Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 18 от общо 18
Like Tree15Одобрявам

Може ли да падне климатикът?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #16

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    Няма смисъл да го поглеждаш всеки път. Ако не тръгне, значи е долу половинката му.
    DUNDURMA, nevian и Trayan Savov харесват това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #17

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    Здравейте отново!
    Климатикът по една или друга причина си остана така и до днес. Лошото е, че съседите от последния етаж, който беше с открита тераса, я затвориха и сложиха улуци, които обаче или преливат, или са некадърно сложени, не знам. Сега, като стегна студът стана мазало... буквално! На всички климатиците са в лед, като най-засегнат е моят - целият е в лед и висулки. От сутринта го обливам с гореща вода и постигнах само частичен (незадоволителен) успех. Да не говорим, че целият прозорец също беше в лед от пръските, да не говорим за изолацията, която ще започне да се рони с времето... Лошото е, че са 2 жени с малко бебе + 1 мъж и не знам как точно да подходя, за да няма сърдити и да има ефект. Очевидно проблемът не е малък - климатикът натежава, но и фасадата ще стане на нищо след няколко години. И това е след малко сняг и 2 дни студ. Не ми се мисли ако стегне за цял месец под нулата.
    Няма спор, че трябва да взема мерки с климатика, но още по-труден за решаване е проблемът със съседите. Какво следва да ги посъветвам като евентуално решение? Предполагам, че имат гаранция на тази конструкция. Имат ли основание за рекламация? Силно подозирам, че изпълнителят може да си измие удобно ръцете с това, че улуците просто са замръзнали и няма какво да се направи...

    edit: Със съседите се разбрахме много културно - разбиха висулките от улука им и започна да тече на друго място. :D

    С Aleksandars пък се уговорихме да дойде да огледа какво може да се направи с климатика.
    Този пост е редактиран от Shmi; 30-11-17 в 09:01.

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #18

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    И така, климатикът най-после е преместен. Темата може да се смята за приключена.
    estqwerty, Иван Вълков и Genadi80 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 08-11-14, 18:30
  2. Как работи климатикът (филмче 1-3 части)
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-12, 15:26
  3. Климатикът не е работил от една година = ?
    От gkolarov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 20-09-11, 18:12
  4. Климатикът ми смущава Булсатком
    От Svetste във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 03-01-11, 07:58
  5. Климатикът ми не топли при -5 градуса
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 139
    Последно: 26-02-09, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе