Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Fujitsu General ASH12UB - време за достигане на зададените градуси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    30
    #1

    Fujitsu General ASH12UB - време за достигане на зададените градуси

    Зная, че има много фактори, които влияят на тези замервания, които имам впредвид, но все пак човек може да си направи някакви изводи.
    Та иде реч за следното:
    Изходяща температура на вътрешното тяло отпление/ охлаждане, при съответната външна и съответно времето след стартиране необходимо за достигане на зададените градуси.
    Аз засега нямам много наблюдения, че от около месец имам клима вкъщи general ASH 12UB . Засега съм провел следните наблюдения, със един стаен термометър(нямам по свестен).
    Като беше 17/18 градуса навън преди няколко дена мерих изходящата температура вътре(зададена 30) на отопление термометъра беше на около 2-3 сантиметра от изхода на климата (вентилатора на АУТО) определено е над 50 градуса ама колко повече нямаше как да установя понеже термометърчето е до толкова, вашите машини до колко ги докарват(то основно за конвенционалните иде реч, че при инверторите не е константно) при примерно външна 15С, 0С и -8С(то едва ли някой е правил статистики ама все някой нещо си е замервал предполагам , поне аз все искам всичко да знам ) .
    На охлаждане (вентилатор на ауто) , 30-40 минути(тогава се сетих да я меря, то предполагам 3-4 минути след старта вече си е достигнала номинала) след пускане температура на изхода 10-11С .
    И още едно наблюдение си правих(то е най субективното всъщност, понеже си зависи от изложение, изолация, уреди в стаята)- външна 30С при пуск(зададени 18С) вътре беше 26С след 57 минути беше 20С, после го спрях, не съм го чакал да я докара до 18, не знам нормално ли е не е ли, затова пускам тая тема , да си споделите вашите наблюдения (въпреки множеството фактори от които зависят градусите),а ако някой има и някакви спецификации, и норми да сподели ще е чудесно .
    П.П.
    Не ме разбирайте погрешно, нямам оплаквания от климата просто ми е интересно,а любопитството ме мъчи, от дете съм така .

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Изходяща температура, време за достигане на зададени градуси

    Това вече е коментирано. Освен това темепартурата се мери при максимална скорост на вентилатора. При ралични климатици ще е различна температурата пора ди раликите в дебита на въздуха. В момента няма как да се тества климатик на отпление. Нека да стане навън 7 градуса и вътре в помешението 21. Тогава ще замериш температурата на максимален вентилатор. След като си замерил температурите се прави една сметка за да се получи мощност и се сравнява с тази по спецификация.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    30
    #3

    Re: Изходяща температура, време за достигане на зададени градуси

    Ако имаш време ще можеш ли да споделиш точно каква е сметката която се прави ще съм благодарен. Понеже казваш че е обсъждано може ли да те помоля за линк към темата понеже аз търсих из форума, но на "изходяща температура" търсачката ми изкарва основно резултати от "годишните" теми, но те са огромни и съм ги чел тези за 2006 и 2007 изцяло, а тая за 2005 отчасти и не ми се препрочита пак, та ако има някоя тема в която конкретно това е било обсъждано ще е чудесно .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Re: Изходяща температура, време за достигане на зададени градуси

    ZOMANE правил съм си подобни експерименти, но с два термометъра единият го слагам върху вътрешното тяло оттам където влиза въздуха а другия на изхода. При отопление на входа 19 градуса на изхода стигна 56, но изходящата варира много според скороста на вентилатора, освен това ми направи впечатление че при повишаване на температурата в стаята над 20 градуса колкото и да го напъвам климатика/инвертор/ компресора си намалява оборотите. В крайна сметка стигнах до извода, че има прекалено много фактори който влиаят и с два прости термометъра не може да си направят заключения освен, че климатика си работи добре. На охлаждане при намален вентилатор показанията са същите като при теб ама и това е субективно.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Изходяща температура, време за достигане на зададени градуси

    С два термометъра можре да се сметне без проблем. Стуга термометрите да мерят вярно. Когато се мери инвертор се вклюва на пълна мощност със съотвения бутон от дистанционното (Powerfull).

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #6

    Re: Изходяща температура, време за достигане на зададени градуси

    Aз сега пробвах моя Hitachi E10H2 :
    Външната е 19гр, а вратата беше отворена и 20гр. стайна.
    Затворих вратата и след 12-13 минути работа на климатика в стаята стана 25 градуса, като от вътрешното тяло духаше 51градуса на максимален вентилатор.
    Интересува ме, като стане навън около 0-лата, колко ли ще духа от вътрешното тяло? 30-35гр?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Изходяща температура, време за достигане на зададени градуси

    Амо се знае колко е отдаваната мощност на климатика при 9 градуса и дебита на въдуха може да се сметне колко градуса ще е въздуха. Разбира се сметката ще е вярна само при чист филтър и измит топлообменник. Дебита е много верояно да го пише на някоя лепенка на климатика, докато отдаваната мощност при 0 градуса я има само в сервизната документация.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #8

    Re: Изходяща температура, време за достигане на зададени градуси

    Сега тествах:
    Хай - 9.5 кубика за минута, това е в режим на отопление.
    При стайна 22градуса и външна 0 градуса изходящата температура е 44градуса.Зададени на климатика 32гр.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #9

    Re: Изходяща температура, време за достигане на зададени градуси

    Здравейте и честита нова година на всички!!!Да е спорна и успешна!
    Имам един проблем с едно китаиско климатиче 12 Хайсенс конвенционален.Напоследък прави разни номера -задавам 22 гр. и той започва да работи-вкл. и изкл. преди да достигне зададената температура- и този цикъл много често се повтаря.А при зададена температура 20 градуса се държи горе долу добре no пък ми се струва че времето за достигане на зададената температура е по голямо та поради това реших да измеря изходящата температура.И това се получи-външна около 0 град,в стаята 16 градуса а изходяща 39-39.5 като скороста на вентилатора е на мин.Та искам да попитам тези който се занимават това като изходяща температура нормално ли е за 12ка?Досега не съм я измервал но той три зими вече топлеше без грешка.Та ддори и при -15 на вън в нас си беше 20 граддуса(Не знам колко му беше COP-а ) като сме с изолация и PVC.А за достигане на 23 гр. от 20 му идваше вече доста "на байр".

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #10

    Re: Изходяща температура, време за достигане на зададени градуси

    Ето и моя Мидея MSG-12HR: температурата на струята не стига никога повече от 40*, при външна температура 0* и работа от няколко часа. При зададена температура 22* изключва при температура в стаята от 20 до 17*. Ако задам 24* работи непрекъснато и не може да ги достигне, стига от 18 до 21* в различните ъгли на стаята. Стаята е с размери 3х4 метра и 3 м височина, климатика е на около 2,3 м от пода. Държа го на максимален вентилатор и меря, защото другите показания във форума са така мерени. Някой ще постне ли и неговите?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #11

    Re: Изходяща температура, време за достигане на зададени градуси

    Да споделя и аз моите набюдения върху климатика който имам а той е HAIER HSU-18RE03.( on/off )
    Ще започна от най-ниската външна Т при която сам мерил Т на въздушната струя
    Вънка -15: на изхода на вътрешното 40 градуса но климатика се включваше на размразяване без да има нужда (не става за такива ниски Т)
    Вънка -10: на изхода на вътрешното 43 градуса, работи но почти не се изключва.
    Вънка -5: на изхода на вътрешното 52 но само след ка то се е размразил (замръзва за 2 часа работа но се размразява на 100% без да му помагам)
    при 0 не съм мерил
    Вънка +5: на изхода на вътрешното максималната която съм измерил е 57.9. може де е постигнал и повече но термометъра е електронен и му трябва повече време за до отчете а климатика често се изкючва.
    Накрая едно уточнение, всички Т са мерени при най-ниска скорост на вентилатора.Не ползваме по високи степени защото и при най-ниската ваздушната струя е доста силна . Отопляваме две преходни стаи

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #12

    Re: Изходяща температура, време за достигане на зададени градуси

    nasko-g трябваще да кажеш и вътрешната температура при замерванията!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    30
    #13

    Re: Изходяща температура, време за достигане на зададени градуси

    навънка в момента при тези плюсови температури ... тука в софия е около 4 градуса, та всеки климатик при пускане на високи градуси от дистанционното управление и задаване на ауто режим на вентилатора трябва да вади температура на въздушния поток поне 50 градуса , ако е по-малко едва ли му е читава работата - лично мнение де ... и личен опит

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #14

    Re: Изходяща температура, време за достигане на зададени градуси

    Цитат Първоначално публикувано от Hollyshit
    навънка в момента при тези плюсови температури ... тука в софия е около 4 градуса, та всеки климатик при пускане на високи градуси от дистанционното управление и задаване на ауто режим на вентилатора трябва да вади температура на въздушния поток поне 50 градуса , ако е по-малко едва ли му е читава работата - лично мнение де ... и личен опит
    Зависи, защото ако в стаята е по-студено, на режим "ауто" ще бъде по-силна струята и съответно по-малки градуси.
    ...А и това се отнася само за инверторните, защото конвенционалните при завишение на градусите от дистанционното, не си променят температурата на изхода

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #15

    Re: Изходяща температура, време за достигане на зададени градуси

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    nasko-g трябваще да кажеш и вътрешната температура при замерванията!
    Ами при минусовите Т задаваме на климатика 20-21 градуса ,та това е и Т на стаята.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатика не достига зададените градуси.....
    От ttanev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 68
    Последно: 07-01-17, 19:50
  2. Шарп (100V) не дости зададените градуси
    От Nikolai_Ivanov във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 24
    Последно: 05-06-14, 08:39
  3. General ASH12UB - има ли отзиви?
    От Pronto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 24-07-11, 17:58
  4. GENERAL ASH12UB - шумно външно тяло
    От plamen_f във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 09-03-11, 05:03
  5. General ASH12UB - какво трябва да е налягането на охлаждане?
    От zomane във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 14
    Последно: 10-07-09, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе