Страница 164 от 205 ПърваПърва ... 114154162163164165166174 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,446 до 2,460 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #2446

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Зашо аз да гледам?
    Въпреки, че тестовете показват друго.


    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
    Евровента не го гледай, той не е толкова актуален. Казвам го като позвателл на модела и мога да потврърдя че машината топли добре и при - 15

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    mimojef и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2447

    Отговор: Избор на климатик '2019

    А какво е предимството на RPC де , ама във факти ?
    За мен LMC е пред RPC заради дефроста по часовник на втория. Никога повече не бих си купил климатик с дефрост на 45минути (Дайкина) пък килата му са 37 на външното. С 1400гр. фреон.
    rosswen и ivan9494 харесват това.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #2448

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    А какво е предимството на RPC де , ама във факти ?
    За мен LMC е пред RPC заради дефроста по часовник на втория. Никога повече не бих си купил климатик с дефрост на 45минути (Дайкина) пък килата му са 37 на външното. С 1400гр. фреон.
    Предимството е, че е разтоварен компресора. Т.е. ще топли по дълго без да се амортизира, както и дефроста по часовник, ако не променя драстично температурата в стаята какво пречи да рамразява питата и да не се тормози машината. Предполагам че размразяването на охладено месо е по-лесно и бързо от размразяването на дълбоко замразено...Гена остави ги да подминават Хитаците пък ние ще им се кефим.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2449

    Избор на климатик '2019

    Стига търсихте доводи за дефростите по часовник. Те са абсолютно ненужни, в повечето случаи. Като ти е чист топлообменникът, за какво ти е дефрост и как повишава това ефективността? Глупости на търкалета. По-скоро е свързано с ненужно топлене на улицата, внасяне на ненужен дискомфорт и разход на енергия, за тоя дето клати гората. И за какво "разтоварване на компресора" говорим, като това LMC сигурно ще бачка с 400-700W консумация на -15, в тази квадратура. Това е по-малко и от номиналната му мощност. Компресорът не е толкова зле, 610W е, има "премиум" модели на именити марки, с по 470-600W компресори, на по-високи цени.
    Този пост е редактиран от rosswen; 07-10-19 в 18:26.
    Mig82 одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    3
    #2450

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте! Предстои ми закупуване на климатици, за отопление. Идеята ми е да отоплявам с два климатика няколко помещения като вратите между тях не се затварят. Прилагам схема на помещенията с техните квадратури. Предложиха ми единия да е 12-ка, а другия 9-ка.
    Спрял съм се на варианта General Fujitsu ASHG12KGT/AOHG12KGC и ASHG09KMT/AOHG09KMTA, но не знам дали ще се справят със задачата. Дограмата е ПВЦ, стените са тухлени, без изолация. Бих се радвал на коментар и евентуално на други предложения.3.jpg

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #2451

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Стига търсихте доводи за дефростите по часовник. Те са абсолютно ненужни,
    Тествал съм LMC, така че не ми го хвали. Външното тяло си е бучалник. Претендираш да си компетентен в дефрост алгоритъма...?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2452

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Предимството е, че е разтоварен компресора. Т.е. ще топли по дълго без да се амортизира, както и дефроста по часовник, ако не променя драстично температурата в стаята какво пречи да рамразява питата и да не се тормози машината. Предполагам че размразяването на охладено месо е по-лесно и бързо от размразяването на дълбоко замразено...Гена остави ги да подминават Хитаците пък ние ще им се кефим.
    Добър отговор , но от гледна точка на производител ... ти и аз сме си потрбители . Не съм чул/чел за нито един случай на свършил ресурс на компресор при LMC а модела е от 2013. Мен ме интересува да не "отваря прозореца" на всеки 45мин. над главата ми (отнася се за Дайкина който имах), защото каквото и да си говорим дефрост на -5 се усеща точно все едно някой е отворил прозореца за 5-10мин.
    Phoenix_1, rosswen и ivan9494 харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #2453

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Добре казано

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2454

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Тествал съм LMC, така че не ми го хвали. Външното тяло си е бучалник. Претендираш да си компетентен в дефрост алгоритъма...?
    Какво си тествал, не знам. Баджанака е с такъв от 3 години и се справя по-добре в тежки условия от моя SF35 на МЕ. При майка ми монтираха същия това лято. Да, бучалник е, но топли добре и не дефроства залудо. Не претендирам за нищо, но гледам ти го правиш наляво надясно. Изказваш крайни мнения за модели на всякакви марки, без дори да си ги "помирисвал". Гледам и мнения за избор на машина даваш... на базата на какво? Чул си там нещо. Давай го малко по-леко, с рогите напред няма да стигнеш далеч.
    П.п. Само ми отговори, с какво точно спомага дефрост на суха пита и те черпя каквото искаш.
    Този пост е редактиран от rosswen; 07-10-19 в 20:02.
    bullyboy одобрява това.

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #2455

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Какво си тествал, не знам.
    Да си ги ползват със здраве, само да не пречат на съседите.И ти изказваш крайни мнения за голия си топлообменник, ама като не си помирисвал такъв...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2456

    Отговор: Избор на климатик '2019


    Ако Хитачито имаше дефроста на фуджака щеше да е много по-добър защото има по-тихи степени. А ако фуджака беше по-тих щеше да е много по-добър от хитака заради дефроста Айде мир да има
    mimojef и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #2457

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Спора между двете машини не е от вчера.От както имам едното хитачи(2.5 години) и съм потребил на форума модела винаги е усмиван в това че не можел да се мери с LMCA/E.
    Така че мир да има.
    mimojef одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2458

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Спора между двете машини не е от вчера.От както имам едното хитачи(2.5 години) и съм потребил на форума модела винаги е усмиван в това че не можел да се мери с LMCA/E.
    Гена , и двете машини си струват парите ако приемем недостатъците. Всеки си има глава на раменете , да избира ... ние сме избрали брато
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2459

    Избор на климатик '2019

    Генади, идеален си е за цената, Миг каза какви са кусурите на едната и другата машина, и в общи линии е точно така.
    П.п. Писали сме едновременно.
    Наздраве! Домашното вино вече сигурно ми е станало, а аз започнах отоплителния сезон.
    Спирам с офф-топика.
    Този пост е редактиран от rosswen; 07-10-19 в 21:15.
    Genadi80, Mig82 и ivan9494 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #2460

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Vovoto, за спалнята бих сложил 07KGTA вместо 09KMTA.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе