Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree5Одобрявам
  • 2 Post By BDK
  • 1 Post By apxeonTepukc
  • 2 Post By AC_From_Hell

Помощ при избор на 2 климатика за хол и спалня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #1

    Помощ при избор на 2 климатика за хол и спалня

    Преди да питате какъв климатик ви е необходим, трябва да си/ни отговорите на въпросите:

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?

    - жилищно

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?

    -Главно за отопление, но лятото и за охлаждане (основно този в хола)


    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението;

    ~Хол - 18 кв.м - 2.65 таван - 48 куб.м / Като от хола се влиза в кухня и климатика може да се ползва за частично отопление и на кухнята.
    ~Спалня - 16 кв.м - 2.65 таван - 43 куб.м

    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);

    -алуминиев троен стъклопакет

    в) квадратура на прозорците;

    ~4.5 кв.м

    г) изложението на помещението;

    -изток, запад

    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?

    2-ри етаж от 8-етажен тухлен блок

    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    хол и спалня

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?

    -апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо

    -Варна

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    - около 23-24 зима

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?

    - Хол - Три От стените са вътрешни, апартамента над мен и под мен се отоплява.Изолацията е вътрешена - гипскартон. Паркет - масив.
    - Спалня - Три От стените са вътрешни, апартамента над мен и под мен се отоплява.Изолацията е вътрешена - гипскартон. Паркет - масив.

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?

    - Компютър, монитор,рутер,телевизор

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - около 2400 с монтаж за двата климатика

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - зимата до -12

    10. ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му,разположението(или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    Днес ходих по разни магазини и ми предложиха следните модели. След като поразгледах форума и попрочетох това онова виждам, че въобще не препоръчвате подобни модели.
    Има ли читави от тях или други, които ще ми препоръчате ако се вписват в бюджета?

    Daikin A8KV35AB
    Daikin FTXN35L
    Toshiba RAS 137SKV-E5
    Fujitsu ASYG-12LLCA

    Благодаря предварително

    Този пост е редактиран от apxeonTepukc; 25-09-14 в 14:15.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Помиощ при избор на 2 климатика за хол и спалня

    От тия всичките само Тошибата прилича що годе на климатик.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Отговор: Помиощ при избор на 2 климатика за хол и спалня

    Разходи се до магазините, които предлагат изхвърлрни модели от японския пазар. С този бюджет трудно ще намериш читави и нови на 220 волта.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #4

    Отговор: Помиощ при избор на 2 климатика за хол и спалня

    Взимай Тошибата, в момента намира за 1099лв с включен монтаж.

  6. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #5

    Отговор: Помиощ при избор на 2 климатика за хол и спалня

    Тошибата ама да завършва на е3, че е5 е малко орязан.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Помиощ при избор на 2 климатика за хол и спалня

    Ама добър ли е Тошибата, като гледам не звучите много убедени. Да не го зема и да се нашия мъжката? Ако трябва да правя някакво преразпределение на бюджета?
    Примерно да дам малко повече и да купя 1 климатик сега и да събера в последствие за втория? Принципно мога да дам към 1500 за този, който ще отоплява в хола и кухнята, а пък за спалнята да зема Тошибата?
    Какво ще ми препоръчате?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7

    Отговор: Помиощ при избор на 2 климатика за хол и спалня

    От всички тошиби възможно най слабата.
    Аз бих ти предложил следния вариант:
    1. За хола - Sharp AY-HP09GHR/AE-X09GHR - около 1400 с монтаж
    2. За спалнята Mitsubishi Heavy SRK 25ZJ-S/SRC 25ZJ-S - около 1400 с монтаж
    Ако успееш да ги спазариш с отстъпка, щото не са последни модели, а са и две машини можеш да се доближиш максимално до бюджета си. Успех!
    Този пост е редактиран от tony34al; 26-09-14 в 00:23.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #8

    Отговор: Помиощ при избор на 2 климатика за хол и спалня

    Реших малко да се образовам и четох, четох днес и с оглед на прочетеното (не че съм сигурен де) ми дойдоха следните мисли. Какво ще кажеш за тоя вариант?

    За хола:
    Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA - Към 1400 лв с монтажа, препоръчва се за 65 куб. метра отопление (с оглед на това, че ще отоплявам/охлаждам и кухнята). Струва ми се и доста икономичен също по показателите, които видях. Въпроса е дали е надежден?

    За спалнята:
    Mitsubishi Heavy SRK 25ZJ-S/SRC 25ZJ-S - твоето предложение
    или
    Mitsubishi Heavy SRK25ZM-S/SRC25ZM-S 2014 - пак 1400 лв с монтажа, но пък е май по новичък модел и предполагам не е презимувал няколко годинки и не се знае дали няма да даде някой дефект, но пък уж по енергоефективен.




    Този пост е редактиран от Aleksandars; 30-09-14 в 17:01.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Помиощ при избор на 2 климатика за хол и спалня

    Ами става, макар че ако погледнеш малко по задълбочено, щв видиш че Шарпа, макар и деветка, отстъпва на малко дванайсетици.
    Шарпа има 37кг/10кг /външно/вътрешно/, срешу 26/8.5 на Фуджито. Шарпа има плазмаклъстер и е доста по енергоефективен от фуджито. А в запазването на мощностите при ниски температури не знам как са, но като ги гледам нищо чудно Шарпа да има повече мощност при отрицателни температури. А, и Шарпа е машина изкарала няколко зими и отзивите/и тук във форума/ са много добри - единствения и минус е, че е малко по шумничка, но затова ти я препоръчах за дневната. Честно казано Фуджито ми изглежда доста орязаян модел. Колегата V_Simeonov може да ти разкаже преки впечатления за Шарпа.
    За MHI, мисля че няма почти никаква разлика м/у новия ZM-S и стария ZJ-S. Препоръчах ти по стария, защото е доказан, а и сигурно можеш да го намериш на по изгодна цена. Това са добри машини от средния клас на марките си, макар че Шарпа си е даже висок клас, и си заслужават напълно парите дадени за тях.
    Имай предвид, че сигурно Шарпа се намира трудно вече!
    И още нещо - Шарп - 5г. гаранция; Фуджи - 3г. гаранция
    Този пост е редактиран от tony34al; 26-09-14 в 09:47.

  12. BDK
    BDK е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София, Бояна
    Мнения
    136
    #10

    Отговор: Помиощ при избор на 2 климатика за хол и спалня

    Цитат Първоначално публикувано от apxeonTepukc Виж публикацията
    ...За хола:
    Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA - Към 1400 лв с монтажа, препоръчва се за 65 куб. метра отопление (с оглед на това, че ще отоплявам/охлаждам и кухнята). Струва ми се и доста икономичен също по показателите, които видях. Въпроса е дали е надежден?...
    Не искам да те отчайвам човек, но няма как да поддържаш 23-24 градуса през зимата с този климатик при твоите условия. Да не говорим, че при по-висока влажност и температури около 0 градуса си бучи външното тяло. Говоря от опит - имам същия в хол 20 м2, в къща и много трудно стига 21 градуса.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 30-09-14 в 17:01.
    Aleksandars и Mega харесват това.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #11

    Отговор: Помиощ при избор на 2 климатика за хол и спалня

    Много благодаря за помощта! Ще потърся Шарпа и Мицубишито тая седмица по магазините. И последно бих искал да изнахалствам като попитам за климатик за малката ми стая 12 квадрата пак същия аоаратамент и същите условия. Пак около 1200-1400 лв. максимум. Ще остана без грам пари, но пък ще мога да спазаря по - голяма отстъпка като поръчвам 3 машини предполагам.
    justify одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #12

    Отговор: Помощ при избор на 2 климатика за хол и спалня

    MHI SRK/SRC 20ZJ-S

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #13

    Отговор: Помощ при избор на 2 климатика за хол и спалня

    Този Шарп е с добри параметри, но си вее и шуми повечко. Така че, съобразете с фирмата правилното място за монтаж на вътрешното тяло. Мисля, че нещо такова ще е по-добро решение в твоя случай.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #14

    Отговор: Помощ при избор на 2 климатика за хол и спалня

    Хващай 2 броя RE12QKE или 1 RE9 и 1 RE12. Машините са перфектни и в този клас няма да намериш нищо по-добро.
    Aleksandars и vadim харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на 3 климатика
    От hidalgo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 06-12-14, 01:39
  2. помощ за избор м/у 2 климатика
    От bilian във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-13, 10:30
  3. Помощ за избор на 2 климатика
    От smqnab във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 09-09-12, 17:26
  4. Помощ за избор на 2 климатика
    От kip1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 19
    Последно: 11-04-12, 01:27
  5. Моля за помощ при избор на климатик за спалня
    От brutas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-08, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе