Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Климатика не достига зададените градуси.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    23
    #1

    Климатика не достига зададените градуси.

    Здравейте.Имам един проблем,поне аз така смятам.Когато настроя климатика на определени градуси примерно 25,термометъра показва 21,22 различно.Когато е на макс около 25,най много 26.Когато го задам на макс и измеря изходящата температура е около 50-53 градуса че и нагоре може би,а термометъра показва 25,26.Мерил съм с 4 термометеи от които 3-та са живачни,а единия е електронен горе-долу същата работа.Стаята е около 20 квадрата,няма изолация,първи етаж с дървена дограма.Климатика е 18-ка.Взехме 18-ка заради големите топлозагуби,но би трябвало да достига температурата.Отначало когато го пусках на макс термометъра стигаше 30 а сега едва 26.Възможно ли е да е от термометрите въпреки че електронния го взех преди няколко дни пък и другите и те са нови на около 2 месеца.Филтрите са изчистени всичко е измито.От какво може да е,защото не ми се вярва да е от това защото няма изолация все пак вън не е -10/15 градуса че да прави разлика с 1 2 градуса от зададените.Някой срещал ли се е със такъв проблем.Не ми се викат техници защото ще кажат нищо му няма и т.н,а пък не достига градусите.Или да го отдавам на това че и на термометрите им е студено

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.

    Не си написал какъв модел е климатика, но е нормално при -15 гр. да ти прави няколко гр. надолу. Щом изкарва 52гр. значи си е добре. Ако имаш опция за управление от температурен сензор в ДУ, пробвай и ще има подобрение /ако ДУ не е точно срещу струята/.

  4. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #3

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.

    Според мен климатика е пекалено голям и може би не е поставен на правилното място.Така мисля защото имах долу-горе същия проблем.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #4

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.

    Градиентът на температурата при ниски външни температури е много голям в така описаното помещение. Бобът показва, че термометрите се окачват на някоя от стените, което значи, че мерят нейната температура.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.

    Точно при такова помещение с огромни топлозагуби отвсякъде /без изолация, стара дограма, І-ви етаж/ е нормално при по-ниски температури, разликата да е по-голяма. Горе е топло, а долу изстива бързо или изобщо не стопля достатъчно. Има значение и мястото на монтажа. Никъде не видях колко е температурата горе на нивото на температурния датчик при появата на т.н. "проблем".

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    23
    #6

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.

    Климатикът е Самсунг AR18FSFPDGMNEU.И да уточня че термометрите ги слагам леко наклонени,а не на стената,защото там показва с 10 градуса по-малко.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.

    Малиии, яки топлозагуби имаш. Климатика явно си е наред.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    23
    #8

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.

    Климатика е сложен около 40-50 см разстояне от прозореца и на 15 см под тавана.Както казах вън не е -15 градуса че да не ги достига да викам ли фирмата или не,защото ще откача вече.

    - - - - - - - - - -

    В момента климатика е на 22 градуса зададени и термомеръра показва 22,1 и това не го разбирам задам ли 25 вътре ще покаже 22,9 23.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.

    Не мисля, че ти трябват техници. При тези загуби 3 градуса се наваксват доста дълго. А и това не са 3 градуса м/у 15 и 18, а м/у 22 и 25. При еднаква външна температура, колкото по високи градуси гониш, толкова по големи загуби се реализират.
    Единственото, което не ми харесва в монтажа е малкото разтояние от тавана. Могло е да го пуснете на 20-25см - щеше да е много по добре. Другото е, че никой не знае при какви настройки го ползвате.
    Този пост е редактиран от tony34al; 28-12-18 в 12:49.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    23
    #10

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.

    Иначе като го пусна на по високи градуси усещам че се стопля вътре доста,а термометрите показват друго.Освен да го оставя на 20-22 и да не го пипам много много.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #11

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.

    Я вземи прочети повече от форума, вместо да се шашкаш. Много по-класни машини от твоята, с падане на температурите искат вдигане на заданието. Нали ти изкарва 50-53 гр.-ти колко искаш? Премери горе температурата, защото, ако е близка до зададената, той ще намаля. Не си писал и на каква степен е турбината. Ако го държиш на ниска, за да не ти шуми, ще топли и по-малко. За да топли климатикът, трябва и да духа.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #12

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.

    Цитат Първоначално публикувано от Yoskata01 Виж публикацията
    Климатикът е Самсунг AR18FSFPDGMNEU.И да уточня че термометрите ги слагам леко наклонени,а не на стената,защото там показва с 10 градуса по-малко.
    Точни са нещата. Отдалечи го на метър от стената и ще отчита по-прилично. След седмица постоянна работа на машината, нещата ще се подобрят.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    23
    #13

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.

    Няма да го пипам да си седи на 22 градуса вътре е топло.Но ме дразни факта,че като задам по големи градуси не ги достига,а и компресора му е по-добър от нормалните инверторни климатици и би трябвало по бързо да ги достига.Да не е датчика за температура да е дефектен? Незнам какво да мисля чесно уж голяма машина точно заради тези загуби ми аз да бях взел 24-ка тогава.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #14

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.

    Йошка, свърши ми коледния боб и не мога да ти сметна обема на стените, както и топлинния им капацитет. Не си прави илюзии, че ще можеш да ги затоплиш с повече от градус за денонощие, при положение че липсва и външна мазилка. Запали си печката и изчакай лятото за машината.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #15

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.

    Тоя Самсунг много умен ли е или тъп? Чета имал Функция „Умен монтаж“ – автоматична проверка дали монтажът е извършен качествено,а в същото време не може да отчете правилно температурата в помещението.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатика не достига зададените градуси.....
    От ttanev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 68
    Последно: 07-01-17, 20:50
  2. Шарп (100V) не дости зададените градуси
    От Nikolai_Ivanov във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 24
    Последно: 05-06-14, 09:39
  3. Fuji 14LGC не достига зададената температура
    От poisoner във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 16-01-13, 00:41
  4. Fujitsu General ASH12UB - време за достигане на зададените градуси
    От zomane във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 23-01-08, 09:52
  5. Excell Help - градуси и т.н.
    От terez във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 23-02-04, 14:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе