Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 40 от общо 40
Like Tree7Одобрявам

Избор на климатик за спалня!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #31

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Да се прекара една тръба с ФИ 5 сантиметра и да се зазида в стената(след оглед на място и консултация с фирмата от която ще се купуват климатиците) като в двата края се сложат пластмсови тапи/капаци, пък после фирмата която монтира климатика ще се мушне тръбите и кабелите в тази тръба.Така ако по -нтатък се наложи махане на климатиците и слагане на други или преместването им ще може да се свалят заедно с тръбите без да се кърти стената, а в пластмасовата зазидана тръба ще могат да се сложат тръби за нов климатик а ко се наложи.
    Благодаря! Разбира се, ще се консултирам с фирмата, от която ще купувам.. но още не съм си избрал климатик и майстор за другия ремонт.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    няма каталог в който да е упомената ,аз съм я мерил с уред .. под нулата ще пада и под 200 вата
    Е как е възможно това? Това означава КОП 10?? Има ли такива машини на пазара изобщо? Като гледате по-старите модели на МЕ, или 35-цата FH не ви ли се струва невъзможно това да са истинските минимуми. Явно, че по всички книжки пише така, но като специалисти в тази област не е ли налудничево.. аз съм лаик.. но КОП 9-10 и 35-цата и 25-цата зубaдан с по-ниски минимуми.. чисто по-логика не ми се връзва...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #32

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    аз съм казал за минимума в темата му .. все пак имам машината и я виждам как работи

  4. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #33

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    аз съм казал за минимума в темата му .. все пак имам машината и я виждам как работи
    Аз видях какво си писал, обаче по-всички книжки пише друго. Може би не съм разбрал правилно, но според теб има нещо нереално(странно) в тези числа. А тези цифри ги гледах в *****, Германия, Франция.. няма как никой да не се е усетил, ако има грешка... Много ми харесва този климатик. И btw, къде го има service manual, тъй като линкът в темата е прецакан?

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #34

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    всъщност никъде по книжките не пише колко е минималната консумация - аз ти я казвам колко е .. и в мануала не я пише имам го .. машината няма да я хваля във форума на Тошиба/Панасоник ,но ако някой е решил ,че флагмана на МЕ е посредствен доста греши
    tanatos одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    61
    #35

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Гледам, че най-накрая са пуснали 7-ци Дайсекай 5 за 1900лв. Аз навремето ако имаше щях да си сложа такъв в спалнята, а не 10-ка.
    Къде са ги пуснали тези, дай информация.

  7. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #36

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Цитат Първоначално публикувано от strashnia123 Виж публикацията
    Къде са ги пуснали тези, дай информация.
    Примерно в http://www.ga-clima.com/ , но са с поръчка. Няма на склад и се чака 4-8 седмици.. нещо такова

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    108
    #37

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Здравейте!Бихте ли ми предложи ли тих климатик за помещение в което ще е и спалнята голямо около 30-квадрата.Благодаря!

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #38

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    ambrozia403 ,освен квадратурата на помещението е нужна и допълнителна информация за него. Добре е да я дадеш, за да получиш адекватни отговори. Също така, може да кажеш и твоите виждания за съответната машина, като това включва и бюджет определен за тази покупка.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #39

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Цитат Първоначално публикувано от ambrozia403 Виж публикацията
    Здравейте!Бихте ли ми предложи ли тих климатик за помещение в което ще е и спалнята голямо около 30-квадрата.Благодаря!
    Малко се озадачих като гледам - тих климатик за 30 м2, при това спалня. За това помещенийце трябва големичък климатик, който съответно е по-шумничък от малките машини, и въпреки, че следва да се монтира възможно най-далеч от леглото, при нощната тишина пак ще се усеща доста шум, от работа на голямата машина. Няколко шеговити предложения - примерно с 2 малки, но наистина тихи машини, или с 1 и то в тая зала даже и шумоизолираща преграда може да се сложи

    Всъщност то не е посочено и за какво ще се използва точно климатика, ама ще чакаме подробности. Ако е само за охлаждане - лесно ще бъде

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    108
    #40

    Отговор: Избор на климатик за спалня!

    Здравейте отново!Ето подробностите.
    Ще се ползва за отопление и охлаждане.Помещението е спалня кухня и тераса в едно.

    Среден апартамент дължина на трите заедно 8м. широчина-4м височина-2.40м.
    Терасата е източна с външна изолация и пвц 5 камерна дограма с стъклопакет 4сезона и Ка
    В другата стая 17 квадрата имам този PANASONIC CS/CU-E12-NKE-3 Etherea.До сега отоплявах целия апартамент с него без никакъв проблем.При зададени 22градуса в другата стая си държеше 20-21 градуса.Това зимата ама е шумничък.За това искам нещо тихо.Ако може предложете модел и марка до 2000 лв.Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Избор на климатик за спалня 16 m2
    От sneka13 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-14, 10:59
  2. Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.
    От p.petrov_dr във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 27-07-14, 20:21
  3. Избор на климатик за спалня
    От Andy_78 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 08-11-12, 09:57
  4. Климатик за спалня до 1 200 лв.
    От divvakka във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 02-10-08, 23:07
  5. Моля за помощ при избор на климатик за спалня
    От brutas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-08, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе