Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25
Like Tree1Одобрявам

Шарп (100V) не дости зададените градуси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #1

    Шарп (100V) не дости зададените градуси

    Здравейте, миналата есен сложих Sharp (вътрешно тяло AY-N227S/външно тяло AU-N227SY) в спалня 14м2 или 38 м3 южно изложене, изолиран е с 5 камерна дограма к-стъкло изолация на тавана 3см. стиропор, както и на едната външна стена и около дограмата 3 см. фибран. Климатика зимата при -7 -8 при зададени 22гр. достига 20-21 градуса. Предмно го държах на 18 градуса понеже само спим там, и в най-студените нощи -10 -12 правеше 16-16,5 градуса с доста чести дефрости през 30-40 мин. Интересно е, че има дисплей на който са показани вътрешните градуси и там си ги достига, даже доста често работи на on/off, а термометъра който е в другия край на стаята показва други по ниски градуси (пробвано е с 2 термометъра, метеорологични станции)! Пиша Ви всичко това понеже в хола имам отново Шарп ( външно тяло AU-S22SBY/вътрешно тяло AY-R22JSB) монтиран преди година и половина, стаята е 20 м2 или 50м3 отново южна със същата изолация като няма външни стени. Там наблюдавам много по редки дефрости (на 1 час в най студените дни), както и достигане на зададената температура ( през деня 22 градуса, нощем 18). Климатика работи на on/off само когато температурите са положителни около и над 10 градуса. Изписах Ви всичко това понеже не виждам логиката климатик с по голямо външно тяло, този в спалнята да не постига градусите си както и да прави по чести дефрости от този в хола който е с по малко тяло. Даже и по параметри този в спалнята превъзхожда Шарпа в хола, а разликата в стайте е 6 м2 или 12м3. Къде да търся проблема, дайте някакви идей! Момчетата който ми монтираха климатика мислят, че е или за дозареждане с фреон, или някой температуран датчик не е на мястото си и показва неверни градуси! Благодаря предварително! Поздрави на всички!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #2

    Отговор: Шарп (100V) не дости зададените градуси

    Интересно е, че приблизително 100 капацитета в климатичната техника са видяли темата, и нито един не е написал дори ред! Ако темата ми беше, търся климатик до 2000 лева щеше вече да има 3 страници хвалене на модели и фирми... Проблема ми е странен и имам нужда наистина от помощ, само тук пиша и само на Вас! Благодаря и лека вечер!

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #3

    Отговор: Шарп (100V) не дости зададените градуси

    Изтъкнатите от монтажниците проблеми са възможни, също е възможно вътрешното да е монтирано близо до тавана и да се бърка датчика. Много възможности има. Не забравяй, че тези машини не са първа младост и сигурно са изстрадали доста.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    69
    #4

    Отговор: Шарп (100V) не дости зададените градуси

    Зимата свърши и не става за експерименти, ама като падне навън около нулата го дай на 30гр. и вентилатора на макс. и тогава мери из цялата стая температурите. Ако почне да замръзва на две хоризонтални ивици по средата и долу на външния топлообменник по няколко сантиметра и почне да прави дефрос през 20-30 мин. му трябва още фреон.Замери му тока дали е в нормите според температурите вън и вътре. Може да му е издухан компресора. В тази стая при 5-6гр. на вън, вътре 23-24гр. и зададени 30гр. трябва да ги вдигне за 20-30мин.
    Този пост е редактиран от goschas; 01-04-14 в 21:44.

  6. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #5

    Отговор: Шарп (100V) не дости зададените градуси

    Наистина има разлика в разстоянието до тавана. В голямата стая в 18см а в спалнята е 12см. Компресора няма как да го коментирам, а за максималните градуси няма наблюдения не съм тествал, но си духа прилично топло при 30 и 32 зададени. И пак да питам колко минимално трябва да е разстоянието до тавана?

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #6

    Отговор: Шарп (100V) не дости зададените градуси

    Едва ли проблема ти е разстоянието от тавана. Вчера гледах една заводска инструкция за монтаж и там е дадено разстояние 10 см. Моите климатици са монтирани на трегери над прозорците и разстоянията до тавана са не повече от 4 см. И конвенционалният и инвертора си работят коректно/височина на помещенията 2,70 м., панел/. Задание 30-32 градуса според мен не е много нормално. Множко са.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Отговор: Шарп (100V) не дости зададените градуси

    На каква стена е монтирана машината - на топла вътрешна или на външната.

  10. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #8

    Отговор: Шарп (100V) не дости зададените градуси

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Едва ли проблема ти е разстоянието от тавана. Вчера гледах една заводска инструкция за монтаж и там е дадено разстояние 10 см. Моите климатици са монтирани на трегери над прозорците и разстоянията до тавана са не повече от 4 см. И конвенционалният и инвертора си работят коректно/височина на помещенията 2,70 м., панел/. Задание 30-32 градуса според мен не е много нормално. Множко са.
    Това с 30-32 градуса е за тест, не го държа така, но 22 градуса зададени не ги прави в студените дни, трябва да кача 2-3 отгоре от това което искам да се постигне.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    На каква стена е монтирана машината - на топла вътрешна или на външната.

    Външна стена с 3 сантиметра фибран, а в хола е на вътрешна стена.

  11. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #9

    Отговор: Шарп (100V) не дости зададените градуси

    Малко вдигам темата, дано е позволено. Давайте идей колеги, ще бъда благодарен!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #10

    Отговор: Шарп (100V) не дости зададените градуси

    Ако нямаш дебит на вентилатора поради замърсяване или заради ограничен вентилатор е възможна такава разлика.
    Може датчиците да са причина също - особено за вътрешната температура.

  13. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #11

    Отговор: Шарп (100V) не дости зададените градуси

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Ако нямаш дебит на вентилатора поради замърсяване или заради ограничен вентилатор е възможна такава разлика.
    Може датчиците да са причина също - особено за вътрешната температура.

    Къде се намира датчика за вътрешната температура на този модел?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #12

    Отговор: Шарп (100V) не дости зададените градуси

    Нищо му няма на климатика. Проблема е, че е голям за стаята, и като работи он-оф, след няколко цикъла включва дефрост. Ниска му е зададената темп. Относно недостигането на градусите : Повечето климатици при -10 -12 гр. трябва да ги бутнеш с градус-два нагоре. И моя е така. Поддържам 20, при +10 го държа на 19, около 0 на 20, при -5 го слагам 21, -10-15 го дигам 22 23.

  16. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #13

    Отговор: Шарп (100V) не дости зададените градуси

    И аз вдигам така градусите понеже държа 22 денонощно заради бебе, задавам 25. Зимата свърши но така с дигнати градуси няма ли да прави по голяма сметка. Ноември, Декември и Януари, сметката ми е в диапазона 90-100 лева, цялото домакинство с 2та климатика + инцидентно пускане на вентилаторна печка (духалка). Февруари беше топъл и там паднах на 75 лева. Но найстина климатика работи на on/off понеже в студените зимни дни държахме на 18 (нямаше още бебе) и при него си правеше 19-20 и изключваще а в другия край на стаята беше 16,5. Датчика на външното тяло съм сигурен, че отчита вярно понеже е сравняван в данните от метеорологичната станция, но вътрешния дава разлика, но е нормално топлото бяга нагоре а термометъра ми е в другия край на стаята на 1.5 метра от зямата.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #14

    Отговор: Шарп (100V) не дости зададените градуси

    Сметката за ток трябва да ти е последна грижа (или една от последните)

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Отговор: Шарп (100V) не дости зададените градуси

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Сметката за ток трябва да ти е последна грижа (или една от последните)
    To,....ако сметката за ток е последното нещо което ме вълнува, тогава и климатика ще е последното нещо с което ще се топля....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатика не достига зададените градуси.....
    От ttanev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 68
    Последно: 07-01-17, 19:50
  2. ШАРП
    От boborco във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1
    Последно: 21-01-11, 19:45
  3. Шарп Уруро
    От ceco.bojkov във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 4
    Последно: 20-11-10, 12:58
  4. Fujitsu General ASH12UB - време за достигане на зададените градуси
    От zomane във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 23-01-08, 08:52
  5. Excell Help - градуси и т.н.
    От terez във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 23-02-04, 13:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе