Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 89
Like Tree42Одобрявам

Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #16

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Супер изглежда, от къде точно го свали (как го зареди).
    Ето на мен какво ми излизаше - след като натисна зелената икона на Air Conditioner от централното меню на всички икони, ми се зареждаше прозорец с бутони за обучение
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #17

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Цитат Първоначално публикувано от xiona Виж публикацията
    Супер изглежда, от къде точно го свали (как го зареди).
    Ето на мен какво ми излизаше - след като натисна зелената икона на Air Conditioner от централното меню на всички икони, ми се зареждаше прозорец с бутони за обучение
    Тук трябва да обучиш RM3,или по точно да запамети командите на ДУ.
    И аз ги имах преди време ,но не ме кефеше как работи и че трябва да го обочавам за различни команди.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #18

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Да, точно за това говоря през цялото време, затова попитах как зареждаш и подкарваш това дистанционно, което си показал на RM3 mini
    Edit Не видях, че е Генади, а не Николов. Но въпроса ми си остава, аз каквото и да правех не стигах до работещо вградено дистанционно без обучение на RM-а, затова ако може да ми обясните стъпка по стъпка къде бърках. Най-малкото ще е полезно на потребителите, които имат RM3 mini или pro
    Този пост е редактиран от xiona; 29-07-18 в 00:35.

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #19

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Цитат Първоначално публикувано от xiona Виж публикацията
    Да, точно за това говоря през цялото време, затова попитах как зареждаш и подкарваш това дистанционно, което си показал на RM3 mini
    Edit Не видях, че е Генади, а не Николов. Но въпроса ми си остава, аз каквото и да правех не стигах до работещо вградено дистанционно без обучение на RM-а, затова ако може да ми обясните стъпка по стъпка къде бърках
    Към кой е въпроса?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #20

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Към който може да ми отговори

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #21

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Цитат Първоначално публикувано от xiona Виж публикацията
    Да, точно за това говоря през цялото време, затова попитах как зареждаш и подкарваш това дистанционно, което си показал на RM3 mini
    Edit Не видях, че е Генади, а не Николов. Но въпроса ми си остава, аз каквото и да правех не стигах до работещо вградено дистанционно без обучение на RM-а, затова ако може да ми обясните стъпка по стъпка къде бърках. Най-малкото ще е полезно на потребителите, които имат RM3 mini или pro
    Нека Николов да поясни понеже аз RM3 го ползвах много малко и после го пуснах в OLX.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #22

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Усещам как тая електронизация бавно и сигурно започва да ни смазва..Милиарди вече не отделят поглед от телефоните,живеят във виртуалния свят ,търсят все по бързи 10 ядрени процесори и 30 мегапикселови камери,искат от бюрото в службата да си пускат климатиците и като се приберат да седнат пак пред някакъв дисплей я да сърфират,я да гледат някое предаване ,я на игри да играят.Лично аз се затрих с тия интернети и тех-джаджи.Толкова полезни и смислени неща пропуснах да направя губейки си времето с глупости.Все по често ми минава през главата идеята да си ида на село в малката къщичка ,без интернет, да си нацепя дърва и да си запаля каминката в малката варосана стаичка..
    necata2, tony34al, Ventsislav Negentsov и 2 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #23

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    У нас съм с почти цялата серия устройства на Broadlink... Имам контакти с WIFI SP3S, цялата серия Broadlink RM3 mini, Pro и Pro+ и датчиците за околната среда А1. Действително не са направени за управление на климатици, но за мен е важна автоматизацията на осветлението и за това си вършат работата. Климатиците се управляват достатъчно лесно за мен, само че ползвам основно възможността за обучение на бутон за комбинирана команда, като запомням към него режима на охлаждане или отопление от дистанционното на климатика. Примерно настройвам си климатика с дистанционното на определения режим, температура и сила на въздушния поток и асоциирам командата, която подава дистанционното към климатика при натискане на бутона за включване. При включване, дистанционното излъчва цялата информация за тези настройки към климатика и в повечето случай не ми е необходимо в последствие да променям нищо по тях, още повече когато не съм си у нас. Липсата на обратна връзка за състоянието на климатика не ми е проблем, понеже ползвам контактите, които са с "електромер" и при тях се вижда, консумацията му, т.е. включен ли е в момента.. Отделно от това, включването и изключването на климатика, може да се автоматизира на база на информацията от датчика А1 в зависимост от температурата или да се зададе On/Off таймер за определена дата или час.. Друга тема е че климатика не е ефективно да се включва и спира и когато го включа обикновено работи целодневно в хола, а в спалните ги включвам само за около час, преди лягане лятото, а зимата ги оставям на минимум да работят и през нощта..

    Ползваш ли ключ за осветление TC-2 на Broadlink?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #24

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Не, понеже когато правих осветлението, бяха скъпи и ползвах радио управляеми ключове, но RM3 Pro ги управлява без проблем, понеже са на 433Mhz.. Дистанционните за климатика съм го добавял отдавна и не помня как точно ставаше, но ще разгледам пак и ще пиша довечера..
    Ето за e-control https://youtu.be/mgDaJaYbyBw
    Този пост е редактиран от nikolov333; 29-07-18 в 11:53.

  12. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #25

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Не, понеже когато правих осветлението, бяха скъпи и ползвах радио управляеми ключове, но RM3 Pro ги управлява без проблем, понеже са на 433Mhz.. Дистанционните за климатика съм го добавял отдавна и не помня как точно ставаше, но ще разгледам пак и ще пиша довечера..
    Ето за e-control https://youtu.be/mgDaJaYbyBw
    Питах за ключа,понеже ме интересуваше,задната му част,тази,която влиза в конзолата на стената с какви размери е,т.е. дали ще мога да го поставя на мястото на старите ключове,без да се налага да къртя и да разширявам сегашните,в случай че не стават тези на Broadlink.Никъде не можах да намеря инфо за размерите им.Иначе ме блазни идеята преди да се прибера,да си включа осветлението в къщи още от гаража например...
    По принцип мога за тази цел да използвам и wi-fi модула на ролетните ми щори,той е съвместим с HUE технологията на Philips,но там пък трябва задължително да слагам смарт крушки на Philips,а аз почти навсякъде вече съм с Led скрито осветление,и основните осветителни тела на таваните,не съм ги ползвал от години вече...
    Този пост е редактиран от iveto; 29-07-18 в 13:40.
    Genadi80 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #26

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Верно ли за това ги ползвате тези неща...от улицата да си светнеш крушката....Да бръкна, да извадя телефона, да нацъкам приложението....Няма ли по автоматизирани решения....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #27

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Миланов...идеята е съвсем друга,но специално за теб ще обясня за да бъдеш в час,преди всички останали
    Когато не съм в къщи,ролетните щори,се вдигат сами,осветлението се включва само,музиката също тръгва или телевизорите в определен час който е зададен за това....след това всичко по обратния ред се самоизключва ролетните щори се спускат,осветлението се гаси и т.н.
    Идеята е да се симулира присъствие в дома,когато не си в него.
    За сега съм изпълнил всичко без осветлението...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #28

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Благодаря. И аз за това си помислих. Редактирай поста.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #29

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    С осветлението нещата са малко специфични и за да не разводнявам темата ще си позволя да ти дам линк към друг сайт с моя тема специално за моето осветление в къщи.. https://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=11&t=50199
    iveto одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #30

    Отговор: Универсални Wi-Fi дистанционни/контролери за климатизатори и защо да не избираме българското

    Темата започва да се изкривява.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Универсални дистанционни Logitech Harmony
    От lazarus18 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 04-10-11, 11:30
  2. да гласуваме за българското
    От qni във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-06, 16:06
  3. Българското безплатно списание за софтуер
    От Um4ooo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 05-05-06, 12:59
  4. Celtic Kings - изберете българското
    От Cko във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-03, 12:10
  5. RAID контролери
    От MasterCop във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 15-07-02, 12:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе