Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 69
Like Tree13Одобрявам

Климатика не достига зададените градуси.....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #1

    Климатика не достига зададените градуси.....

    Здравейте. Климатика е от подписами и при зададени 25* достига едва 23*.Монтиран е в стая 20кв. м. южно изложение в панелен блок, ПВЦ дограма, среден етаж с топлещи комшии от горе и доло. Климатика работи постоянно като от 08:00 до 23:00 работи на 25*, а вечер се намаля на 19*. Имам климатика от това лято и още тогава на охлаждане имах подобни съмнения. Преди да говорим за топлозагуби искам да допълня че преди това същото помещение го топлех с една инверторна Осака 7 години, колкото изададях на дистанционното толкова правеше на термометара който е в другия край на стаята на около 1,30 от земята. Възможнолие този климатик да има някакви прецакани температурни датчици и от там да прави тази разлика в температурите.

    П.С. Сега при външна температура -5* климатика поддържа 23*,вентилатора е настроен на втора степен защото когато е на авто е още по зле.......
    Благодаря на отзовалите се

    П.С. Всичките ми приятели вече ме бъзикат че съм дал една камара пари за нещо което се държи по зле от старата Осака.....а и семейството ми малко негодува.....помагайте.
    Този пост е редактиран от ttanev; 21-12-12 в 21:30.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    А на максимален вентилатор как е? На какво разстояние е монтиран от тавана, под/пред вътрешното тяло има ли препятствия за въздушният поток? По слух или по измервателен уред компресора на максимум ли работи?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #3

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Монтиран е на около 15см от тавана, под и пред него няма нищо, по слух компресора не работи на максимални обороти, имам включен измервателен уред който в момента показва около 400 вата консумация. Съмнявам се за някой датчик защото когато беше по топло +5* +7* при настройка 25* и когато напечеше слънце(южна стая) в стаята ставаше много горещо и аз го намалях на 22* и въпреки всичко(високия му минимум) климатика не изключваше или ако изключваше го правеше за около 10мин, след което пак се включваше въпреки че температурата не е паднала кой знае колко.

  5. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #4

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Колега направи замерване вентилатор на max, направи замерване и на auto :
    външна температура -
    Температура в стаята -
    температура на входа на климатика -
    температура на клапата на климатика -

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #5

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Външна Т -5*, вентилатор на максимум..................... вентилатор на авто
    Т в стаята: 23* при зададени 25*............................. 23* при зададени 25*
    Т на входа на климатика: 27*....................................28*
    Т на изхода на климатика: 38*................................. 41*

    Аз авто вентилатора почти не го ползвам(тогава темп. в стаята стои на 22*) защото съм имал случаи когато съм отварял вратата на тераста и климатика изобщо не е реагирал.
    Този пост е редактиран от ttanev; 21-12-12 в 23:22.

  7. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #6

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Ами на мен ми се виждат ниски градусите на изходящият въздух, забравих да ти напиша, че при този тест трябваше климатика да са му зададени максималните градуси 31 С. Ако зададеш 31 С, вентилатор на авто, външна температура -5 и вътрешна температура 22 С. Климатика трябва да докара температурата на изходящият въздух някъде в тези границите от 47 до 50+. Упее ли климната и няма нищо! При монтажа вакумираха ли ?

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    А мен ми се струва че има проблем с въздухопотока. Насочи клапата (онова дето определя на къде да духа) на 45 градуса на долу, а шлюзовете зад клапата така, че да духа към най-отдалечената точка в помещението.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #8

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Pat това не ми е първия климатик както писах по горе. В тази стая на същото място имаше друг климатик, махнах стария и на неговото място монтираха новия, стаята е същата, мебелите са същите, термометъра с който меря (пробвах и с друг) е същия. Пробвал съм с различни положения на клапата но уви единствения начин в стаята да поддъжа 25* е като настроя дистанционното на 27* и на втора степен на вентилатор (ако турбината е на авто нещата са по зле).
    ivanov_km мисля че вакумираха. При монтажа закачиха някаква машинка за около 5 минути, бръмча и следиха манометрите.
    Това с вентилатора на макс. и градусите на макс. и 50*+ ще го пробвам.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Нещо не е много ясно. Климатика е настроен на 25С, в стаята темп. казваш че е 22С, а пък входящата на машината е 27-28С. Как се получава тази разлика от 5-6С. Ако входящата е 27С, то излиза, че климатика си е преизпълнил заданието. Да няма някоя отворена врата в другата част на помещението, дето да е близо до термометъра?

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #10

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Нищо му няма на климатика. Вентилатор ауто, намаля много оборотите за да не духа силно, тъй като е близо до градусите. Имаш 3-та и 4-та степен с тях ще достигне градусите, ако искаш ауто задаваш 27 и ще имаш 25.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #11

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Еми аз горе доло това правя - задавам 27* и вентилатор на авто и в стаята подържа 25*. Сега го държа на 26* и вентилатор на авто (мисля че работи на 2-ра степен) и в стаята е 24*. Това е комфортна температура за мен. 3-та и 4-та степен са ми много шумни. Да не говорим че и на авто е малко шумен вентилатора - сравнявам с авто вентилатора на осаката .

    И така от няколко дена ми се въртят едни въпросчета та да питам.........
    Как климатик осака подържа точно зададената температура, авто вентилатора реагира по прецизно на промяната в температурата (примерно отворя вратата на терасата или увелича темп. от дистанционното) , и прави дефрост само тогава когато е необходимо (по цели седмици не е размразявал) а климатик митсубиши не може - трябва да зададеш по висока темп. за да подържа тази която искаш, когато беше по топло при отваряне врата на терасата даже е изключвал, прави дефрост през 2,5 часа...........имам чувството че само заради едно по тихо външно тяло (наистина е много тихо) не си заслужава покупката.
    Благодаря за получените отговори и весели празници

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #12

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Цитат Първоначално публикувано от ttanev Виж публикацията
    Да не говорим че и на авто е малко шумен вентилатора - сравнявам с авто вентилатора на осаката.
    Бре, ти уби рибата! Какъв е модела на тая Осака?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #13

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Pilot климатика е OSAKA CH-12-LBP. Монтиран м.май 2006 година, свален от "служба" м.март 2011 година.
    Абе колеги да ви питам така нямали да ми харчи повече климатика като е настроен на 27* за да поддържа 25* отколкото примерно ако е настроен на 25* и успяваше все пак да подържа 24*-25*
    Поздрави.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #14

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Ще харчи, той работи на по-висока мощност, гони зададените градуси.
    Като се зачетох и на мен не ми стана много ясно Би ли отговорил на питането на tony34al?

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #15

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Само кажи колко харчи тая Осака. Липсата на дефрост не е толкова хубаво. Във фирмата има един Хайер, все е ледена буца, но дали работи ефективно ? Митсубишито прави кратък дефрост и след това работи много по ефективно, нарочно така е направен според мен. Когато вдигаш градусите с 4,5 нагоре първо прави дефрост точно поради тая причина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура
    От Toshimoto във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 106
    Последно: 11-01-17, 15:27
  2. Шарп (100V) не дости зададените градуси
    От Nikolai_Ivanov във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 24
    Последно: 05-06-14, 08:39
  3. Fuji 14LGC не достига зададената температура
    От poisoner във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 15-01-13, 23:41
  4. Fujitsu General ASH12UB - време за достигане на зададените градуси
    От zomane във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 23-01-08, 08:52
  5. Excell Help - градуси и т.н.
    От terez във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 23-02-04, 13:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе