Резултати от 1 до 10 от общо 10

Стар климатик - няма мощност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #1

    Стар климатик - няма мощност

    Климатика е инвертор Хитачи, ползва се рядко, но ми се струва, че не духа достатъчно хладно (дори на най-слабата степен на вентилатора).
    С фреон R22 e, не знам колко е, но няма обледяване отвън при крановете, а питата на вътр. тяло ми се струва равномерно охладена. Това достатъчно ли е да се предположи, че няма недостиг на фреон?
    Имам IR термометър, но алуминия не дава реални показатели при замерване. Имам и цифров със сонда. Ще дадете ли съвети какви примерни температури да очаквам на вход фреон, на изходящия въздух ( макар че там си зависи от дебита) да не се окаже, че само си въобразявам, а просто климатика толкова си може. Също ще ми е полезно как и къде да меря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2

    Отговор: Стар климатик - няма мощност

    Контактен термометър показва температура на медната тръба на изпарителя, не по-висока от +7 градуса при максимална мощност. По-висока ли е, има хладилен проблем. Ако лопатките на турбината са станали плоски от натрупана мръсотия, спира да духа достатъчно хладно, но температурата на изпарителя си остава под +7.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3

    Отговор: Стар климатик - няма мощност

    Има ли значение външната температура за тези +7°?

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #4

    Отговор: Стар климатик - няма мощност

    Вътрешната температура има значение, колега! Не външната, особено в момента. Писал съм ПРИ МАКСИМАЛНА МОЩНОСТ! И тези +7 са само ориентировъчни, обикновено е по-ниска.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #5

    Отговор: Стар климатик - няма мощност

    Вътрешната слабо варира, 25...27°. Максимална мощност - задание 17..18° и hipower. Въпроса беши дали ще се развърти повече сега при външна 20° или да ги пробвам утре при 30°.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #6

    Отговор: Стар климатик - няма мощност

    Лопатките на турбината съм почистил, както и питите на вътр. и външното тяло са изцяло проходими. Ще замеря до няколко дни и ще пиша.
    Как се мери точно, слагам сондата на тръбата и покривам с изолация или... ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #7

    Отговор: Стар климатик - няма мощност

    Свободни съчинения.Не само, че има значение външната температура, но имено нейното значение е решаващо.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8

    Отговор: Стар климатик - няма мощност

    Последно, при каква външна температура да се прави теста?

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #9

    Отговор: Стар климатик - няма мощност

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Свободни съчинения.Не само, че има значение външната температура, но имено нейното значение е решаващо.
    Ако машината е наред и външната температура е достатъчно висока, както в тези дни, компресорът ще развърти със сигурност до, че даже и над номинал. Но, ако в стаята е студено, това няма да се случи. Не е важно, дали машината ще развърти до максимал и дали температурата на тръбата ще е 4 градуса или не. Важното е да свали до около 7 и тя да е около тази във всичките секции на изпарителя. Ако няма достатъчно фреон или има частично запушена дроселираща система, една от секциите може да заледи, а другите да си останат на +15 градуса. Съчинявам си, защото нямам таблицата на R22 и не знам какво налягане вдига компресора. Но и без тези познания, с токови клещи и термометър може поне да се разбере, дали проблема е хладилен или не. Това имах пред вид. Токовите клещи хващат разликата между запушена дроселираща система и липса на фреон.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #10

    Отговор: Стар климатик - няма мощност

    Чак днес успях да замеря нещо.
    Условията са: външна 32С, вътрешна 29С, максимална мощност, 30 минути работа
    От 8 секции, горните 6 са еднакви и меря 10-11 С на тръбите с инфрачервения (което означава че може и да не е точно, но сравнението между отделните секции поне ще е обективно). Предпоследната секция се мени - или цялата е 11-12С, или лявата и половина е 15-16С, а дясната си остава 11-12. Най-долната секция е цялата 20С.
    Изходящия въздух е 14С мерено и със сонда и с ИЧ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климатик с фиксиран бюджет и мощност?
    От novich във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 16-05-11, 18:32
  2. Формула за мощност на климатик
    От hunterA във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 61
    Последно: 24-02-10, 20:18
  3. Какъв климатик като мощност да си купя?
    От anton__ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 02-09-08, 22:43
  4. пералня индезит-няма мощност двигателя
    От bbb1 във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-07, 11:11
  5. Препоръчайте ми мощност на климатик
    От dejomag във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 26-07-07, 10:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе