Резултати от 1 до 10 от общо 10

Nocria 14 или Daikin 18

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    4
    #1

    Nocria 14 или Daikin 18

    Искам да отоплявам две стаи с портална врата между. Едната стая е 30 кв.м а другата 18кв.м . Мисля да сложа климатика в по-голямата стая. Апартамента е тухлен с топлоизолация. Апартамента се намира на 2-рия етаж. Апартамента от долу се отоплява. Кой от двата климатика ще ми свърши работа ? От магазина за климатици ми препоръчват нокриата. Какво мислите вие по въпроса ?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Отговор: Nocria 14 или Daikin 18

    А кой Daikin 18 визираш? Има няколко модела? За Нокрията е ясно.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Nocria 14 или Daikin 18

    Незнам с кой модел са правили сравнение. Каква е разликата между моделите на Daikini 18 ?

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4

    Отговор: Nocria 14 или Daikin 18

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Angelov Виж публикацията
    Незнам с кой модел са правили сравнение. Каква е разликата между моделите на Daikini 18 ?
    Голяма, както ценово, така и по начин на работа и възможности. Също и по цена.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Nocria 14 или Daikin 18

    Като знаеш разликата между моделите кой би препоръчал ?

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #6

    Отговор: Nocria 14 или Daikin 18

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Angelov Виж публикацията
    Като знаеш разликата между моделите кой би препоръчал ?
    От Daikin признавам само FTXS като серия. Но едва ли ти сравняват Nocria с FTXS50, защото втория е на доста по-висока цена. Та ако избора е между тях и с двата няма да си на студено (предполагам). Гледам помещенията ти не са малки събрани като обем. Добре е да се прецени на място кое стига и кое не. Ако ти ги предлагат зад бюрото и не си вдигат задника на оглед нека поемат отговорност за избора си. Хипотезата е, че в голямото помещение ще е винаги топло, за другото вече си на кантар. Зависи какви са топлозагубите, каква температура се гони и каква е външната температура + още фактори. Ако е друг модел (не FTSX) се спри на Nocria-та. Ако ме питаш за личните ми пристрастия е друго нещо.
    Този пост е редактиран от Mega; 30-12-12 в 18:10.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #7

    Отговор: Nocria 14 или Daikin 18

    Пич тука ти трябват грубо около 8kw мощност защо не се спреш на 2бр. 12-ки?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #8

    Отговор: Nocria 14 или Daikin 18

    Два климатика е доста по добре и от икономия на ток и от комфорт.Ако трявба да се избира да е един климатик то нокрията е за предпочитане от който и да е друг климатик.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    81
    #9

    Отговор: Nocria 14 или Daikin 18

    Ще ти дам пример, без да те ангажирам...
    Аз съм с FTXS60 в 178 куб. метра с отворени врати към още 678 куб. метра(коридор, баня и втори етаж на къща - това когато, температурите навън са по поносими, както е засега зимата в Пловдив). Въпросните 178 кубика са две преходни стаи с портал от всяка има врата към малка кухня. Климатика работи без изобщо да се напъва, като осезаемо не виждам разлика в температурата на помещенията. Много важно е разположението на стаите една спрямо друга и къде точно е сложен климатика. От друга страна е малко некомфортно с един голям климатик защото по-големите "духат" повече и поне на мен ми е некомфортно. Ако се чудиш за отворените врати към останалите помещения - идеята е топлото да бяга и натам. Ден през ден паля локалното парно след работа за горния етаж, като смятам при първа възможност и там да сложа климатици.

    P.S. А и Дайкин 18-ка, е много неопределено.
    Този пост е редактиран от fancy; 04-01-13 в 09:06.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Отговор: Nocria 14 или Daikin 18

    къса ми се сърцето че не мога да препоръчам нокрията тук. определено ще е по-добре от низките серии на дайкин, но ще е малка... въпреки ще и в темата за подовите дайкии има спорове...
    това че се отоплява отдолу е + но не се знае до кога...
    май въпроса е нокрия или коя 18-ка, а не нокрия или дайкин.
    виждал съм хубава касета на дайкин в огромна стая - перфектно не знаеш от къде ти идва топлото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Разлики между Fuijitsu AWY24LB/AOY24LMAL Nocria и Fuijitsu AWYZ24LB/AOYZ24LB Nocria
    От MB във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 15-10-13, 21:32
  2. Daikin или Fujitsu-nocria
    От anna във форум Климатици Daikin
    Отговори: 69
    Последно: 12-03-13, 22:00
  3. Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA
    От mihailradosalvov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 17-11-12, 09:27
  4. General AWHZ 14LB Nocria и Fujitsu AWYZ 14LB NOCRIA
    От Icetto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-12, 17:56
  5. Nocria 14LB или 2 х ASHA12LGC или Daikin FTX50GV ?
    От sashooRS във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 30-05-10, 19:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе