Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Енерго ефективен климатик за всекидневна около (35кв.м)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    3
    #1

    Енерго ефективен климатик за всекидневна около (35кв.м)

    Привет колеги, видях, доста компетентни хора тук и реших да потърся съвет.

    Апартамента е ново строителство на последен 9ти етаж. Изолиран е отвън. Вътрешната изолация е 5см вата на целия таван (2,53 височина), както и на външните стени. Прозорците са с троен стъклопакет.
    Климатикът ще топли помещение около 30-35 кв.м.
    Интересува ме какъв климатик ще ме посъветвате да си закупя?
    На първо място ме интересува:
    -да не харчи ток
    -да топли

    Принципно съм се спрял на Toshiba RAS-13G2KVP-E/RAS-13G2AVP-E Daiseikai 8, но ако има по-добри и по-евтини предложения, моля дайте съвет?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2

    Отговор: Енерго ефективен климатик за всекидневна около (35кв.м)

    Цитат Първоначално публикувано от Sagaroth Виж публикацията
    ...На първо място ме интересува:
    -да не харчи ток
    -да топли

    Принципно съм се спрял на Toshiba RAS-13G2KVP-E/RAS-13G2AVP-E Daiseikai 8, но ако има по-добри и по-евтини предложения, моля дайте съвет?
    На първо място бих се спрял на дебела жена от малцинствата, но тя ще харчи други неща. Toshiba RAS-13G2KVP-E/RAS-13G2AVP-E Daiseikai 8 е по-правилния избор, според мен, с настроена турбина на трета скорост и монтирана на правилното място в стаята. Малко по-евтините вариянти са с много по-калпав софтуер и са по-шумни. Аз не бих заложил на тях.
    Успех в избора!

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3

    Отговор: Енерго ефективен климатик за всекидневна около (35кв.м)

    Sagaroth,
    Някоя Нокрийка ако намериш.... иначе една 200V Toshiba 40-ka ще заспи в това помещение. Верно, скъпичка е, ама тока ще го помирисва само.

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #4

    Отговор: Енерго ефективен климатик за всекидневна около (35кв.м)

    Може да погледнеш и Фуджитсу 12 LTC. Яка машина, студа не я плаши.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #5

    Отговор: Енерго ефективен климатик за всекидневна около (35кв.м)

    При тази изолация, която е описал, нокрията няма да е по-икономична, а и комфорта ще е далеч по-малък. 200V тошиби е възможно да докарат комфорта на дайсейкай 8, но в никакъв случай няма да са по-икономични.

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #6

    Отговор: Енерго ефективен климатик за всекидневна около (35кв.м)

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    200V тошиби е възможно да докарат комфорта на дайсейкай 8, но в никакъв случай няма да са по-икономични.
    Ти шегуваш ли се? Нима вярваш, че японската майка на въпросния Дайсейкай 8 ще е по зле от него? Това е несериозно и смешно!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    3
    #7

    Отговор: Енерго ефективен климатик за всекидневна около (35кв.м)

    Додо, а защо трябва турбината да е настроена на 3та скорост? Не съм имал до сега климатик и може би задавам смешен въпрос

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #8

    Отговор: Енерго ефективен климатик за всекидневна около (35кв.м)

    Не е смешен въпроса, свързан е с обема на стаята и икономичността, заложена в заданието на първи пост. Колегата Badr ми отвори очите за някои неща и тествах различни машини. Остави го, Румбата, да се посмее малко, празник е! Далече е от тези неща.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #9

    Отговор: Енерго ефективен климатик за всекидневна около (35кв.м)

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Ти шегуваш ли се? Нима вярваш, че японската майка на въпросния Дайсейкай 8 ще е по зле от него? Това е несериозно и смешно!
    Разбира се, че се шегува, а и как иначе, като е виждал японска "Тошиба" само на снимка /пък и на нея не вярва/ и смята, че няма такова животно като минимум 45W. След като такова животно нЕма, значи "Дайсекай 8" е най- икономичният климатик.
    PS: Ако Румбата е далеч от тези неща, то ти Додо, изобщо не си в полезрението.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #10

    Отговор: Енерго ефективен климатик за всекидневна около (35кв.м)

    То за да постигнеш комфорт с европейския Дайсейкай ти е нужно предварително обучение от Додо и минимум 2,3 висши образования. Без майтап, така пише в сервизното.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #11

    Отговор: Енерго ефективен климатик за всекидневна около (35кв.м)

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Разбира се, че се шегува, а и как иначе, като е виждал японска "Тошиба" само на снимка /пък и на нея не вярва/ и смята, че няма такова животно като минимум 45W. След като такова животно нЕма, значи "Дайсекай 8" е най- икономичният климатик.
    PS: Ако Румбата е далеч от тези неща, то ти Додо, изобщо не си в полезрението.
    Ако имам хардуерен проблем с някоя машина, Румбата ще да е първия, когото бих потърсил за съвет. Ако става въпрос за избор на машина, икономия и комфорт, съответно - последния. Всеки трябва да е наясно от кого, какво да очаква. Бегъл поглед върху заданието от първия пост е достатъчен, за да остави на страна глупостите, като като минимум от 45W. Истинският съвременен японски дайсейкай от класата на европейската осмица, идва на цена от поне 3500 лева и няма да е на практика по-икономичен в споменатото помещение, поради еднаквия физически принцип на работа и приблизително еднаквите проектни мощности. Разлика в комфорта ще има в полза на японския, поради калпавия бъгав йонизатор на европейския вариянт. Ако някой реши да си помисли за старите 402 PDR или UDR, сравнени с RAS-13G2KVP-E/RAS-13G2AVP-E, то те остават назад и като ефективност, и като комфорт, заради конструкциите на вътрешните тела и проектните мощности на външните. Другаде се проявяват предимствата на споменатите японки, не в споменатото помещение и тема. Не се самозаблуждавайте.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #12

    Отговор: Енерго ефективен климатик за всекидневна около (35кв.м)

    Ако не се проявяват предимствата в икономия и комфорт, тогава в какво?


    пп От целия подфорум, май само ти си заблудения. Нищо лично.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #13

    Отговор: Енерго ефективен климатик за всекидневна около (35кв.м)

    Я пак кажи за връзката м/у заданието в първият пост и глупостта за минимум от 45W, че нищо не ти се разбира. За цената си прав, но човекът е написал, че иска да топли и ако може да не харчи ток, така че ако цената не го притеснява няма изобщо по какъв друг показател да сравниш японска "Тошиба" от DR серия с европейски "Дайсекай". Ако цената не го устройва, ще трябва да направи компромис и да си вземе японски К2У или европейска машина.
    За пореден път те моля: не изказвай мнения за японски климатици, които НЕ ПОЗНАВАШ.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #14

    Отговор: Енерго ефективен климатик за всекидневна около (35кв.м)

    Ако темата продължи в същия дух, ще я заключа.

    Sent from my C3 using Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #15

    Отговор: Енерго ефективен климатик за всекидневна около (35кв.м)

    Като слезе един климатик на 45-50W консумация колко топлоотдаване има? Може би не повече от 160...200W. /Само предполагам, ако някой знае колко е нека да сподели и на мене ми е интересно./
    Е на 35кв.м със/без 160-200W май е все тая. В 35кв.м. ако не се върти турбината малко повечко и да разбърква въздуха май няма да се получи отоплението, т.е. климатика се кротнал в единият край на стаята, а да чакаш в другият да е същата температура.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Максимално енергиино ефективен климатик
    От mitnick във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 27-10-15, 21:10
  2. Дилема за озвучаване на всекидневна или хол :)
    От Stepenwolf във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 13-02-15, 02:23
  3. избор на климатик за 35кв.
    От iaro във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 56
    Последно: 05-02-15, 01:25
  4. Климатик за обем около 130 м3.
    От curizo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 16-10-11, 12:35
  5. Енерго проблеми
    От kesten във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 27-08-02, 22:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе