Резултати от 1 до 6 от общо 6

Nocria 14LB или 2 х ASHA12LGC или Daikin FTX50GV ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    3
    #1

    Nocria 14LB или 2 х ASHA12LGC или Daikin FTX50GV ?

    Моля за помощ момчета, до няколко дни трябва да съм взел решение как да климатизирам (основно за отопление) 37м2 височина на тавана от 2.5 до 3.5 м (около 110 куб м. в нов тухлен блок..,нова дограма ПВЦ, идеална изолация, таван с гипсокартон + вата, южно изложение и камина за най студените дни и евентуално?? водно подово на газ след някоя година??

    Дилемата е между 2 броя 12ки LGC; прехвалената НОКРИЯ 14 или ДАИКИН FTX50GV ???

    12ките ще са разположени една срещу друга...., голям плюс за разпределението на въздуха ??+ добра цена съобразно промоцията

    Нокрия - икономичен и доста хвален, но дали ще покрия кубатурата??

    Даикин - FTX 50 - доста добри отзиви и по добра цена??

    Моля да посъветвате за най сполучливия вариант и съответно най ниска консумация на ток ( 2те 12ки дали ще консумират в повече или другите ще бутат повече на Макс консумация???

    Бюджета също е ограничен....., дори и 2хиляди са ми много но...?!

    Мерси предварително

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2

    Re:Nokria 14LB или 2 х ASHA12LGC или DAIKIN FTX50GV ???

    Ако дадеш скица на стаята ще ти се даде по-лесно и точно предложение кое ще е най-добре, имаш ограничен бюджет и условие да е най-икономичен, затова.

    П.С. Нокрията не е прехвалена, а е хвалена има разлика

  4. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    3
    #3

    Re:Nokria 14LB или 2 х ASHA12LGC или DAIKIN FTX50GV ???

    Мерси за бързия отговор колега,

    Трудно ми е да пусна скица, но помещението е едно хол+бокс в момента е празно, дължина от край до край 8м и ширина 4.5м със дребни чупки, тавана е скосен тръгва от 2.5м и в най високата точка е 3.5м също със разни чупки от гипсокартон+вата, остъклението е около 9кв.м със ПВЦ дограма REHAU, жилището е със доста добра изолация..,зимата си правех дребни подобрения и една духалка 2кв доста бързо обръщаше въздуха за да си работя по анцунг?

    Относно Нокрията съм съгласен че е доста хвалена, и дори съм склонен да си надвиша бюджета ако съм сигурен че ще се справя със отоплението без да е на МАКС, повече си мисля за 2те 12ки ЛДЦ но пък ме тормози мисълта за по дебели сметки??!

    Отворен съм към всякакви идей в рамките на бюджета...

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4

    Re:Nokria 14LB или 2 х ASHA12LGC или DAIKIN FTX50GV ???

    Тази стая щом духалка ти я стопля и по-важно за теб е да се вместиш в бюджета значи по-скоро си за Дайкина, но и двете 12ЛГС не са за пренебрегване, предполагам нито едната няма да работи на макс, заради малките топлинни загуби които има помещението ти. С малката уговорка, че ако паднат много външните температури от порядъка на -15*/-20* тогава може да надвишат номиналната мощност на отопление и да консумират повече, но тогава кой ли гледа сметката за ток, по-важно е да ти е топличко

  6. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    3
    #5

    Re:Nocria 14LB или 2 х ASHA12LGC или Daikin FTX50GV ?

    Мерси много колега,

    И мен към 2 те 12ки ме тегли поради същите причини...,пък когато нее толкова студено а все пак е нужно да се пуска нещо може да работи само едната 12ка и пак да ти е приятно и икономично

    почти на 90% съм се навил на 12ките, само остава да реша от къде да ги взема имам няколко приятелски оферти, а гледам и вносителите при БУЛКЛИМА има "GENERAL" ASHA12LGC на 999лв и монтаж 190лв a при Вимакс дават "FUJITSU" ASYA12LGC на 980лв и монтаж 140лв....определено по добра оферта и то за фуджитсу?

    Имате ли отзиви за двете фирми и коректноста им???..., предполагам моделите ASHA12 и ASYA12 са едни и същи независимо дали е GENERAL или FUJITSU??

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #6

    Re:Nocria 14LB или 2 х ASHA12LGC или Daikin FTX50GV ?

    Нямат разлика, но побързай че промоцията на Булклима е до утре предполагам на Вимакс също.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin или Fujitsu-nocria
    От anna във форум Климатици Daikin
    Отговори: 69
    Последно: 12-03-13, 22:00
  2. Nocria 14 или Daikin 18
    От Georgi Angelov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 13-01-13, 01:04
  3. Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA
    От mihailradosalvov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 17-11-12, 09:27
  4. General AWHZ 14LB Nocria и Fujitsu AWYZ 14LB NOCRIA
    От Icetto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-12, 17:56
  5. Fuji Electric RJZ-14LB Nocria - впечатления
    От morten във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 06-02-10, 17:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе