Резултати от 1 до 15 от общо 15

Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София, Пазарджик
    Мнения
    8
    #1

    Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.

    Здравейте,

    Скоро трябва да купувам климатик, по скоро два, по един за всяка стая. Ремонтът на жилището ми почти приключва и започнах да се "образовам" по темата "Какъв климатик да си закупя". Апартаментът е панелен, като се ремонтира по европейски стандарт. Изолацията е вътрешна - фибран, дограмата е 5 камерна ПВЦ. Апартаментът е "топъл" Юг-Изток". Отказах се от ТЕЦ отоплението и искам да мина на климатици. Въпросът е, кой би бил най-подходящ за моите нужди. Зимата ще се ползват изцяло за отопление, дори и в най-студените дни, климатикът трябва да работи безотказно, защото друг изотчник на отопление не е предвиден. Лятото, разбира се за охлаждане в най-горещите дни. Искам климатичната система да е много модерна, инверторна, задължително А/А енергиен клас и да има висок СОР.

    Стаите са със следните размери:

    Спалня: 20-22м2: има една външна стена, стаята е напълно изолирана с фибран както и 5 камерна ПВЦ дограма. Другата външна стена е откъм терасата, но терасата е остъклена също с многокамерна дограма.
    Всекидневна: 25-30м2: няма външни стени, освен откъм терасата, но и тя е изолирана и остъклена с многокамерна дограма.

    Моделите на които съм се спрял са следните:

    Daikin FTXS35J Professional
    Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA
    Mitsubishi Heavy SRK / SRC 35 ZJ-S
    MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 25 ZJX-S HYPER INVERTER DIAMOND SERIES
    General Asha 12 LEC Nordic
    Sharp AY/XP 12GHR
    Hitachi RAS/RAC 35 WX8

    А относно Toshiba Daisekai 5 и Fujitsu General, AWHZ14LB - Nocria?

    Тотално съм объркан, просто нямам идея на какво да се спра. Мои прители ми разправят разни от рода на, "Вземи си Daikin и не се занимавай с други..." Незнам, помагайте

    Поздрави

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.

    Тези стаи с разтегателни стени ли са, че пишеш 20-22/25-30м2? Вземи им измери точно кубатурата. И номерът с един климатик да топлиш целия апартамент НЕ СТАВА! Правилно си се насочил към два, обаче кажи конкретен бюджет, че скачаш от 1500 на 2500лв.
    Този пост е редактиран от pilot; 29-10-12 в 17:21.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София, Пазарджик
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.

    Аз не мисля че от 2-5 м2 са от толкова голямо значение. Стаите са 2.60м високи. Да, 2 трябва да се вземат задължително, защото този номер с един климатик да се топли цялото жилище нестава. Бюджетът е до 2500лв. за климатик. Не държа да се впиша до последно в този бюджет, но не искам и да взема нещо, което няма да бъде ефективно и няма да мога да го ползвам в най-студените дни. Кажи сега, кое е добро, кое няма да замръзне при -20 и т.н.
    Но ако този от 1500лв. по нищо няма да отстъпва на този от 2500лв. защо да не взема този от 1500лв. Надявам се ме разбра какво искам да кажа.

    Поздрави
    Този пост е редактиран от hassel; 29-10-12 в 18:12.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.

    Ами има значение. Ако стаята ти е 25-26м2 изолирана, може да минеш с хубава 12-13-ка - 13PKVP, FD35, по-добър комфорт откъм шум и дебит на вътрешнoто. Aкo e 28-30 м2 слагаш Нокрия, ще отваряш и коридора.
    В 19-20м2 изолирана стая можеш да сложиш - 10PKVP, FD25. Aко стаята е 22-23 слагаш 12-13-ки на същите.

    П.С. И си извикай фирма за оглед, за да прецени на място, каква мощност точно ти трябва!

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #5

    Отговор: Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.

    За малката стая Панасоник, а за голямата стая Нокрия.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.

    За да не разводняваме темата, моят избор би бил такъв:
    1. Спалня - 22м2 - ME FD35VA
    2. Дневна - 30м2 - Nokria 14 или Daikin FTXS 50
    Успех!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #7

    Отговор: Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.

    hassel, ти си радост за ухото на всеки търговец

    Ако ще даваш 5000 лева за отопление на има-няма 50м2 по-добре си вземи конвектори. Тези климатици заедно с профилактиките не можеш ги изби за 10 години в този изолиран апартамент.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София, Пазарджик
    Мнения
    8
    #8

    Отговор: Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.

    Евала, благодаря за коментарите. Бе аз нищо не искам да избивам, просто искам да ми е топло и уютно за 10 години напред Затова мисля сега инвестирам малко повече пари и да си взема сносна техника, за да не ми се налага в най-судените зимни дни да имам климатици, а да не мога да ги използвам.

    ПС: Тези Панасоници, как са с качеството? Познати ми казаха, че едно време били много качествени, но сега нямат представа, защото отказват да си вземат нови климатици, ползват си старите, качествени и работещи безотказно

    Поздрави

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #9

    Отговор: Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.

    Посочения от мен Панасоник е от Нордик серията на марката, демек висок клас. Има и нагревателен кабел на тавата на външното тяло за предотвратяване замръзването на конденза при отрицателни температури.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София, Пазарджик
    Мнения
    8
    #10

    Отговор: Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.

    Този Панасоник е много добра опция. А относно Митцубишито ФД35ВА, за което спомена колегата по-горе. Четох тук, че климатика е един от най-добрите на пазара, истина ли е това?

    И още нещо, за този ли става дума:

    FD35VA - цена: 2399лв. с ДДС

    И дали този по-горе е същият с ето този, и защо този е с толкова по-евтин: FD35VA

    Поздрави

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #11

    Отговор: Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.

    MSZ35FD VA е означението на вътрешното тяло с цена 699лв.
    MUZ35FD VA e означението на външното тяло с цена 1700лв.
    MUZ35GE VA e означението на външното тяло с цена 1300лв, а сега е на промоция и ето ти разликата в цените.

    Та гледайте, какво ви предлагат. Има FD35VA / MSZ35FD VA + MUZ35FD VA / и FD35VA / MSZ35FD VA + MUZ35GE VA / . Разликата е много голяма...

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София, Пазарджик
    Мнения
    8
    #12

    Отговор: Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.

    Хмм, ясно. Тоест аз трябва твърдо да искам ето това: FD35VA / MSZ35FD VA + MUZ35FD VA , защото другото е доста по-зле, така ли?

    Демек, аз трябва да искам ето това?
    Поздрави


    - - - Обновено - - -

    Така спрях се на 3 варианта. Сега въпроса е, кой да взема. Че ще се дават добри пари е ясно, но от климатик според мен не е удачно да се спестява, ако искаш да се подсигуриш, че ще ти бъде топло зимата.
    Та така, ето това са моделите на които се спрях:

    Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA
    Fujitsu AWYZ 14LB NOCRIA
    Daikin FTXS35J Professional

    Като опция давам и този - General Asha 12 LEC Nordic , понеже колеги ме убеждават, че бил страхотен, нямало да замръзне, бил много надежден дори при -20 градуса, и бил много икономичен откъм електроенергия. Нямам идея, но е доста по-евтин от останалите 3 на които съм се спрял.
    Давайте сега мнения и да се спирам на един вариант, защото времето лети, зимата идва и трябва да се монтират вече

    Поздрави
    Този пост е редактиран от hassel; 30-10-12 в 17:10.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #13

    Отговор: Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.

    ... Да дадеш толква пари за посредствен климатик като General Asha 12 LEC Nordic е безумие!

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София, Пазарджик
    Мнения
    8
    #14

    Отговор: Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ... Да дадеш толква пари за посредствен климатик като General Asha 12 LEC Nordic е безумие!
    Да, не мисля и аз да рискувам с този. Кажи от 3-те горе кой е най-добрият вариант?

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #15

    Отговор: Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.

    Nocria-та не е в класа на другите два. Ако избираш от първия и последния то FD-то е по-добро.

    Както чета ако имаш 30 квадрата, то Nocria-та е единствения избор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климати 30м² .
    От fbi_1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 25
    Последно: 07-02-13, 22:05
  2. Избор на климати 30м² .
    От fbi_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 6
    Последно: 28-01-13, 20:08
  3. Труден избор - Daikin, Toshiba or Mitsubishi electric
    От tedo82 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 16
    Последно: 23-09-12, 15:36
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе