Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    37
    #1

    Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси

    Ола

    Родителите ми поставиха задача:
    климатик за охлаждане
    панелен апартамент, гр.София, много сухо, половината гледа на юг, изолацията е такава, че само тръбите на парното са достатъчни в 8 от всеки 10 зимни дни
    но лятото е тежко, има щори между стъклата, и въпреки тях се качва над 28'
    в смисъл отопление от този климатик не се очаква никакво, а охлаждането трябва да е на ниво - последните години най-малко в 2 от месеците много трудно се издържа на топлината
    част от проблема е, че има открит балкон (и отгоре и отдолу също) който става нетърпимо горещ т.е. има елементи на сградата да се нагряват страховито

    ще се слага в стая около 46 кубика (18кв.м. без мебелите), входа на стаята е към антре и през антрето към други стаи, разбира се ще стои отворена тази врата
    така че вярвам минимума е около 3kw (т.е. 12-ка)
    цена-мишена около 900лв, горна граница 1200лв (монтаж отделно)
    нов

    не съм сигурен дали ще е по-добре 2 климатика по 550лв (работи 3 години, изхвърля се, нов и той работи 3 години) или един по-скъп (7-8 години) но като цяло до момента насоката е към мъничко по-скъпите конвенционални, вместо най-евтин инвертор, още повече че сме различни поколения съответно гледаме на света по различен начин ... сигурен съм те ще го докарат до on-off ако ще да е с негри с палмови листа климатика

    въобразявам си, че някое голфче (т.е. Мидеа) или пък GREE GWH12KF би било достатъчно ...
    като цяло имам предубеждението, че дори 'евтин' производител на такава техника (Мидеа) е по-добре от производител на нещо друго, дето си поръчва на същия евтин производител
    също така съм наясно, че ако сложат вместо лагери от $2,80 такива от $2,55 за завода това е 'печалба' а за мен е феноменален ужас - шум, смърт на нещо дето не мога да си го купя само него; затова е и тази тема, защото още няма яко модели 2014 а тези в продажба са от 1-2 години съответно са познати на монтажниците, в смисъл точно сега е момента да има много хора да могат да ми кажат нещо актуално

    сложих такова заглавие на темата след изчетени доста сервизни ръководства ... дали защото гледах предимно на 2 производителя или друго, но таблиците за охлаждането са огромни а тези за отоплението са мънички и беднички, в резултат реших че по замисъл тази техника е за охлаждане, а ние си се топлим с нея е така, щото сме българчета ^_"

    идеи, размисли, предложения, насоки?
    Този пост е редактиран от RaveUnit; 18-02-14 в 03:13.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси

    каквото и да сложиш ще охлажда .. само да не им хрумне и да се топлят с него ..

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Отговор: Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси

    Аз съм определено за Грии то много тих сравнение с Мидеята.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #4

    Отговор: Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси

    Цитат Първоначално публикувано от RaveUnit Виж публикацията
    въобразявам си, че някое голфче (т.е. Мидеа) или пък GREE GWH12KF би било достатъчно ...
    като цяло имам предубеждението, че дори 'евтин' производител на такава техника (Мидеа) е по-добре от производител на нещо друго, дето си поръчва на същия евтин производител
    също така съм наясно, че ако сложат вместо лагери от $2,80 такива от $2,55 за завода това е 'печалба' а за мен е феноменален ужас - шум, смърт на нещо дето не мога да си го купя само него; затова е и тази тема, защото още няма яко модели 2014 а тези в продажба са от 1-2 години съответно са познати на монтажниците, в смисъл точно сега е момента да има много хора да могат да ми кажат нещо актуално
    Всъщност има и съвестни хора, които си поръчват от въпросните заводи климатици с по-високо качество...

    По темата - всеки климатик ще те охлади... Сложи нещо читаво, за да нямаш ядове.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Отговор: Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси


  7. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #6

    Отговор: Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси

    +1 за hitachi-rak35ppa-rac35wpa-summit-2013 , също можеш да погледнеш и lg-p12rk-nsb-p12rk-ua3-advance

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #7

    Re: Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси

    още един глас за хитачито, че и за 18-те квадрата и за зимата ще става без проблем само да несе пуска и спира постоянно при студено време. А за охлаждане няма да има проблем, но в стаята където е климатика когато се отвори към други стаи не е много комфортно, ако се стои в нея стая, защото зада има ефект и в другите стаи в стаята с климатика става доста хладно. Инвертора е много по добре, духа по малко студено като поддържа температурата и несе изстива толкова.
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 18-02-14 в 19:35.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    37
    #8

    Отговор: Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси

    аа не е точно целта от една стая само да се охлажда целия апартамент до определена ниска температура ... точно тази стая обаче е най-голяма и освен това е южна (другата южна е с 3 квадрата по-малка) и се ползва най-много та тя като е охладена до 26' или дори 25' то е достатъчно ... хм и има телевизор с ЕЛТ сиреч над 150вата отопление по поне 5-6 часа дневно ... един вид тази стая е най-големия 'източник' на топлина така с 1 климатик там целия апартамент ще стане ок

    мерси за предложенията, много, махам панасоника (лични причини) и каквото сабя покаже (каквото има в наличност и каквото подскаже търговеца, парите все ще ги докараме ^_^)

    ако по някое време учудващо ви споходи късмет - е, ще запаля по свещичка и може затова да е

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #9

    Отговор: Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси

    PANASONIC CS-XE9PKE/CU-E9PKE - щом имате и хубава изолация, това ще поддържа и що годе добра температура в целия апартамент, а и ще отива хлад навсякъде. Сив е и няма да пожълтее след 5-6 години. Само трябва да държиш да го вакуумират поне 15 минути при монтажа.
    Този пост е редактиран от justify; 20-02-14 в 22:32.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #10

    Отговор: Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси

    V_Simeonov, това прочете ли го?
    Цитат Първоначално публикувано от RaveUnit Виж публикацията
    махам панасоника (лични причини)

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #11

    Отговор: Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси

    Прочетох, но все пак Е*РКЕ е друга бира, и няма нищо общо с RE****

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #12

    Отговор: Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси

    и кво му е другото .. 90% са еднакви

  16. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #13

    Отговор: Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси

    Цитат Първоначално публикувано от RaveUnit Виж публикацията
    въобразявам си, че някое голфче (т.е. Мидеа) или пък GREE GWH12KF би било достатъчно ...

    идеи, размисли, предложения, насоки?
    Еее...защо с голфче сравнявате Мидейката?Голфчето не е евтин долнопробен автомобил...недейте така!

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #14

    Отговор: Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси

    Извинявам се, не се изразих правилно, но точно 10-те % са съществени. Или пак бъркам...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    37
    #15

    Отговор: Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси

    Тоя техномаркет ми е изгоден защото имам и някакви % намаление, обаче като искам монтаж от друга (точно определена) група ще ми резнат гаранцията и ... в смисъл стига ми акъла да се сетя, че ми го давате за пример просто за да не посочвате някоя фирма, защото някой извратеняк ще ревне нещо си ... но все гледам втренчено 2-3 минути преди да се усетя ^_^

    whatever, мерси за предложенията

    предполагам като повечето доволни в един момент ще изчезна от хоризонта поживо-поздраво ...


    ***да добавя за мидеите ... в един момент реших да видя какво им виси на хората от жилищата и магазините ... без кола съм и ми е лесно да ги оглеждам тия работи ... 7-8 от вески 10 климатика са Мидеа ... нещо като Фолксваген, Рено, Пежо и Опел взети заедно, така че да, изобщо не е Голф (само) хехе

    Най-най- ~~~

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик за охлаждане на 40кв
    От papercut във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 15-07-12, 22:47
  2. Търси се най-хубавия климатик
    От nebelservice във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 24-10-11, 23:18
  3. Климатик за охлаждане
    От Under666 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 36
    Последно: 19-07-11, 22:21
  4. Климатик за охлаждане
    От Zygot във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 22-03-11, 02:07
  5. Климатик за охлаждане?
    От Albers във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-07, 19:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе