Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Може ли да падне климатикът?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #1

    Може ли да падне климатикът?

    Здравейте,

    Климатикът е монтиран преди 3-4 години под прозорец. Захванат е посредством дюбели, които обаче забелязах, че са тръгнали да излизат. Още тогава бяха поставени некадърно, но поне бяха що-годе в стената. Прикачвам снимки каква е ситуацията в момента. От лявата страна, най-горните болтове все още държат (макар да са поизлезли!), но в дясната част, най-горният към момента не държи нищо (върти се свободно).

    Какво бихте ме посъветвали? Имам ли основание за притеснение?

    Поздрави!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #2

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    За такива цели /решетъчни тухли/ се ползват химически анкери като този ТИТАН ХИМИЧЕСКИ АНКЕР ПОЛИЕСТЕР 300мл. Като гледам каква гора от дюбели е направена и въпреки всичко-божа работа,от вибрациите могат да се измъкнат.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    Потвърждавам за химическия анкер, ползвах подобен (от Баумакс) за телевизионна стойка и ремонт на разбити дюбелни легла на тежка секция. Ефектът е поразяващ. Това е решението. За съжаление, дюбелите трябва първо да се извадят и обмажат със сместа (бинарна е), след което да се вкарат отново в калпавите гнезда. Възможно е да се наложи подмяната им, както и да се вкара допълнително количество от двукомпонентната смес в отворите, ако има прекалено големи вътрешни кухини. Това означава, че тялото на климатика трябва да се свали, с всички произтичащи от това допълнителни разходи. Има и една друга възможност, но е дълго за писане и иска оглед.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    Определено бих се притеснил с оглед на вибрациите, особено през зимата, ако се обледени и натежее още.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #5

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    При кухи тухли, има начин да се поставят дюбелите здраво и без да се използват химични разтвори за подсилване. Въпроса е този който пробива, да знае как да го направи и с какво. А в този случай, бих демонтирал външното тяло, с последващо здраво захващане на конзолите и последващ монтаж на агрегата.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 07-05-14 в 20:17.

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #6

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    Климатикът почти не се ползва, а зимата изобщо, така че няма да натежи, но все пак ситуацията е неприятна. Поразклатих машината, уж се държи здраво, но не ми е спокойно.
    Много разходи изскачат напоследък, само това ми липсва сега... Тръбата също е положена много "красиво", срам ме е от съседите. Някой може ли да ме ориентира колко би ми струвало удоволствието да се направи като хората? Надявам се да е нещо поносимо, все пак не се налага монтаж на вътрешното тяло, пробиване за него и т.н.

    P.S. Трябва да им спретна една тема в "Черен списък" на тези "юнаци".

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #7

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    Извикай ги да си оправят машината, отговорността е тяхна ако стане нещо лошо.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #8

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    Ако машината не ти е в гаранция, по добре си извикай човек който да го оправи както трябва. А и даже да е в гаранция, не пречи пак да си извикаш друг човек. Все пак не виждам, с какво тази интервенция ща навреди на машината.

  11. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #9

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    Честно казано не вярвам да го направят адекватно, дори да дойдат, което граничи с невъзможното, защото подозирам, че нямам касова бележка. Ще потърся, но е почти сигурно. При това положение отговорността им е точно 0, няма и начин да предявя претенции.
    Aleksandars, кой да извикам за София, идея нямам... Да беше Пловдив, бих викнал теб, но уви. През последните години се нагледах на всякакви "майстори". Вече в каквато и фирма да отида е с нежелание - 90% са некадърници, навсякъде.

  12. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #10

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    Извикай Mega тук от Форума.Пиши му лично и се разберете.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #11

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    Пусни си скайпа, ако може.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #12

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    Изпратих ти го на Л.С.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #13

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    В Бургас съм виждал паднал климатик, до входа на заведение. Беше паднал от 7-8 етаж на кооперацията и смазал климатика на 2-ри етаж. И това става на 10м от входа на заведението. По чудо нямаше пострадали защото е станало през нощта.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #14

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    В София виси един на Цариградско шосе, преди Орлов мост, дето е камерата. Ако някой минава да се загледа. Седи си от години там.

  18. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #15

    Отговор: Може ли да падне климатикът?

    Още от самото начало беше монтиран некадърно и беше леко напред, но сега ми се струва, че е повече. При всички случаи не е тръгнал да пада, държи се здраво, но не ме блазни идеята да го поглеждам при всяко пускане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 08-11-14, 19:30
  2. Как работи климатикът (филмче 1-3 части)
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-12, 16:26
  3. Климатикът не е работил от една година = ?
    От gkolarov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 20-09-11, 19:12
  4. Климатикът ми смущава Булсатком
    От Svetste във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 03-01-11, 08:58
  5. Климатикът ми не топли при -5 градуса
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 139
    Последно: 26-02-09, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе