Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40
Like Tree7Одобрявам

Избор на климатик за спалня!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #16

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Цитат Първоначално публикувано от TSH Виж публикацията
    То аз, като си гледам миниатюрната стая от 13 кв. имам чувстовото че каквото и да сложа ще се мъчи. Какво имаш предвид? Това с тея 100 волтови не го разбирам, ама ако не за тукашния пазар не искам и да чувам..
    нали се сещаш ,че на 100 волта няма как да са за нашия пазар ..но това не е проблем

  2.  
     
  3. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #17

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Сещам се.. но не разбирам защо да се мъчи, като параметрите са подобни на FD серията и MZH-SJ 25? А иначе нали това с минимумите се оказа грешка и реално са 0.8/1.0... Макар че се обадих в Климаком преди малко и ми казаха, че няма грешка...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #18

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Ако решиш да ползваш КЕЕ, няма как да стане със 100 волтовите машини, иначе според мен си заслужават по-високият клас машини на 100в.- прекрасни са, но ценово То, по-добре GE модела да вземеш, ако го намериш ще пасне в 13м2., отколкото някоя 100в. с 22-23 кила външно за 1500лв.

  5. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #19

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Да ще ползвам КЕЕ, и то както излезе май ще се взимат 2 климатика. За 2 съседни стаи с общ балкон. Другата е 1.5 кв.м по голяма... Сега ще прочета и за мултисплит.. Но май 2 отделно е по-добре, нали?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #20

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Цитат Първоначално публикувано от TSH Виж публикацията
    Но май 2 отделно е по-добре, нали?
    Според мен, да. Ако имаш място за две външни. Трябва да регулираш бюджета силно нагоре за две по-класни машини, дали европейки или японки, ако държиш на нови.
    Този пост е редактиран от pilot; 02-05-13 в 15:48.

  7. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #21

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Този бюджет е за 1 машина..сега отиде на 2100-2200, тоест 4200-4400 за двете като очакваме да си върнем 20%(минус на банките таксите и т.н), защото кредита ще го върнем веднага..

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #22

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Цитат Първоначално публикувано от TSH Виж публикацията
    Този бюджет е за 1 машина..сега отиде на 2100-2200, тоест 4200-4400 за двете като очакваме да си върнем 20%(минус на банките таксите и т.н), защото кредите ще го върнем веднага..
    Вземай две по-класни машини, ако имаш място за външните. Може да погледнеш и Тошиба SKVP2, има тих режим. PKVP не е много за спалня, малко по-шумна е. Общо взето в малка стая каквото и да сложиш ще работи он/оф, но ако няма форсиран старт според мен не е проблем.

  10. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #23

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    DAISEIKAI 6 го гледах и ми харесва, няколко човека във форума го препоръчаха. Иначе сега гледам MSZ-FH25VE, четох в темата че и стартирал тихо.. И чакам някой да потвърди, че миминумите са сгрешени... То накрая ще трябва да дойде да огледа специалист де.. но поне да имам предварителна ориентация
    Този пост е редактиран от TSH; 02-05-13 в 16:13.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #24

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Не са:rolleyes: В темата за FH има сервизното.
    Този пост е редактиран от pilot; 02-05-13 в 16:18.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #25

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    аз писах за минимума че е около 280 вата .. колко топлоотдава в тоя момент не е много ясно но ако е 1.8 е добре дошло според мен ,КОП над 6 на минимум

  13. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #26

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    А колко е минималната консумация по каталог, защото аз мернах 485, а ти казваш 280.. Иначе това върхът на малоумието, по-големият модел да е с по-нисък минимум. Много ми хавана окото този климатик.., но май нещата отиват към DAISEIKAI 6. Понеже ще се прави ремонт ще се махат тапети, тавана, подът и т.н. Майстора каза, първо климатика да се монтирал, да се прекарат тръби, но да не се монтирало вътрешното тяло. Има ли такъв филм?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #27

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Да се прекара една тръба с ФИ 5 сантиметра и да се зазида в стената(след оглед на място и консултация с фирмата от която ще се купуват климатиците) като в двата края се сложат пластмсови тапи/капаци, пък после фирмата която монтира климатика ще се мушне тръбите и кабелите в тази тръба.Така ако по -нтатък се наложи махане на климатиците и слагане на други или преместването им ще може да се свалят заедно с тръбите без да се кърти стената, а в пластмасовата зазидана тръба ще могат да се сложат тръби за нов климатик а ко се наложи.
    TSH одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #28

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Цитат Първоначално публикувано от TSH Виж публикацията
    А колко е минималната консумация по каталог, защото аз мернах 485, а ти казваш 280..
    няма каталог в който да е упомената ,аз съм я мерил с уред .. под нулата ще пада и под 200 вата

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #29

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    justify - това е много хубава идея с тръбата, но не може ли да се получат излишни вибрации в този случай?

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #30

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Има немалко хора с такива тръби и са без вибрации, когато е направен както трябва монтажа.Нали тръбите ще са опаковани/обвити в изолация откъде ще "дойдат" тези вибрации???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за спалня 16 m2
    От sneka13 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-14, 10:59
  2. Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.
    От p.petrov_dr във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 27-07-14, 20:21
  3. Избор на климатик за спалня
    От Andy_78 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 08-11-12, 09:57
  4. Климатик за спалня до 1 200 лв.
    От divvakka във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 02-10-08, 23:07
  5. Моля за помощ при избор на климатик за спалня
    От brutas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-08, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе