Страница 27 от 205 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #391

    Отговор: Избор на климатик '2019

    20ZS-W разликата не е само във фреона.Леко е повишен капацитета и понижена консумацията, според мен колкото да го докарат търговски до А+++ на фаза охлаждане.Това поне на хартия, тези дни ще видя отблизо 25 и 35-ците.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #392

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте колеги,
    Може ли да ви помоля да гласувате за картината на моя син?
    Ето линка: https://www.facebook.com/avetisyan.b...type=3&theater
    Извинявам се за спам-а и знам, че тук не е мястото за това, но няма кой да помоля!
    Благодаря предварително и успешен ден на всички.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    1
    #393

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    На кратко, трябва ми климатик за хола който ще се ползва само за охлаждане. Като примерни модели гледах General Fujitsu ASHG07KGTA или General Fujitsu ASHG09LMCA и не мога да преценя какъв климатик би бил по-добрият избор в моята ситуация.
    Не държа на конкретна марка, просто за примера избрах един който е по-скъп, по-малък и икономичен, и един който е по-евтин, по-голям, но пък го дават с по-малък минимум. Разликата в цената е 300лв, а разликата в годишната консумация(по данните в интернет) е 43kw което е около 10лв/месец и затова се колебая какъв климатик да избера, та дори и дали да не взема още по-евтин климатик.

    Затова и се допитвам до Вас, за да прочета и мнението на специалисти в тази област.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    - жилищно-панел;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - само за охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    - 17.2м2 и 44м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    - ПВЦ, двоен cтъĸлoпaĸeт
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    - 3.5м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    - югозапад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    - 6 от 8
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    - хол
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    - лято 22гр
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    - на външната стена 5см NEOPOR
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    - настолен компютър, 2 монитора и TV
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    - ~1500лв за предпочитане с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    - лятoтo постоянно
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    - приложена схема(схемата е взета от програма за саниране на такъв тип панел и част от размерите са други)



    На схемата съм добавил с червено местата където обмислям за външното тяло, а в синьо местата на вътрешното тяло.
    За външното при положение 1 се чуда дали няма да направи терасата неизползваема като духа по дължината и, а за вътрешното при положение 1, разстоянието от прозореца до тавана е 32см и не съм сигурен дали това е достатъчно.
    Вратата на хола ще бъде винаги отворена ако това би оказало влияние при избора.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #394

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Само за охлаждане аз бих избирал според бюджета някой от моделите на Mitsubishi Electric, поради ниските дебити.
    rosswen и dimjek харесват това.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,790
    #395

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от emsihamar Виж публикацията
    гледах General Fujitsu ASHG07KGTA или General Fujitsu ASHG09LMCA .
    Бягай далече от тези бръмчалници. Аз ползвам втория само за охалждане и дълбоко съжалявам за избора си. Вентилатора на вътрешното има няколко скорости. Една тиха и много шумни. Тихата освен насилствено от дистанционното не я ползва.
    Този пост е редактиран от bobivg; 07-02-19 в 20:01.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #396

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Бягай далече от тези бръмчалници. Аз ползвам втория само за охалждане и дълбоко съжалявам за избора си.
    А ASHG07KGTA за какво ползваш? Наистина ли е толкова шумен, колкото... хм, си мислиш?
    Rado Smilkov одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,790
    #397

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Няма смисъл да се заяждаме. Същите шумови характеристики и обществената тайна за шума на марка. Защо се препоръчват толкова много, също си има логичното обяснение и защото по други се плюе на килограм.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #398

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Не се заяждам, а задавам въпрос за машина, която не съм виждал как работи.
    Разбирам, че е по-популярно да се изказва мнение за такава, но аз предпочитам да попитам.
    Rado Smilkov одобрява това.

  11. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #399

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Аз седях 2 часа под един 12KGTA, ръчках го, въртях го... изкефих му се и не смятам, че е шумен. Все още съм и добре със слуха - сравним е с 35ZS-S, който също доста поръчках при лелинчо ми, а минава за много тих. Впечатленията ми от машините са отскоро, тоест работещи на отопление.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    VeleV.Klima и Mig82 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,790
    #400

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Не мисля да си губя повече времето и да разводнявам темата. Каквото съм имал да кажа съм го казал и то доста ясно. Радо президент на темата ....... аз съм седял под доста марки климатици и то не за 2 часа и все пак се опитвам да не се правя на месия в тази тема.
    Този пост е редактиран от bobivg; 08-02-19 в 09:20.
    cable и Vizi харесват това.

  13. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #401

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Бобивг, не разбрах в кое е проблемът: че си позволих да изкажа мнение за един конкретен тип климатик, или че не съвпада с твоето?!? За този, които имаш, нищо не казвам, защото нямам наблюдения, но не разбрах за KGTA имаш ли, или ей така, по общия знаменател с LMCA го слагаш? Поправи ме, ако бъркам, но не са ли различни класове? По тази логика, понеже и Нокрията е на триото, и тя ли е "бръмчалник"? И не, не съм седял под Нокрия, доверявам се на потребителски мнения, най-малкото Рафата така я похвали (а той е от потребителите с високи критерии и изисквания), че ми се прииска да имах една... [emoji3]

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Kasap одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,891
    #402

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Нокрията е духалник, но и топли здраво.
    Да си кажа и моето мнение като собственик на 8 броя от марката.
    Монтирани в хол/всекидневни, коридор, офис, спалня и барбекю, в различни жилища, в различни градове.
    Марката определено не е за спалня, но за всичко друго като
    цена/качества/възможности/безпроблемност/сервиз си е добра.
    Ако добавя приятели(близки), кръстник, баджанак,.... бройката минава 20.
    SPSt, rosswen, Rafailiev и 1 други харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #403

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Аз седях 2 часа под един 12KGTA, ръчках го, въртях го... изкефих му се и не смятам, че е шумен. Все още съм и добре със слуха - сравним е с 35ZS-S, който също доста поръчках при лелинчо ми, а минава за много тих. Впечатленията ми от машините са отскоро, тоест работещи на отопление.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Чак сравним със ZS-S не е . Ама всеки си има мнение.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #404

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Грешка!

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    2
    #405

    Отговор: Избор на климатик '2019

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    За цяло сезонно ползване ще бъде.3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; Общо е приблизително 8 м2 стаята;
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); Дограмата е ПВЦ;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; Прозореца е 1,99 на 1,33 = 2,65 м2;
    · изложение нa пoмeщeниeтo; изложение е южно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 6-ти етаж панелка
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    ще бъде детска стая
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - в апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? около 25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? На външната стена има вътрешна изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Телевизор и компютър
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1000 лева с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -10 +30
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    П.С. Иеята е да го сложа над гардероба.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 205 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе