Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree12Одобрявам

За и против тампоните за обезшумяване на външното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #1

    За и против тампоните за обезшумяване на външното тяло

    Здравейте, не открих подобна тема, затова да попитам за вашето мнение, тъй като чувам доста противоречиви такива за тампоните, които се слагат между стойките и външното тяло. Това, което четох тук, е че при качествен климатик тампони не са нужни, а и климатика ставал нестабилен. Болшинството климатици, които в последно време загледам по улиците също са монтирани без тампони (да не кажа, че не съм виждала с тампони). Но ме посъветваха да ги сложа, още повече, че са ми в монтажния кит и няма да ги доплащам допълнително. Сега съм в дилема и много разколебана какво да направя - с или без тампони.
    Става въпрос за монтаж на Fujitsu General ASHG09LTCA/AOHG09LTC

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #2

    Отговор: За и против тампоните за обезшумяване на външното тяло

    Разбира се, че е по-добре да ги сложете. Няма значение каква е машината-винаги има някаква вибрация. Това е функцията на тези тампони- да обере вибрациите.
    Ако външното е шумно-тампоните не са панацея. Ако си е тихо-няма да му пречат.
    Поне това са моите скромни наблюдения.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3

    Отговор: За и против тампоните за обезшумяване на външното тяло

    Тампони се слагат, когато има нужда от тях и това зависи повече от мястото на монтажа отколкото от "качеството" на самия климатик. И най-добрият климатик монтиран на слаба основа /перила на тераси, тънки стени и т.н/ ще има нужда от тампони. Ако външното тяло е монтирано на здрава бетонова основа, която "обира" вибрациите, няма нужда от тампони. През моят апартамент са минали 5 климатика и никога не са имали тампони. Според мен при твърда, здрава, стабилна основа е по-добре без тампони. Ако външното тяло е зле направено и сглобено, никакви тампони няма да помогнат.
    VanDan, Aleksandars, Mega и 2 други харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #4

    Отговор: За и против тампоните за обезшумяване на външното тяло

    Има го тоя момент с външното тяло.. На моя стар Daikin FTXS сложихме тампони като го местихме и стана по-зле, но при него троблема е от пластмасовата решетка и луфтовете които има. Сложихме и самозалвпващи уплътнители за прозорец които са на ленти и махнахме тампоните и сега няма проблем..
    SPSt одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #5

    Отговор: За и против тампоните за обезшумяване на външното тяло

    По принцип проблемите са най-разнообразни и изискват правилното решение според проблема. Десет различни проблема с шум, не се решават с тампони всичките.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #6

    Отговор: За и против тампоните за обезшумяване на външното тяло

    Аз предпочетох да не сложа тампони, тъй като климатика е монтиран на здрава основа и не би трябвало да има вибрации. Освен това го има проблема със стареенето на тампоните, все пак са консуматив. Засега няма шум, но все пак не е работил много, предвид времето, само за проба

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: За и против тампоните за обезшумяване на външното тяло

    Бяха ми споменали, че тези тампони се опичат след 2-3г и се налага подмяна. Ако е на неудобно място за подмяна май не са добра идея ако не е наложително. Също при ветровито място имало риск да стане беля с външното и за това по преценка слагали. А за панелка дали е добре да се слагат? Нека някой с опит да сподели.

    @nikolov333 на тея Дайкини FTXS от форума добре се знае, че тракат заради решетките ....странно ми е как си помислил, че с тампони би се оправило? Или не си знаел за въпросната решетка може би ....

    @xiona LT е с тихо външно и според мен няма нужда от тампони.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #8

    Отговор: За и против тампоните за обезшумяване на външното тяло

    Аз мога да кажа като потребител,само моите лични наблюдения относно тампоните. Имам монтирана Тошиба Авант през 2013г, която първоначално беше без тампони и когато застудее се предаваха вибрации по стената от външното тяло ,които се чуваха доста изразително нощно време, след монтаж на тампони вече 5 години няма ядове, нито се предават вибрации,нито се чува нещо нито нищо нито тампоните са мръднали., от тогава до сега какъвто и климатик да са ми монтирали , винаги слагам тампони.
    stainway одобрява това.

  11. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #9

    Отговор: За и против тампоните за обезшумяване на външното тяло

    Въпросът ми е тези тампони влизат ли в комплекта за монтаж на външните тела или са екстра.
    При мен монтираха нов климатик с тампони и сега искат да им ги платя допълнително. На мен ми изглежда много измислено това искане та затова питам.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #10

    Отговор: За и против тампоните за обезшумяване на външното тяло

    При мен винаги са били допълнително платена екстра.
    Качествените са над 40лв..
    Alexi одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #11

    Отговор: За и против тампоните за обезшумяване на външното тяло

    има голяма разлика от тампони до тампони .. ако са качествени ( наистина са 40+ лв ) определено ги препоръчвам .. ако ще се тия от 2.50 броя ( черните с цял болт ) то по добре без тях като цяло ..

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #12

    Отговор: За и против тампоните за обезшумяване на външното тяло

    Тампоните се заплащат допълнително.
    Качествена машина няма нужда от тампони- убедих се сам.
    Някога, "безплатно" се монтираха подложки, не тампони.
    Не смятам за коректно, монтирането на тампони, без да е съгласувано това, а в последствие да се изисква допълнително заплащане.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    68
    #13

    Отговор: За и против тампоните за обезшумяване на външното тяло

    Тампони е добре да се сложат когато се знае, че външното на климатика вибрира и резонира при определени режими на работа на компресора и тампоните на самия компресор не стигат така да се каже да погасяват негативните усещания. Такива модели са известни чудесно на монтажниците и свестните от тях слагат тампони за да си спестят главоболия в бъдеще, но няма безплатен обяд, хубави тампони не са по левче, цените скачат, не спори с майстора, гледай да е доволен той и ти, дал си хиляди, а се гивезиш за няколко лева...
    kokovox одобрява това.

  17. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #14

    Отговор: За и против тампоните за обезшумяване на външното тяло

    На мен ми искат 50 лв без ддс за тях. Доколкото разбрах от вас трябва да си ги платя. Не е проблем това, проблем е когато оставаш с чувството, че те работят на дребно. На мен никой от монтажниците не ме попита дали искам да сложат след като са извън цената. Това е някък си гадно и после идват проформа фактури.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #15

    Отговор: За и против тампоните за обезшумяване на външното тяло

    В случая те цакат, което не им прави чест. За тези неща се пита и цената им е между 40 и 50лв. с ДДС при фирмите, но могат да се намерят и за по-малко, същите. Кажи фирмата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Заледява външното тяло
    От Mkilla във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 08-12-15, 20:28
  2. 09 LDC - шум от външното тяло
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 11-12-13, 00:58
  3. Външното тяло на FTXS 25 .
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 02-09-13, 17:03
  4. Удря ток от външното тяло
    От doberman във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 03-11-11, 11:18
  5. Осигуряване на външното тяло против кражба?
    От pier_67 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-08, 11:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе