Дайкините трябва да има възможност за подов монтаж.
    Успех!

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    smqnab ето и моите предложения:

    Вариант 1
    за спалнята :
    а) MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25ZJP-S

    б) за хола: Toshiba, RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6 или същият климатик от тук

    За мен за тези пари горната комбинация доближава идеалния вариант за твоят случай.

    Вариант 2

    а) за спалня Panasonic, KIT-E9NKE-3


    б) за хол Panasonic, KIT-E12NKE-3

    Вариант 3

    а) спалня: Sharp, AY-XP9GHR

    б) хол: Sharp, AY-XP12GHR

    Лично аз съм за първия вариант, тъй като тошибата за хола има плазма филтър който до известна степен ще неутрализира миризмите в зимния период и ще освежава въздуха.Има по-тежко външно тяло от панасоника и шарпа и според мен ще се държи по-стабилно от тях при ниски температури.
    Йоните и плазмаклъстера при панасоник и шарп са само колкото да се рекламира пред купувачите че ги има и не може да се сравнят с плазма филтъра на тошиба.

    Мицубишито в спалнята въпреки по-високият максимум в сравнение с другите предложения, ще върви добре предвид квадратурата на прозорците и поради това че номинала му е 3.2 в режим отопление и не е висок при зададена температура 22-25 градуса, а когато външната температура е под 2 градуса и призададени 19-20 градуса.Предполагам, че от прозорците ще са най-голямите топлозагуби.

    Подови климатици не препоръчва, тъй като според мен те са за по-голями помещения.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Вариант 3

    а) спалня: Sharp, AY-XP9GHR

    б) хол: Sharp, AY-XP12GHR
    За хола става, но за спалнята умишлено пропуснах този модел, защото се писа от притежателите му, че за спалня не е подходящ.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Подови климатици не препоръчва, тъй като според мен те са за по-голями помещения.
    Това че живее в къща ще компенсира.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    Имах предвид, че трябва свободно пространство пред тях за въздушната струя, а стаите са му 16 и 20 квадрата.

    Подови съм съгласен, ако интериора е изключително опростен, изчистен и минималистичен почти без мебели.Ама в спалнята да няма спалня ще го . Къде ще спи? ...

    За хола ако има и холова секция/гардероб, мека мебел и маса в тези 20 квадрата ...

  7. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #6

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    Благодаря за предложенията , но все още на мога да се спра на нещо конкретно .
    Тия Панасоници , добри ли са , че нещо не съм чувал да ги хвалят , все Fujitsu , Daikin , Mitsubishi ?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от smqnab

    Тия Панасоници , добри ли са
    Не са изкарали зимата та да ти каже някой .Ама по-дизайн "къртят" ... И на мен ми харесват, уж са по дизайн много близък до събратята им за японския пазар, а пък като механика и софтуер са продължение на предишните модели за Европа, но все пак не са презимували.

    Другите варианти(извън панасониците) които съм посочил е сигурно че зимата топлят.


    Ако са ти на сърце панасониците купувай, пък зимата ще си така или пък и така по отношение на производителя и вносителя ...


  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #8

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от smqnab
    Тия Панасоници , добри ли са...
    NE серията е много добра и вече е презимувал модел, така че не се притеснявай. Предложеният от Джъсти е нов 2012г. модел и все още няма отзиви от него.

  11. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #9

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    A , какво ще кажете за 2 от тия : Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA или SANYО - SAP-ZK22X

  12. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #10

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    Благодаря на всички за помощта , избора беше направен преди време 2 броя -Toshiba, RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6 , остава да бъдат монтирани съвсем скоро .

    И като за последно имам два въпроса : тръбния път трябва ли да бъде 2 метра или може и по малко (някъде бях чел , ако не се лъжа , че минимума е 2 метра ) , и да слагат ли гумени тампони ?

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #11

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    6-та серия с минимум два метра тръби, аз бих сложил 2,50. Без тампони, но идеално нивелирано външно тяло.

    ... Межудругото съм очарован от работа на външното тяло на NE серията на Panasonic. Супер мазно работи, много тихо и балансирано. Колкото до вътрешното, мисля, че можеха да се постараят повече.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #12

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    За хола става, но за спалнята умишлено пропуснах този модел, защото се писа от притежателите му, че за спалня не е подходящ.
    Като работа на вътрешното тяло - Шарп 9GHR е много добър, но за спалня най-капризните може и да не са доволни. При мен се получават шумове от набирането на компресора, които се предават по тръбите /1,8-2м/. А в моя случай, в предвид че е сложен в стая към шумна улица - това на другите членове на семейството не им прави впечатление.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    Честито-дълго и безаварийно ползване.

    След известен ценови компромис нагоре сте направил по-добър избор от този който предложихме.Вярвам, зимата ще сте доволни и ще пишете отзиви във форума, за да помогнете/ориентирате и други потребители.

  17. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #14

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    Благодаря , за пожеланията .
    Ето и малко снимки на машините :
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #15

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    Екстра са машините, със здраве да си ги ползваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на 3 климатика
    От hidalgo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 06-12-14, 01:39
  2. Помощ при избор на 2 климатика за хол и спалня
    От apxeonTepukc във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 30-09-14, 15:22
  3. помощ за избор м/у 2 климатика
    От bilian във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-13, 10:30
  4. Спешна помощ за избор между два климатика
    От el.nino във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 04-09-12, 15:50
  5. Помощ за избор на 2 климатика
    От kip1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 19
    Последно: 11-04-12, 01:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе