Страница 4 от 354 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 5299
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #46

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Да видим сега...
    Пловдив-Иваняне са 164.1км. простата сметка показва, че "Въпросният АлександарС" и с велосипед да дойде, това ще му струва 80лв.
    Слагаме 180лв за монтаж и за климатик ти остават точно... 540лв. От опит мога да те уверя, че за тази сума може да се купи точно... нищо.
    Та като цяло, съвета ми е да си преразгледаш бюджета или очакванията. Или най-добре и двете.
    ОК, преразглеждам бюджета до към 1100лв. А очакванията как да преразгледам? Някакви идеи, препоръки? Грубо - помещението е 20кв.м.

    - - - Обновено - - -

    Добре де, с климатик "12-ка" колко градуса мога да очаквам вътре при външна -10* ? Помещението е изолирано от вътре и от вън, със сменена дограма и Ка стъкла.
    Знам че най-вероятно задавам идиотски въпроси, ама като не разбирам - питам.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #47

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Всъщност въпросите ти не са чак толкова "идиотски". Добре е, че питаш и още по -добре, че слушаш. Хубаво направи, че си коригира паричките, щото иначе ще се натресеш на някой трошляк ,който ще ти трови нервите. За 1100 лв. приблизително можеш да си вземеш една Тошиба RAS-255EDR, 255GDR или Саньо EX25T, EXY25T, DX25T, EX25R, или Хитачи E25V и други подобни машини от горния клас на марките. Това са все модели от 2005г. насам. Ако пък нямаш проблем с дизайна, може да си сложиш някоя по-стара машина /2000-2002/, която пак ще ти върши чудесна работа, но ще ти струва по-малко пари.
    Ако се сдобиеш с някоя от тези машини или подобна друга, споойно ще се топлиш в твоите условия и на -20 гр.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #48

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от nako-bako Виж публикацията
    За 1100 лв. приблизително можеш да си вземеш /кръц/ машини от горния клас на марките. .
    Начко, монтажа калкулираш ли?

    Цитат Първоначално публикувано от Synthy Виж публикацията
    Добре де, с климатик "12-ка" колко градуса мога да очаквам вътре при външна -10* ?
    С хубава машина, до 29оС ще успееш да поддържаш. За 30оС не гарантирам.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #49

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ами виж сега, във "Варна клима" гледах, че лукс 229ка е 850 лв., а 25-ца е ъм 950-1000лв. без монтаж. Монтажът им е за този размер 150лв. Или 1100-1150лв. Това е само пример, не реклама,подобни цени има и в други фирми в София, Пловдив. А ако човека може да се попазари за едни 50-60 лв. съвсем ще я нагласим работата. Ето пример за ориентиране, само че за по-стари машини, но пък по-мощни: http://www.varnaklima.com/index.php?...OSHIBA&op=used

    С такива климатици в двайсетина квадрата и с тая изолация гарантирано ще държи и 29 гр.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    5
    #50

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, преди време попаднах на този форум и се постарах да прегледам и старите теми, но само с четене май няма да се ориентирам.Извинявам се предварително, ако вместо да пиша тук е трябвало да се обърна направо към Aleksandars на лични, тъй като се касае за Пловдив :-).Исках да попитам за мнението ви какъв климатик ще е най-подходящ в моя случай и поне някаква бегла ориентация за цена на подходящия климатик втора употреба. И така става въпрос за приземно помещение, което се използва за ветеринарен кабинет, основно ме интересува отопление- за охлаждане ще се ползва рядко. Помещението е разделено на 3 части по дължината -общата кубатура е 96,7 м3-предната част,която е основна е 69,95 м3, а другите две са по още около 13 м3 всяка.Размерите като квадратни метри са-30 м2 на голямото помещение,а другите две са по около 5,5 м2Помещението е с източно изложение, вратите към него са дървена дограма със стъкло с размери 2,20х 1,80/това е общия размер на стъкло+ дървена част/, къщата е стара -тухла и стените са от порядъка на 56-60 см дебелина.Първата и втората част на помещението са разделени с врата подобна на входната- малко по-тясна е. Между 2-то и 3-тото помещение разделението отново е врата и допълнително добавяна стена-която е сравнително тънка, третото помещение е изграждано допълнително и там стените са тънки. Основно искам да отоплявам голямото помещение,ако се налага средното- там е операционната, 3-тото не ми е приоритет в момента-там е сервизно помещение- тоест няма да държа постоянно отворени 3-те врати и да искам да се топли навсякъде.Надявам се не пропускам нещо в описанието.Благодаря предварително на всички, които ми помогнат да се ориентирам какво ще ми е нужно,че според прогнозите май до към вторник имам време и после ще трябва да се слага някаква машина :-)
    Този пост е редактиран от Ekate_1; 02-11-12 в 18:14.

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #51

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ekate_1,то най добре Сашо на место да види,но 70м² си е сериозно помещение-ти ще събереш цяло стадо барабар с кучетата.:D
    Тук си иска сериозна машина,а колонна аз поне не съм виждал във втората употреба,та ще трябва освен с две машини и то мощни.Мислила ли си да преградиш, и това голямото помещение на две-доста сте спестиш от разход на ток,ако отопляваш едната половинка,а и пак няма да е малка приемната?Височината не споменаваш,но трябва да е стандартна 2,60м?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    5
    #52

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    :-))) по-вероятно е стадото да е от кучета. За височината-не знаех,че трябва-поправям се 2,40 е. Преграждането мислех за по нататък да го оставя.Май ще трябва да му пиша и да се види както предлагаш. Благодаря за отговора diksanal :-)

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #53

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Да,на 2,40м. намалява още обема,и така и така ще се слагат два климатика в голямото помещение-трябва от сега да решиш, дали ще се разделя на равни части или не,за да се предвидят от сега климатиците с каква мощност да са-за да си паснат после на разделените части.Успех.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    5
    #54

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Diksanal, току що открих,че съм направила супер идиотска грешка-писала съм кубатура,а после цифрите съм ги изписала с м2,вместо м3 и така съм ви объркала- Извинявам се, за което. Просто чак сега ми "светна" ,че подобно помещение някой беше казал, че отоплява с 16-ка , а не с 2 климатика и си видях грешката. Поправих го направо в поста си -още веднъж извинявайте, ама това ми е напълно чужда материя, с която ми се налага да се занимавам

  12. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #55

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    diksanal жената дава 30м2+2---5,5м2помещения така че няма да и трябва никаква колона

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #56

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal Виж публикацията
    Ekate_1,то най добре Сашо на место да види,но 70м² си е сериозно помещение-ти ще събереш цяло стадо барабар с кучетата.:D
    Тук си иска сериозна машина,а колонна аз поне не съм виждал във втората употреба,та ще трябва освен с две машини и то мощни.Мислила ли си да преградиш, и това голямото помещение на две-доста сте спестиш от разход на ток,ако отопляваш едната половинка,а и пак няма да е малка приемната?Височината не споменаваш,но трябва да е стандартна 2,60м?
    Какви 70м2, жената е посочила 30 + 5.5 + 5.5 = 41м2.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    5
    #57

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Грешката е моя както казах малко по-горе-подчертаното е това,което редактирах. Преди това го бях изписала "кубатура -96,7 м2" и така съм го объркала Diksanal-така,че не се нахвърляйте върху него моля :-)

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #58

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Е сега,е съвсем друга работата,за 72m.³ имаш далеч по голям избор от климатици.Хубаво е да има и плазма фълтър покупката-предвид естеството на работата ти.За малкото помещение и една духалка ще ти върши работа, като се наложи на първо време,макар за операционна да е хубаво и там да има стерилизираща функция климатика,но в такова малко помещение от 5,5m²-ще става неприятно течение-трябва добре да се премисли мястото за монтаж,а и нали ще помага на другото помещение след време.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    5
    #59

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Предполагам е така, исках просто да ти се извиня, като видях,че съм те подвела. Както почнах най-първия си пост опитвам се да се ориентирам на грубо какво да търся и очаквам като параметри и цена

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #60

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    В такова малко помещение от 5.5 М2 което е операционна според мен климатик ще е противопоказен. По-добре някакъв такъв "инструмент" Пречиствател на въздух XJ-205 с генератор на отрицателни йони и лампа + една обикновенна печка с кварцови иликерамични реотани .
    Този пост е редактиран от justify; 03-11-12 в 12:16.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 354 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе