Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree9Одобрявам

DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #1

    DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR

    Спрял съм се на тези два модела климатици.:

    DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP 0,98-3.22KW/5,0-10,1KW за отопление (COP: 5.26) ( 7.3 kW при 2*) вентилиране с пресен въздух, контрол на влагата в помещението и вградено пречистване на въздуха. Flash Streamer - система за неутрализиране на вируси, бактерии, полени и неприятни миризми във въздуха; Автоматизирана система за почистване на въздушните филтри - филтрите се почистват чрез система и замърсяванията се събират в контейнер;
    Toshiba RAS-402UDR отопл. конс 0,930-2,8Kw/ мощност 5.0 (0.2 ~ 9.5 ) kW (COP: 5.08) (6.9 kW при 2*) С аспирация на свеж въздух и генератор на кислород .ПРАХОВО САМОПОЧИСРВАНЕ.Система с PLASMA филтри с тройно действие.
    Помещението е 4х9х2.60, една външна стена 4м. с прозорец и врата, една 9 метрова калкана стена (има кооперация залепена), другата 9 м. стена е с друг НЕобитавам апартамент, както и отгоре е необитавано. Без изолации (ще се слага на тавана, просто нямам пари в момента). Климатика ще се ползва за основно отопление и охлаждане през лятото.
    На баща ми сложихме една Toshiba RAS-221JDR и е много доволен за помещението. Това което ме възпира към момента направо да го взема 402 е по-ниския максимум (9.5kW срещу 10.1kW) и теоретичният по-нисък COP/APF и т.н, както и че Daikin е наблъскан с повече "екстри". Нямам възможност за два климатика (няма къде да сложа две външни тела).

    Климатика ще се слага в София и за това търся и от къде да ги закупя и да е свестен монтаж. Ако е възможно бих го взел с енергиен заем, но не знам как стоят нещата за японските машини.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR

    Определено ТОШИБА-та според мен.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #3

    Отговор: DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR

    Ако питаш мен тези машини са по-мощни отколкото трябва за твоето помещение. Иначе аз бих взел Тошибата.

    Кредит енергийна ефективност не важи за японски климатици поради няколко причини като някои от тях са същите като причините, поради които вносът на такива машини е нелегален.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR

    Ако си решил да даваш сериозни пари за климатик, може да погледнеш и новото Уруро за Европа:rolleyes:
    Предполагам е включен и в списъка за ЕЕ.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #5

    Отговор: DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR

    А какво ще кажете за Toshiba RAS-402NDR1 и от къде мога да го купя в София?

    @pilot - не бих рискувал с европейче...
    Този пост е редактиран от ydonev; 05-03-14 в 16:23.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #6

    Отговор: DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR

    За новият дайкин никой няма впечатления защото "се появи" на пазара едва преди 1-2 месеца.

    По-доброто сигурно е тошиба, но Вие си купете дайкин, тъй като е с повече екстри, по мощен е:rolleyes: , а и отделно всички в този форум искаме да знаем дали си струва парите.

    С други думи вие ще бъдете "летец-изпитател" на тази машина и във вас са ни всички надежди :rolleyes: ...




    П.П. Имаше във форума някакви впечатления на един позлвател, но те са отпреди 1 месец за ползване в продължение на 3-5 дни и то в малко за мощността му помещение.Мисля климатикът не беше 40-ката, а по-малкият модел.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Отговор: DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR

    Тошибата. Не можеш да я вземеш по REECL, както и тошибите за европейския пазар, примерно.
    П.С. А това за нелегалния внос е евтина реклама на закъсали търговци.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #8

    Отговор: DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR

    абе и 2та ще са уникални машинки тоя дайкин е за японския пазар недейте прави паралел с тия дървета тука .. мен лично ме кефи че може да духа и настрани ,за голямо помещение е ценно ( стига да не е в някой ъгъл )

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Тошибата. Не можеш да я вземеш по REECL, както и тошибите за европейския пазар, примерно.
    П.С. А това за нелегалния внос е евтина реклама на закъсали търговци.

    Хахаха, ОК

    Като прочетеш малко бумаги и внесеш един климатик пак ще си поговорим.


    П.П Има Тошиби за европейския пазар, които могат да се вземат по REECL.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #10

    Отговор: DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR

    Toshiba RAS-402UDR има ли генераор на кислород и аспирация от вън на вътре в помещението?

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #11

    Отговор: DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR

    Не, няма тези функции.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #12

    Отговор: DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR

    Бях забравил за National - какви модели могат да се намерят на БГ пазара (номинал 5kW) и каква е разликата м/у плазмения филтър и nanoe?

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #13

    Отговор: DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR

    Nanoe-то повече прилича на плазма клъстера на Шарп, отколкото на плазма филтъра на тошиба.Тоест не се усеща толкова колкото плазма филтъра на тошиба и отделно произвежда доста по-малко йони и озон.Изобщо ефектът му е малко спорен в сравнение с този на плазма филтъра на тошиба.
    Мисля че на практика представлява единичен високоволтов електрод който чрез електрически разреждания прави йони и озон.При тошибата електродите в плазма касетата са около 16, при 2 плазма касети са 32.При моето фуджицу с единичен плазма филтър мисля бяха 8 или 10 електрода и се усеща озона произвеждан от тях когато работят.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #14

    Отговор: DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR

    Изобщо ефектът не мисля, че може да бъде коментиран от потребителите на форума, тъй като те не го мерят, а го "усещат", което не е акуратен начин за представяне на факти. Наное-г е система, която продължава да се бори с вирусите и бактериите след изключване на климатика и освен това има опция за деактивирането им.

  18. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #15

    Отговор: DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR

    Аз съм за Дайкин-а. Тия Тошиби като станат на 3-4 години и ги хвърлят японците/ пращат за България, пък Дайкините не си ги дават!
    frescor одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N
    От elite във форум Климатици Daikin
    Отговори: 710
    Последно: 14-06-23, 09:18
  2. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 20:39
  3. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 18:20
  4. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 19:12
  5. Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI
    От prodan1234 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-11, 08:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе