Страница 165 от 205 ПърваПърва ... 115155163164165166167175 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,461 до 2,475 от общо 3064

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    2
    #2461

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте хора, след четене из темите и сайтовете се спрях на посочените по-долу модели климатици, ще се радвам ако дадете по едно мнение кой да бъде?
    Главното бих искал е да е колкото се може по-тих, склонен съм да увелича бюджета малко, ако има модел разликата при който е осезаема.
    Също, къде бихте сложили вътрешното тяло, от гледна точка въздушната струя да е най-малко осезаема докато се спи?


    Модели:
    1. Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W Premium
    2. Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD Performance
    3. Mitsubishi Heavy industries SRK25ZS-S/SRC25ZS-S (тук не можах да разбера каква е разликата между ZS-W и ZS-S обозначенията)


    Става въпрос за следната стая:
    1. · жилищно;
    2. главно за отопление, охлаждане само в най-големите жеги
    3.· 15 квадрата ~40куб.
    4· ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн cтъĸлoпaĸeт;
    5· 2 прозореца по ~1 квадрат всеки;
    6· изложение Юг/Изток;
    7· етаж 1, Къща, Тухла, Пловдив
    8· cпaлня, желана температура 24-25 градуса.
    9. без изолация
    10. бюджет да кажем 1600лв. с монтажа.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #2462

    Отговор: Избор на климатик '2019

    - 1 или 3 (разликата е във фреона и мощноста 20/25 или 7/9 )
    - над вратата

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2463

    Отговор: Избор на климатик '2019


    Момчета стига сте спорели и двете са “ цепеници “ както се изразяваше един съфорумец.
    Въпроса е че тук пишещите манияци много ги гледат и избират .
    Накрая все стигат до топ моделите.
    Моя комшия е с РПЦ 35 и МИ ДМ 9 ка.
    Как един път не се е оплакал от дефрост или шум.
    Имам друг комшия на 2 рия етаж с 2 бобчета 12 ки едното е в 12 кв спалня.
    Като съм ги питал как се справят отговора е бил . Топлят и малко ток плащам.
    Там разни шумове дефрости много не ги гледат.
    Така са 95% от потребителите .
    Това че ние се вживяваме и все нещо не е както ни се иска е наша си простотия.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    3
    #2464

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Vovoto, за спалнята бих сложил 07KGTA вместо 09KMTA.
    Благодаря за бързия отговор! А дали ще се справят в студените дни с отоплението на всичките помещения? Извинявам се, ако въпроса е глупав, но не съм много запознат с този вид техника и ме притеснява избора!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #2465

    Избор на климатик '2019

    Рафа, че се вталяваме повече отколкото трябва-така е. Но аз започнах да чета форума и да се интересувам от клими, именно заради честите дефрости. Да ми спира топлото на всеки 30мин., при -10 и в хола, и в спалнята (там на 45мин.), в продължения на денонощия, направо ме изкара извън релси. И то не заради неправилно оразмеряване. Преди това хал-хабер си нямах и не ме интересуваше как работят.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    1
    #2466

    Отговор: Избор на климатик '2019

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: - Жилищно - ново строителство
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - и двете, но главно за ОТОПЛЕНИЕ
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - хол - 35м2, спалня - 18м2, детска стая - 17м2 - голи помещения
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa; - 6 камерна, стъклопакет (бяло ниско емисийно) стъкло
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - между 3-5м2 в стая
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - изцяло южно (вътрешен апартамент)
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти? - ет.4 от 8 - вътрешен апартамент
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - хол, детска и спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpa.нe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 24-26
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - блока е с външна топлоизолация (мисля че 10см), пода и тавана са изолирани с вата, но не съм сигурен колко точно е дебелината.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - в хола - фурна, котлони, хладилник, съдомиялна, ТВ
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - в размките на разумното, за качествен и енергоегоефективен продукт
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - -15/-20гр - +35-40гр
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.


    Като цяло търся среден към висок клас климатик и се бях ориентирал към Дайкин, докато не ми казаха от 5 места за мое очудване "Дайкин, не!" но така и не разбрах защо точно. От там се ориентирах да гледам и към Фуджицу (KGT) и Мицубиши (FH). Фуджицу са добре като цена, казват че биха топлили по-добре от Дайкин, но от към "екстри" така да се каже не предлагат нищо особено. Мицубишито има екстри, но е по-стар модел, работи със стария фреон и цената му не е малка, а на мен ми се иска да е съвременна машина може би. В неговия ценови диапазон и с прилични екстри се намира и Дайкин (FTXM) - WiFi управление, което е вградено и въздухопречистването, което е важно за мен, тъй като сме с малко дете.

    Като цяло търся мнение коя машина е по-надеждна и е удачна като избор и дали "екстрите" имат реално такова влияние и се усещат, понеже си мисля, че в даден момент може и нищо от тези въздухопречистващи филтри да се усеща и да нямат никакво влияние? От там идва и въпросът заслужава ли си повечето пари?

    В блока се очетава да имам съседи от почти всички страни, без вляво от мен - поне за момента. Другите апартаменти са почти готови.

    Имах предложение за мултисплит на Дайкин (3mxm68n) на много много примамлива цена, но ... не знам дали това е удачен вариант.

    Та ... надявам се да получа полезна информация и насоки и скоро да мога да взема правилното решение, тъй като е време за полагане на тръби и продължаване на завършването на жилището.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #2467

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Vovoto Виж публикацията
    А дали ще се справят в студените дни с отоплението на всичките помещения?
    С тези не мисля че ще имаш проблем.Имат си запас от мощност.В кухнята няма да е същото, но отопление през
    коридор/врата е.... .
    Поне е вътрешна и е кухня все пак.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #2468

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Ако един климатик топли не по-лошо от друг, има по-малко дефрости и евенуално спестява някой и друг лев от цената, не виждам причина да взема другия. Потребителите са различни - за един е важен шума, на друг не му пука (ако е глух) и само иска да топли, трети иска да е мега гъзария. Хора различни, цени различни, пазар голям, за всекиму по нещо. Всеки си носи бремето и ползите на избора си. За много хора обаче дефростът е важен и си мисля не само алгоритъма, а как самият климатик го прави и дали на усещане не създава голям дискоморт. Ако не ти прави живота леден, ОК! Ако ти отваря прозореца по програма, не благодаря, дето се вика. Обяснявайте създава или не създава дискомфорт според вас и защо. Но като цяло това има значение според мен.

    Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    2
    #2469

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    - 1 или 3 (разликата е във фреона и мощноста 20/25 или 7/9 )
    - над вратата
    Благодаря за отговора! Добре, значи от тези двата 7-цата е за предпочитане предполагам, с оглед, че ще е по-тиха заради по-малката мощност? И няма да има проблеми да се справи с конкретната стая, на тих режим когато се спи, това ме притеснява? Иначе и аз се бях насочил към нея първоначално.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    3
    #2470

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, предстои ми закупуване на климатик за спалнята ми. Имам голям проблем с пукането вечер, изкарал съм доста безсънни нощи. Затова търся някакво кардинално решение. Досега ползвах fuji 12LUCA, не съм сигурен за точният модел, но направо ме подлуди последните 2 зими. Ще се ползва за основно отопление, като няма други източници на топлина.

    Панелен блок на последен 8 етаж
    Стая: 15 кв.м.(39 м3) с външна изолация и пвц дограма.
    Вътрешен апартамент.
    Желана температура 23-25 градуса зиме и лете.
    Бюджетът е малко тънък: около 1200лв без монтаж.
    Не съм сигурен, каква друга важна информация трябва да дам.

    Загледах се в този модел: GENERAL FUJITSU ASHG09KMTA/AOHG09KMTA, 9000 BTU, но като цяло съм доста бос в тази сфера и предполагам съм далеч от истината.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #2471

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от knzapryanov Виж публикацията
    Благодаря за отговора! Добре, значи от тези двата 7-цата е за предпочитане предполагам, с оглед, че ще е по-тиха заради по-малката мощност? И няма да има проблеми да се справи с конкретната стая, на тих режим когато се спи, това ме притеснява? Иначе и аз се бях насочил към нея първоначално.
    Точно така.Ако в някой мнооого голям студ (Пловдив...?) не успява на тих режим
    ще го минеш на авто.Но колко ли такива дни ще има?
    През останалото време ще е по-комфортен.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2472

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от knzapryanov Виж публикацията
    бюджет да кажем 1600лв. с монтажа.
    Panasonic CS-Z25VKEW~CU-Z25VKE Etherea
    General Fujitsu ASHG07KGTB
    Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai
    Daikin FTXF25A

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    2
    #2473

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    имам нужда от помощ за избор на два климатика:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: - жилище
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 14м2/36м3 и 34м2/88,4м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - ПВЦ
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; около 15м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - на всички посоки
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - трети етаж, отвсякъде неотопляем
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - 14м2 - детска стая ; 34м2 - трапезария, кухня, коридор, спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Родопско село, близо до Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 23/24 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - вътрешна изолация 20мм (стиропор)
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 4500лв за двата климатика с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? предполагам до минус 20
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeл

    С червено съм отбелязала примерно положение на климатиците. Със синьо са помещенията, които няма да се отопляват. До колкото успях да науча от всичко прочетено, искам да са японски и инверторни, може и втора употреба, ако с този бюджет не можем да вземем добри нови.

    Благодаря предварително !
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Asya; 08-10-19 в 14:40.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2474

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Asya, бюджета ви е ОК, но помислете за 3 климатика

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    2
    #2475
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Asya, бюджета ви е ОК, но помислете за 3 климатика
    Желателно е ако може с два. След някоя година и стаята, която сега съм зачертала от 18 м2 ще трябва да се отопляваме и мисля, че финансово няма да издържим на четири климатика. Реално с втория (по-големия) климатик ще отопляваме трапезария и спалня, където не е необходимо да е много висока температурата. Затова се надявам с два да стане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 10:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 23:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 15:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-15, 00:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе