Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27
Like Tree2Одобрявам

Избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #1

    Избор на климатик

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?

    - жилищно

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?

    -Главно за отопление


    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението;

    ~12 кв.м - 2.65 таван - 32 куб.м

    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);

    -PVC 5 камерна КА

    в) квадратура на прозорците;

    ~5.5 кв.м

    г) изложението на помещението;

    - южно

    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?

    последен 6-ти етаж с 1 метър въздух между двете плочи

    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;

    - спалня

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?

    -апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо

    - Габрово

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?

    -лято 22-25, зима 20-22

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?


    - Една външна стена с 3 сантиметра фибран, около дограмата отново 3 сантиметра фибран, тавана с 3 сантиметра стиропор.


    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?

    - Лаптоп

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.

    - 1000

    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?

    - лятото над 30 градуса, зимата до -15 ( в много редки случай пада и под -15)

    Препоръчително е климатизатора да е с тихо вътрешно тяло да има йонизация на въздуха или антибактериален филтър.

    Благодаря предварително на всички който ще помогнат, в една от стайте имам от година японски климатик втора употреба, така че и това е вариант предвид ниския бюджет.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #2

    Отговор: Избор на климатик

    В този бюджет Мидеа, Хитачи или Панасоник или нещо читаво втора употреба. Трябва да знаете, че новите модели в този ценови клас не се славят с много добри характеристики и висока надеждност. Иначе като мощност 9000 BTU.

  4. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #3

    Отговор: Избор на климатик

    Предложете модели втора употреба, нещо което е проверено годините...

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4

    Отговор: Избор на климатик

    В годините е проверено, че К2У са компромисен вариянт.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #5

    Отговор: Избор на климатик

    През годините е проверено също, че К2У е основен вариант с отличен резултат!
    Aleksandars и DUNDURMA харесват това.

  7. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #6

    Отговор: Избор на климатик

    Препоръчително е съветите, за и против втора употреба да са от хора изпитали поне един такъв модел. Аз имам Шарп 22-ка но ще оставя коментара за себе си, сега търя машина за спалнята. И аз преди да го взема не се доверявах на техника втора ръка, и то за основно и единствено отопление.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #7

    Отговор: Избор на климатик

    Щом перфекционист като Аруба се довери на К2У значи бъди спокоен, че при запазена и кадърно монтирана машина проблеми няма да имаш.
    Също така има един зарзаватчия от Бургас (DUNDURMA), който си продаде новите климатизатори и премина на изцяло употребявани в Япония на същите.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #8

    Отговор: Избор на климатик

    Може да погледнеш това Панасоник KIT-E7NKE намира се за 1099 лв с включен монтаж ( даже може да го минеш през енергиина ефективност )
    Oтоплителна мощност – 2.8 (0.7-4.0) kW
    Японче също може за тези пари една запазена 22-ка с фул екстри ...

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #9

    Отговор: Избор на климатик

    aaaaaaaaaaa GNF,аз само исках да ми е топло и да спестя пари от .............тока.нищо друго.
    Този пост е редактиран от DUNDURMA; 17-09-13 в 16:42.

  12. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #10

    Отговор: Избор на климатик

    А нещо по близко до мен понеже съм от Габрово, имам дистрибутори на Варна клима и Термо клима за втора употреба, а за нови Технополис, Техномаркет и Зора.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #11

    Отговор: Избор на климатик

    значи приеми съвета ми или използвай хора от форума или препоръчана от тях фирма(дори и да трябва да плащаш пътни).а за К2У мога да изкажа само суперлативи-получаваш уникална машина за ниска сума(спрямо нова такава).преди си мислех,че екстрите са гевезелък,ама не е така.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #12

    Отговор: Избор на климатик

    Nikolai_Ivanov Велико Търново ти е наблизо там има фирма за К2У климатици.Успех.

  16. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #13

    Отговор: Избор на климатик

    В Габрово има доста силни представители на Варна клима с 3 години гаранция и профилактика както и след гаранционен сервиз на японски климатици, имат и много части. Първия ми климатик е от там Шарп 22-ка, да се доверя ли пак на тази фирма и към кой модел да се спра.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #14

    Отговор: Избор на климатик

    На едни комшии им монтираха К2У от Варна клима, не съм присъствал на монтажа но продължи около 4 часа,качиха и вакум помпа като отида да го полеем ще обърна повече внимание.

  18. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #15

    Отговор: Избор на климатик

    Предлягат ми К2У Шарп 22-ка с плазма филтър, някакви мнения за Шарп като цяло. Аз съм доволен от този който имам в хола но все пак искам и вашето мнение. Във форума има малко теми за проблеми със Шарп... но може и малко хора да имат такава машина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23
  2. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  3. Избор на климатик за 21m²
    От Redasi във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 03-10-10, 18:34
  4. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53
  5. Избор на климатик
    От rozeto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-04-08, 19:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе