Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree16Одобрявам
  • 1 Post By BaRaKMaSa
  • 6 Post By bobovo
  • 3 Post By KI_YOOU
  • 1 Post By ruuni9
  • 4 Post By bisval
  • 1 Post By BaRaKMaSa

Проблем с климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    4
    #1

    Question Проблем с климатик

    Здравейте колеги. Лятото купих климатик Haier as09gb3hra. Лятото нямах никакви проблеми охлаждаше си идеално ,но сега като дойдоха по студените дни ми се струва ,че съм в голяма грешка с избора. Когато затопля постоянно се чуват разни пукания сякаш от нагряване и охлаждане на пластмасата по вътрешното тяло ,а напоследък и шумове които мисля че са по скоро от някакви вибрации (доплатих при мотажа за уж по добри гумени крачета на които се монтира външното тяло). Основният проблем е в температурата която прави в стаята преди да изключи. Ако наглася от дистанционното примерно на 20 градуса стопля поне до 26 преди да изключи когато температурата падне до 20 включва пак. Разликата ми се вижда доста голяма но да се допитам и до вас дали е нормално? Вие какво бихте ме посъветвали да направя?
    Kasap одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Отговор: Проблем с климатик

    Да го пуснеш за продаване в OLX и да си вземеш друг климатик, но преди да го купиш се консултирай тук във форума.
    necata2, ivan74, ruuni9 и 3 други харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Проблем с климатик

    Eee недейте с лошо

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #4

    Отговор: Проблем с климатик

    Трябваше първо да питаш тук, щеше да си спестиш темата. Неприятно ми е да ти го кажа, но машината не е от топлещите. Хората които се занимават професионално с климатична техника изобщо не комерсиализират марката. Преди години и платките им гърмяха.
    Успех с продажбата!

    Изпратено от ЖиСиЕм
    Този пост е редактиран от KI_YOOU; 09-12-17 в 20:04.
    ruuni9, rosswen и Stankov85 харесват това.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Проблем с климатик

    Честно казано затопля доста бързо ноо това че затопля доста повече от градусите на които съм го настроил е гадно. (Скоро научих за форума сори)

  7. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #6

    Отговор: Проблем с климатик

    Цитат Първоначално публикувано от BaRaKMaSa Виж публикацията
    Честно казано затопля доста бързо ноо това че затопля доста повече от градусите на които съм го настроил е гадно. (Скоро научих за форума сори)
    Таман няма да мръзнеш зимата!
    mkukas одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #7

    Отговор: Проблем с климатик

    А сигурен ли си, че мериш температурата в стаята с читав термометър и на правилно място?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #8

    Отговор: Проблем с климатик

    Вси ми се струва , че масово във форума бъркат градусите настроени от дистанционното с реалните градуси , които се достигнат в помещението.
    1. "Напасването" на един климатик с неговите спецификации към помещение с негови параметри е строго индивидуално и никога не могат да се приложат дори към два еднакви климатика сложени на различно място в едно помещение.
    2. Градусите на дистанционното на повечето климатици са един вид степени с които горе-долу да се ориентирате как да го настроите - освен ако няма комуникация между температурен датчик или датчици (както някои марки вече ги вграждат в дистанционните) и климатика.
    Така , че не се надявайте винаги като сложите 23 гр. на дистанционното и да е такава температурата в цялото помещение. Дори и да стане това е по-скоро изключение отколкото правило.
    Mega, tanatos, SPSt и 1 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #9

    Отговор: Проблем с климатик

    Поздравления! Много точно казано!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #10

    Отговор: Проблем с климатик

    Кажи също колко е голям климатика и в колко квадрата стая е монтиран. Ако е 18-ка в стая 12 квадрата и на тези 13 градуса навън е напълно нормално, аз лично бях така една зима като купихме предния апартамент.
    Опс ти си написал модела, моя грешка
    Този пост е редактиран от Stankov85; 10-12-17 в 17:10.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #11

    Отговор: Проблем с климатик

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Така , че не се надявайте винаги като сложите 23 гр. на дистанционното и да е такава температурата в цялото помещение. Дори и да стане това е по-скоро изключение отколкото правило.
    Ако всичко е точно, климатика ще работи в рамките на +1/-1 градус според зададеното, при всичко друго има нещо не както трябва. Я датчик, я монтиран не където трябва, я нещо друго.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    4
    #12

    Отговор: Проблем с климатик

    Климатика е 9-ка на 13-14квадрата. Термометара е ок. Климатика има малък дисплей на
    ,който показва същото
    Stankov85 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с климатик emerson
    От Kanevkancho във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-06-16, 21:11
  2. Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH
    От SPSt във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 9
    Последно: 07-11-12, 19:08
  3. Проблем с климатик
    От nikitanev във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 10-08-12, 19:57
  4. проблем с климатик нео
    От branko във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 11
    Последно: 20-06-12, 00:28
  5. Проблем с климатик от НТТ-3
    От diksanal във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 61
    Последно: 06-11-10, 22:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе