Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

Търси се най-хубавия климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #1

    Търси се най-хубавия климатик

    Моля всеки собственик или търговец, може и обикновен разбирач, да подреди по важност предложените качества на "най-хубавия климатик", според соственото си мнение или опит.

    - шум вътрешно тяло
    - хоризонтална настройка, посоката на издухвания въздух от дистанционното
    - по-висок COP
    - плазмен филтър
    - UV лампа
    - йонизатор
    - стабилна работа при -15°
    - шум външно тяло
    - цена
    - инверторно управление на компресора
    - подаване на пресен въздух
    - контрол влажността в помещението
    - сензор за присъствие в стаята
    - ниска консумация на ел.енергия
    - нестандартен дизайн или цвят

    Ежедневно ми се налага да пренасям чисто технически характеристики, към субективни естетически категории, затова реших чрез тази своеобразна анкета да се опитам да изведа най-доброто отношение мезду цена и потребителски качества на климатиците. Може би по този начин ще мога и да оговоря на въпроса: кой е най добрия климатик, през призмата на вашата оценка за важност .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    А къде са килограмите на телата или нарочно не са споменати защото предлаганата от някой марка ги е поорязала, затова дайте да гледаме дизайна и дали климатика шумял, ами той като не работи и не шуми.

    Те всички климатици работят при -15°, но дали и колко топлят.

    Това с въпроса за цената е демагогия, то е ясно че всеки търси най-добрият продукт и ако може чрез промоция да му го подарят. Колкото е по-орязан продукта толкова и цената е по-ниска. Нещо от рода на продавам луканка само сега промоция на половин цена съдържаща: растителни фибри, соев протеин, оцветители, овкусители, емулгатори, стабилизатори и прочие химикали придаващи на растителните продукти: вид, цвят и вкус на месо.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    Да ти кажа, заел си се с малко непосилна задача.Колкото глави, толкова субективни мнения за повечето показатели.За мен например, като потребител, сензора за присъствие,контрола на влажността и пресния въздух и хоризонталната настройка на потока от дистанционното не са от значение, докато за друг потребител може да са от голямо значение.Други от показателите са свързани - КОП и консумация, а цената все пак е свързана със всички показатели.Бих добавил добър дефрост.
    Лично аз бих ги подредил така - стабилна работа при -15, шум вътрешно тяло, шум външно, по-висок КОП, интелигентен дефрост цикъл, плазмен филтър, йонизатор.Пак го подкарах към определен производител и модел /за Европа/, но няма да ко кажа.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice

    Ежедневно ми се налага да пренасям чисто технически характеристики, към субективни естетически категории, затова реших чрез тази своеобразна анкета да се опитам да изведа най-доброто отношение мезду цена и потребителски качества на климатиците. Може би по този начин ще мога и да оговоря на въпроса: кой е най добрия климатик, през призмата на вашата оценка за важност .

    Според мен едно е да питаш и кажеш това искам, друго е да си извадиш парите от джоба и да платиш за това което искаш.Във форума има много питащи, които се примиряват с климатик за парите които имат да похарчат, а не за климатик който искат.

    Мисълта ми е че така както си попитал, ще получиш отговори за идеалния климатик(за това което хората харесват най- много), а не за този климатик който ще си купят, защото толкова пари имат.

    Та за мен идеалния климатик трябва:
    1.да е с безшумно външно и вътрешно тяло

    2. да е с гъвкав компресор(нисък минимум висок максимум)
    3.Да има плазма филтър
    4. прахово самопочистване-от мързеливите на панасоник/национал които събират с прахосмукачка през тръба ,отвеждат и изхвърлят навън събраната прах
    5. да не спира да топли при дефрост зимата
    6 да е с цена с монтаж 2200лв.

    Компромисният за мен варинат в цената е същия само, че за цена 2700лв-повече не бих дал, макар че и това си у лудост.

    Най-бързо бих се разделил с парите си за климатик с цена 1500-1590лв с монтаж, който има нисък минимум и висок максимум и поне една от екстрите от 2 до 5 които съм посочил по-горе.

    За мен най-близко до идеалния според мен климатик са панасониците CS-RX250C2 за малки стаи до 23 квадрата и CS-RX400C2 за помещения над 24кв нагоре. за да видиш климатиците и параметрите им кликваш най-горе с тънки букви на "Общата карта на сайта", след това на "Битова техника"(вляво на екрана), след това на снимката с климатика с надпис "Eco navi" и там търсиш моделите под-оранжевото правоъгълниче отгоре с йероглифи вътре.Кликваш на посочените от мен модели и вляво от тях има надписи : Детайли(спецификация) -кликваш и се наслаждаваш...

    Иначе ето я моята подредба на твоите критерии:

    - инверторно управление на компресора
    - стабилна работа при -15°
    - цена
    - отопление по време на дефрост цикъл(без да прекъсва отоплението при размразяване)
    - шум вътрешно тяло
    - плазмен филтър
    - по-висок COP
    - шум външно тяло
    - ниска консумация на ел.енергия
    - сензор за присъствие в стаята
    - подаване на пресен въздух
    -седмичен таймер
    -подсветка на екрана и копчетата на дистанционното

    - контрол влажността в помещението
    -UV лампа
    - йонизатор
    - нестандартен дизайн или цвят
    - хоризонтална настройка, посоката на издухвания въздух от дистанционното

    П.П. Един добавен от мен критерии, там където му е мястото според мен в твоята таблица.Сетих се за още два-добавих ги.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #5

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    Аз съм ги класирал в подписа си ама европейския е на 4-то място.

    п.с. Сашо е виновен

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    Той, той.. Все пак си мисля, че ако трябва да посочваме марки и модели, трябва да се класират само машините за Европа.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #7

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    За мен най0добрите климатици са тези:
    http://www.ga-clima.com/index.php?menu=12&id=6
    http://www.ga-clima.com/index.php?menu=12&id=26
    +Дайсейкай 6
    твърдя го като търговец,монтажник и ползвател.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #8

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    @edi - затова съм пуснал темата: за да събера повече мнения от различни потребители, по този начин смятам, че ще има представителност някаква на извадката
    @valen - килограмите на телата според мене са важен критерий за сравнение на различни модели от една и съща марка, а аз искам да сравня това което се предлага според тежестта на критериите, както е според хората, друго което ще смятам - това е отношението качество/цена - то е ясно че хората обичат подаръците.
    @justify - прав си, то и заглавието на темата е така, но за мен е важна подредбата на критериите, защото в методиката ми за сравнение ми трябва "тежестта" на тези критерии, в момента тях изкам да подредя, според вашите мнения :-)

    @lavcho, @joro_bul - опитайte се да отговориte по същество за подредба на характеристиките по важност, вашето мнение също е ценно за мене

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #9

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    Ето нещо по същество, от изброените от теб неща:


    много важно - шум вътрешно тяло
    желателно - хоризонтална настройка, посоката на издухвания въздух от дистанционното
    много важно - по-висок COP
    важно - плазмен филтър
    ако има - UV лампа
    ако има - йонизатор
    много важно - стабилна работа при -15°
    много важно - шум външно тяло
    без значение в рамките на разумното! - цена
    много важно - инверторно управление на компресора
    без значение - подаване на пресен въздух
    като при повечето клими - контрол влажността в помещението
    без значение - сензор за присъствие в стаята
    важно - ниска консумация на ел.енергия
    важно е да е приятен - нестандартен дизайн или цвят

    Относно ектрите като плазма, йонизатор и UV едва ли в една машина ги има всичките, там е въпрос на избор.
    Освен това подсветка на дистанционното в момента ми липсва.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    Върховата серия Shiki-Sai-Kan на Sanyo /модификация KRV-EHDX/ - COP 5, стилен дизайн + панели в много различни цветове, тихо вътрешно и външно тяло (огромни и тежки тела между другото), дефрост без прекъсване на отоплението, безпроблемна работа при -20°, UV лампа, йонизация, сензор за температурата в дистанционното.
    Това за мен е един достоен кандидат.
    Заедно с него нареждам Daiseikai серията на Toshiba, но там екстрите са по-малко.
    Иначе за Япония много модели са с една камара екстри от изброените, но ако навлезем там ще стане дълга и широка.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #11

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    ... Да наредим и Mitsubishi Heavy ZIX-S, ZJX-S.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #12

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    Напълно споделям казаното от Мега и Деян.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Да наредим и Mitsubishi Heavy ZIX-S, ZJX-S.
    Да, но само като стабилна и тиха работа. Иначе една екстричка да им бяха сложили, а и дизайнът нещо куца (поне за мен де). А и софтуерът им не е проектиран да работят в много малки стаи и оттам се губи целия кеф. Това е решено при Саньо и Тошиба.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #14

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    Ами на мен ми допада дизайна и ми се връзва с интериора. За работата съм супер доволен. При мен е в доста по-голяма стая и се справя отлично. Има пълен контрол на клапите от дистанционното (Daiseikai 6 няма). Има йонизатор, турбината е покрита с нещо, по което не залепва мръсотия. За малки помещения нямам наблюдение над него. Като тишина на работа на телата и качество спокойно го нареждам сред Daiseikai-a.


    Това което ми липсва са, плазма и подсветка на дистанционното. Скоро ще взема и един Daiseikai 5 или 6 и ще имам по-добро сравнение.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    Тези дни на една позната ще и слагат ТОШИБА 10-ка от 6-а серия, по моя препоръка.Няма начин да не отида и да видя как работи на живо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси
    От RaveUnit във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 27-02-14, 01:06
  2. търси i3
    От get във форум Купува
    Отговори: 8
    Последно: 28-01-13, 13:29
  3. Неръждаема тръба "Gold" се търси - Не се търси вече
    От Crank във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 14-08-09, 10:22
  4. Търси се... NFS 2
    От Io във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 05-01-05, 21:38
  5. Кой е най-хубавия туик за ХР
    От breiii във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 27-02-04, 15:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе