Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 75

Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1

    Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Отдавна искам да напиша сравнение между тези две машини, сега, когато имам повече впеатления от първо лице мисля, че е време да напиша няколко реда. Надявам се, че би ви било интересно.

    1. Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S (ZIX-S)

    Машината е TOP модела на Mitsubishi Heavy. Не знам защо тази машина е толкова подценявана, вероятно заради вносителя, цената, малкото реклама ... Реално е една перфектна машина. Изключително тиха, в режим охлаждане не се чува изобщо. В режим отопление на Auto и 19-21 градуса, както е приятно да се спи също е изключително тиха.

    Плюсове: Много приятен дизайн. Отварящ се преден панел. Много мека, деликатна и приятна работа. При смяна на градусите машината реагира много плавно и незабележимо. Изключително тихо външно и вътрешно тяло, пълен контрол от ДУ, включително и вертикалните клапи. Перфектен и чист дефрост (само при нужда). Достига реално минимума от техническите данни на машината. Въпреки, че е с по-малък максимум от Daiseikai 6 не и липсва мощност и се справя в 28 квадрата със значително осъкляване много добре и без да се замисли дори в големия студ!


    Минуси:
    Липсва и само плазмен филтър и подсветка на ДУ.



    2. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Машината е от високия клас на Toshiba, серия Daiseikai 6, нов модел натоварен с големи очавания, които за сега оправдават.

    Плюсове: Приятен дизайн. Много мощ и груба сила. При смяна на градусите машината реагира веднага без да се замисли. Изключително тихо външно и тихо вътрешно тяло, Перфектен и чист дефрост (само при нужда). Ниския минимум и високия максимум я правят доста универсална. Подходяща е както са малки помещения, така и за помещения в които принципно се препоръчва 12-ка. Има два канала на дистанционното. Реално може да сложиш две машини в едно помещение без да си бъркат сигналите от дистанционите! С бутон от дистанционното можеш да я ограничаваш софуерно да работи на 100%, 75% или 50% от мощността си. Наличието на плазмена касета и йонизатор са голям плюс и работят перфектно. Дистанционното управеление е с подсветка, което е много полезно през нощта.


    Минуси:
    Вертикалните клапи се командват ръчно, което за малки помещения не е проблем. Бутона за Плазмата и Йонизатора е сложен на неудобно място спрямо този на Daiseikai 3. Няма никаква индикация при дефрост.


    Като цяло и двете машини са перфектни. Но везните накланят към Тошибата, защото за по-ниска цена предлага повече възможности.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Добре са презентирани,но само още едно допълнение ако може-ще е добре да се знае от бъдещите собственици за малки помещения,а и най вече спални:
    с каква точност, поддържат зададените градуси?
    и как се усеща турбината(при тръгване на компресора)при минаване в on/off режим-за силата на обдухване?

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    ... Температурите се подържат перфектно. Както написах MHI работи много меко и незабележимо. Изключително деликатна машина е. Които е идвал на гости никога не разбира, че работи, докато не му кажа. Лятото няма грам звук и не се разбира, че работи. На отопление през нощта спим спокойно, без машината да дразни. При спиране на компресора, разбирам само по звука от моторчето на клапите. Но това е само ако съм буден. Ако спя не го чувам. Няма форсиране на турбината ако за това питаш.

    При Тошибата има едно леко развъртане на турбината за една секунда, но не е дразнещо. Не пречи да се спи. Моторчето на клапата е с една идея по-шумно, но също ако спиш не се чува. Но като цяло има по-груб алгоритъм на работа. Тя самата машина си е хала.


    Един пример: MHI-то работи на 23 градуса. Задаваш му 20 и лягаш да спиш. Машината не спира. Продължава да работи, като много леко и бавно си сваля мощноста и оборотите на турбината и така бавно, бавно докато свали градусите. Ако види, че не може да ги свали с този минимум, чак след като се укроти спира и минава в Off режим. Сутринта задаваш отново на 23 градуса. Машината леко и бавно започва да качва обороти на компресора и на турбината. След 4-5 минути вече са по-високи, но не дразнещи. Гони задачите с изключиително плавна програма.

    При Тошибата, работи на 23 градуса, задаваш 20 и лягаш да спиш. Веднага вдига клапите и изклюва в Off режим. Сутринта слагаш отново на 23 градуса. Машината развърта веднага и откача докато не ги качи.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Няма форсиране на турбината ако за това питаш.
    Да.Макар,че донякъде се подразбира-все пак са върхови модели за марките си,а и въобще,и би трябвало всичко да е изпипано както трябва.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Явно има промяна в алгоритъма на ZIX спрямо ZGX, защото ZGX се форсира след старт на компресора винаги! И мудността също е налична. Оставаш с впечатлението, че вдигаш градусите на дистанционното, а тя не реагира или го прави с огромно закъснение. И ще качва с градус на час, а не с 3 за 10 минути Аз затова не я пипам, слагам 22° октомври и спирам април, че ако тръгна да човъркам градуси отиде.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #6

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Въпреки, че осъзнавам и признавам, че Тошибата е по-добрия избор, поради цената и повечето възможности. Мицубишито ми остава любимата машина, защото е изключително деликатна като работа. Точно както съм написал при едното имаш много нежна работа при другото груба сила.


    Deian, така е, бавно качва градуси, но ако искам да го прави бързо има HiPower, тогава откача. На мен това ми харесва като начин на работа. А алгоритъма явно е сменен, никога не тръгва силно.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Колко степени на турбината имаш ръчно на ZIX? Мен само това ме дразни, че като тръгне се форсира винаги ZGX-а, дори на low fan, да не говорим за другите степени или Auto. Там през 10-тина минути откача и фучи като ненормално. Като отоплява по-голям обем или поддържа над 24 градуса е перфектната машина, иначе при мен е в дразнещ on/off режим и обледява външното. chachoto даже платки сменяше по тази причина, докато накрая не смени климатиците.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #8

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Степените са три: Low, Med и High като дори на най-силната е тиха. В смисъл, че ако я сложа на най-силната и се гледа телевизия или имаме гости пак не се чува. Дори сега е на Mid за да има по-голямо топлоотдаване и не я чувам. Просто се слива с фоновия шум. Отделно обаче процесора въпреки ръчните настройки си променя в някакви степени скоростта на въртене. Тосет ръчен е режима, но не съвесем, машината се намесва по малко и в ръчния режим.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #9

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Аз не случайно попитах ,дали присъства форсирания старт при SRK/SRC35ZJX-S,поради писаното от deian ,а Мега доста я похвали,а и chachoto по спомен, беше доста добре изолиран в къщи,и даже спираше машината(Национала) където спи,та камо ли машини с висок минимум при него.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Точно това казвам. Давам Low, а то пак при стартиране завърта повече и после утихва. Е, не развърта на 3-4 степени като на Ауто, но все пак дразни.
    МЕ-то например на Ауто тръгва първо на най-ниска степен и само ако е нужно вдига с една. Пустия му дзвер ZGX без да има нужда при старт изрежда 2-3 степени нагоре докато се осъзнае, че няма нужда и че дори вече е прехвърлил желаната температура.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    ... При мен по-скоро е обратното, ако е на Low си е на Low, но ако дам High, понякога си я намаля сам, но в рамките на някакви граници.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Моля те, направи следния експеримент.
    1) Накарай го да изключи. Задай low fan. После задай 3-4 градуса над тези в стаята, за да включи. Наблюдавай как ще тръгне турбината.

    отделно

    2) Накарай го да изключи, след което да включи (вероятно 3 минути няма да иска). След това, малко след като е включил и вече духа топло, рязко понижи зададената температура с няколко градуса под стайната. Кажи ми, дали ще изключи веднага, или ще продължи да работи докато не изминат 10 минути обща работа на компресора.

    Мерси!

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #13

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    За 1: Климатика е в режим Off на 20 градуса зададени (23 в стаята). Слагам вентилатора на Auto и задавам 26 градуса. Първите 30 секунди не се случва нищо. След това сваля клапите. Започва да духа едвам, едвам на Low. Вече пет минути си духа на Low. ...Deian, финално, машината продължава да си работи на Low вече 15 мин. поне. Но пък в стаята не е много студено. Интересно би било да се повтори този опит с температура в стаята, която е доста далече от зададената.


    За 2: Работи на 24 градуса, задавам 20 градуса. Продължава да работи без видима промяна още 2 минути. След това започва бавно да сваля скоростта на турбината докато достигне минимума (около 3 минути). След това изключва и вдига клапите.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Съжалявам, че те измъчвам, вместо да си пиеш винцето, но т.2 не ме задоволява като информация.
    Искам да започнеш нов цикъл на работа на компресора, т.е. да го накараш да спре и после да се включи. Нещо такова: OFF - ON - 1 минута работа - рязко сваляне на градусите - да ми кажеш веднага ли изключва, или работи още 9 минути въпреки намалянето на заданието.

    Иначе по т.1 - явно е коренно променен алгоритъма на работа към по-добро. Браво.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #15

    Re:Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Точно така ти я цитирам от спрял компресор и вдигнати клапи. Никога не е изключвал веднага. Това е основната разлика с Тошибата. Утре пак ще пробвам и пак ще пиша, че сега бебето заспа и да не шумкам с дистанционното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От niksan552 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 185
    Последно: 03-02-21, 22:23
  2. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 501
    Последно: 29-12-16, 17:47
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  4. Mitsubishi Heavy SRK25ZJP-S/SRC25ZJP-S или toshiba RAS-2213D NEW DAISEIKAI
    От mjoyy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 13-10-14, 11:17
  5. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 22:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе