Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с конвенционален климатик FUJITSU 9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    4
    #1

    Проблем с конвенционален климатик FUJITSU 9

    Здравейте
    Закупен втора употреба климатик FUJITSU AS22BHR 9-ка конвенционален на 100 волта японче от далечната 96-та
    3 години работи нормално до момента, в който реших със смарт дистанционно от мобилно приложение да изпробвам дали работи за да го управлявам така през зимата. Климатика работеше на отопление навън е 12 градуса вътре 18. След сигнала който му пусна приложението (беше СТАРТ на студено) той мина на охлаждане и така остана. Никакъв вариант да се смени режима на отопление дори и с фабричното дистанционно.
    Изпълнени:
    Оставен е 24 часа изключен от захранване и дистанционно без батерии. След това обратно в контакта и дистанционно нагласено на отопление - резултат същия (тръгва но един вид на охлаждане, компресора работи, перката върти но се чува странно свистене от компресора)

    Проверени:
    Захранване на клемите: 100 волта при стартиране след 3 мин цъква климатика и получават захранване всичките клеми - за перка, компресор и бобина на четирипътника. Ефект пак същия- съскане и студено вътре. Бобината е проверена след махане на захранващата клема на бобината тя цъка и обратно след като се възстанови клемата след 1 мин. бобината пак цъква и четирипътника изсъсква и хоп климатика заработва на топло. И това е до следващото изключване. Пуска се на следващия ден и трябва да се повтори операцията - маха се клемата на четирипътника компресора продължава да работи и след 1 мин като се върне захранването цъква и започва да топли. Но днес вече станаха минусови температури и климатика минава на дефрост 3-4 пъти на ден трябва да се повтаря операцията. Моля за помощ от компетентните.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    242
    #2

    Отговор: Проблем с конвенционален климатик FUJITSU 9

    А какво се получава при смяна от приложението-старт на топло например.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Проблем с конвенционален климатик FUJITSU 9

    Пак същото. Режимите се сменят. просто топло не тръгва.
    Подменени вътрешни термо датчици и пак същото. Налягане не е замерено, електричар съм не съм специалист и нямам други уреди.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #4

    Отговор: Проблем с конвенционален климатик FUJITSU 9

    Аз си мисля, че приложението няма връзка с проблема.
    Предполагам, че на бобината се подава 100VAC. Нали не се подава изправено напрежение? - малко вероятно, но да питам аз.
    Други елементи във веригата има ли?
    Измери ли съпротивлението на бобината колко ома е?
    Бобината на 4-пътния стопля ли яко?

    "маха се клемата на четирипътника компресора продължава да работи и след 1 мин като се върне захранването цъква и започва да топли." - тая 1 мин., не разбрах от къде идва?
    1. Ти изчакваш 1 мин. и забиваш клемата и тръгва всичко?
    2. Забиваш клемата и след 1 мин. изсъсква и тръгва?

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Проблем с конвенционален климатик FUJITSU 9

    Да след като се върне захранването на бобината тя пак цъква, така съм го и написал „след като се възстанови клемата след 1 мин. бобината пак цъква и четирипътника изсъсква и хоп климатика заработва на топло"
    Обяснявам си го с липсата на фреон можеби като заработи компресор без захранване на бобина вдига достатъчно налягане за да се отвори четирипътника в посока отопление иначе вероятно остава в междинно положение. Незнам дали съм прав днес ще го замерят налягането. Вероятно нищо общо няма с приложението просто до момента не е минавал на дефрост за да се случи и чисто съвпадение

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #6

    Отговор: Проблем с конвенционален климатик FUJITSU 9

    Не знам точно какво правите при замерванията, но искам да предупредя, да не превключвате по никакъв повод вентила при работещ компресор или преди налягането да се е изравнило. Доколкото съм запознат, 30 секунди след спирането на компресора е необходимо, за да се получи разрешение за обръщане на цикъла / превключване на вентила. Може да се счупи клапана на компресора.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #7

    Отговор: Проблем с конвенционален климатик FUJITSU 9

    При National-a влизане в дефрост става при консумация от около 900W с директно превключване на режима.
    Чакане няма при преминаване от отопление към охлаждане (дефрост). При обратното се чака 30-тина секунди, не знам дали има значение.
    След дефрост има ли изчакване някакво време преди да включи?
    При Тошибата ми пък за охлаждане се подават 100VDC, а за отопление около 20VDC.
    Съпротивления/позистори има ли по ел. веригата на 4-пътния?
    Все едно нямаш сила на бобината при изравнени налягания ???
    Като са различни наляганията пък сработва ...?
    От друга страна казваш, че като дръпнеш буксата - цъква! - значи е била в отопление преди да я дръпнеш.
    Явно не е докрай обаче, щом не топли.
    Този пост е редактиран от zxc0; 29-11-18 в 17:11.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    4
    #8

    Отговор: Проблем с конвенционален климатик FUJITSU 9

    Майстори извикани 1 номер:
    Закачиха манометъра и амперклещи. тръгва на студено налягане 4 бара и заскрежен вътрешен топлообменник. Превключваме на топло... минават 2-3 мин и цъква вадя клемата на бобината и пак я връщам след 20-30 сек. и тръгна да дига налягане на 12 бара се включи турбината и почна да духа топло. Налягането стигна 15 бара и до там. Диагноза.. липса на фреон. Бутилката с р22 и пак на студено. Според везната глътна около 500гр. Изключен и пак на топло. НИЩО... пак същото. Тръгва но не вдига налягане. Вътре се чува циркулация на фреон, а отвън се чува свистене на компресора. Маха се клемата за 20 секунди и се връща... пак тъгна топло но 13 бара. Диагноза... още фреон. Сипаха още 100гр. и пак не стана.... По табела събира 750гр ти му доляха 600 възможно ли е преди да дойдат още със 150гр. фреон на същия принцип да успявам да го подкарам???
    Крайна Диагноза: Заседнал вентил на четирипътника... и до тука 72 лв. фреон + работа и си имам не работещ климатик със малко повечко фреон и трябва да сменям четирипътник защото те не могат
    От Варна съм препоръчайте доктор за четирипътници.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #9

    Отговор: Проблем с конвенционален климатик FUJITSU 9

    По форума има много доктори, професори и академици , но защо не опитате да се свържите на лично с ivan74
    Предполагам, че ще ви помогне , ако може. Успех!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    33
    #10

    Отговор: Проблем с конвенционален климатик FUJITSU 9

    Скъпо ще ти излезе май този ремонт.Когато сменят вентила е хубаво да подменят и капилярките.В магазините за хладилна техника,мисля че 4пътните си вървят с бобините.Демек и нея да сменят.Пиши как е минало.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с конвенционален климатик Midea
    От newman1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 18
    Последно: 05-04-20, 22:26
  2. Проблем с климатик Fujitsu AS A 12L
    От shishkov78 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 22-08-12, 17:45
  3. Конвенционален Fujitsu ASY 12USB или инверторен Panasonic CS/CU YE 12 MKX
    От datanasoff във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 28-12-11, 01:02
  4. Най-добър конвенционален климатик 9-ка
    От tattoo777 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 12-08-09, 22:52
  5. Daikin, Fujitsu - инвертор или конвенционален?
    От brainwave във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-11-08, 22:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе