Страница 77 от 205 ПърваПърва ... 2767757677787987127 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,141 до 1,155 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. DOT
    DOT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    14
    #1141

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    DOT, при така разположено вътрешно тяло в хола, ефект към другото помещение няма да има. Иначе, за самото помещение е ок, като разположение. В спалнята позицията е сгрешена според мен. Тялото е добре да бъде над леглото, за да не усещате въздушната струя, при работеща машина в режим охлаждане. Предвид условията, са Ви необходими малки машини. Тоест, модели отдаващи номинално в режим охлаждане 2.0~2.5 kW. При новите бюджетни модели, избора Ви се ограничава до модели с номинал 2.5 kW. Колко ще работят тихо и комфортно е друг въпрос. При японски модели, избор имате голям.
    Благодаря ви! И аз така си мисля, най-вероятно при по-голям климатик в хола ще е прекалено студно, а пък в спалнята само ще набива топлия въздух и накрая ще се получи едно нищо. Лаишки казано говорим за "7-ца" за спалнята и 9-10 за по-голямото помещение, нали така? При всяко положение тишината и комфортът са по-важни от икономията, тъй като говорим за 4 месеца в годината. А за спалнята сте прав, по проект леглото трябваше да е от другата страна, под климатика.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1142

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Готов съм да се обзаложа, че в 36 m2 , с която и да е машина с номинал 4 kW, в полите на Витоша, под 0 гр. ще си отстоЙте на студено, като стой та гледай! Ако ще е Фуджи, бих Ви препоръчал :
    General Fujitsu ASHG18LFCA/AOHG18LFC
    Аз че не се занимавам професионално с клими като теб е така ,но пък от изолации разбирам.
    Сметни приблизителни загуби с външна изолация и само една външна стена ?
    Не че ЛФЦ е лош избор !

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    9
    #1143

    Избор на климатик '2019

    Здравейте,

    Моля и аз за съвет. Нищичко не отбирам от климатици, а съм се засилил да си взема за всекидневната.
    Накратко за ситуацията. 22 кв.м., височина 2.60. Изложението е югозападно и помещението е с голям прозорец с алуминиева дограма. Панел. Без изолация. Втори етаж. Почти целодневно е слънчево и доста горещо летните месеци. Сега направих ремонт, за да си осигуря детска стая и помещението от хол е трансформирано в кухня с трапезария и всекидневна. Тоест, още по-топло. Търся решение основно за охлаждане и малко отопление в граничните месеци около отоплителния сезон. Зимата съм на парно.
    Насочил съм се към 12-ка, че стаята не е малка. Препоръчаха ми Gree, но нямам наблюдение. Те са китайска марка, доколкото зная... Стават ли? Какви други марки бихте препоръчали? Модели, които да гледам? Бюджетът ми не е особено голям - иска ми се да се справя с докъм 1200 лв. с монтажа. Става въпрос за София. Ще се радвам, ако някой може да препоръча направо и фирма за монтаж. Районът е Борово.
    Много благодаря предварително и извинявайте, ако информацията е малко объркана или недостатъчна. Ще допълвам, ако зная какво още е нужно.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1144

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от donjo Виж публикацията
    Здравейте,

    Моля и аз за съвет. Нищичко не отбирам от климатици, а съм се засилил да си взема за всекидневната.
    Накратко за ситуацията. 22 кв.м., височина 2.60. Изложението е югозападно и помещението е с голям прозорец с алуминиева дограма. Панел. Без изолация. Втори етаж. Почти целодневно е слънчево и доста горещо летните месеци. Сега направих ремонт, за да си осигуря детска стая и помещението от хол е трансформирано в кухня с трапезария и всекидневна. Тоест, още по-топло. Търся решение основно за охлаждане и малко отопление в граничните месеци около отоплителния сезон. Зимата съм на парно.
    Насочил съм се към 12-ка, че стаята не е малка. Препоръчаха ми Gree, но нямам наблюдение. Те са китайска марка, доколкото зная... Стават ли? Какви други марки бихте препоръчали? Модели, които да гледам? Бюджетът ми не е особено голям - иска ми се да се справя с докъм 1200 лв. с монтажа. Става въпрос за София. Ще се радвам, ако някой може да препоръча направо и фирма за монтаж. Районът е Борово.
    Много благодаря предварително и извинявайте, ако информацията е малко объркана или недостатъчна. Ще допълвам, ако зная какво още е нужно.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    За бюджета който сте определил ,има доста голяма избор.В София избора на фирми е доста голям,а за машина може да погледнете Хитачи,Фуджицу нещо в средния клас.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    9
    #1145

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    За бюджета който сте определил ,има доста голяма избор.В София избора на фирми е доста голям,а за машина може да погледнете Хитачи,Фуджицу нещо в средния клас.
    Благодаря! Може ли пример, от който да започна? Поне да разбера кое се води "среден клас"...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1146

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Е, за 1200 с монтажа хитачи или фуджицу може ама по към ниския им клас.Един Dodai на хитачи точно му се вписва.
    Колега разгледай го HITACHI RAK 35PED
    Този пост е редактиран от mimojef; 30-05-19 в 23:31.
    donjo и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1147

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Е, за 1200 с монтажа хитачи или фуджицу може ама по към ниския им клас.Един Dodai на хитачи точно му се вписва.
    Абсолютно! ДоДай още едни 200лв...

    Hitachi RAK-35PPB
    General-Fujitsu ASHG12LMCA
    Aleksandars, donjo и rosswen харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    2
    #1148

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Привет и всичко хубаво на всички
    в този климат форум.
    Реших да пенсионирам една 15 годишна мидея
    и да я пратя да си заслужи пенсията на вилата.
    Мидеята се справяше с тази стая ...
    а стаята нямаше външна изолация
    и беше с 55 годишен прозорец .Леко от него хладееше.
    Сега вече не е така.




    Местоживеене-ВАРНА.Тухлена къща първи етаж.
    Къщата има и полуприземен етаж.
    Стаята е квадратна.Височина-2,40м.
    Квадратура-17КВАДРАТА.КУБАТУРА-41КУБИКА.
    Стаята е на завет.Но тя цялата къща е на завет.
    Стаята е на калкан е с друга къща,която се отоплява.
    Отдолу стаята се отоплява от същата такава стая в полуприземния етаж.
    Подовата настилка е дюшаме.
    Под него има дебел слой сгурия. Така ги правеха
    преди години.
    Стаята има една външна стена,която гледа на юг-югоизток.
    Изгре е ли слънце....тя го вижда.Изолация-5 сантиметра стиропор.
    Прозорец -2,7 квадрата.5 камерна pvc дограма.Стъклопакетът е енерджи + бяло.
    Тъванът има гипсокартон без вата.Винаги мога да му сложа вата.
    Стаята има две плътни дървени врати.Едната към коридор,другата към бокс.
    Стаята не е основна спалня, но в нея се и спи.Нещо като всекидневна.
    Има телевизор и компютър.Те ще са разположени по диагонал на вътрешното тяло
    на климатика на разтояние 3.50-4,00 метра.
    Желана температъра на отопление и охлаждане 22-23 градуса.
    Бюджет за климатика до 2200 лева,разбира се,без монтаж.
    Цената на монтажа не ме вълнува.Предпочитам да е малко по-скъпо,но
    да има качество.Не искам после да губя време,да хабя нерви.
    Те ми трябват!Пазя си ги!


    За сега съм се загледал към следните климатици.......


    М_ХЕВИТА
    SRK25ZS-S/SRC25ZS-S
    SRK25ZSX-S/SRC25ZSX-S




    M_ЕЛЕКТРИЦИ
    MSZ-AP25VG/MUZ-AP25VG
    MSZ-EF25VEW/MUZ-EF25VE
    MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE
    Този е 1,8 минимум на отопление.
    По-малък минимум има FH25VEHZ-ZUBADAN.
    Има нагревател за под нулата.Има и решние за него.




    ХИТАЧИ
    RAK25RPD/RAC25WPD
    RAK25RXD/RAC25WXD

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1149

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Stiivi, аз бих Ви посъветвал да сведете избора си до Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond или Toshiba RAS-10PAVPG-E Super DaiSeiKai 9 - надхвърля малко бюджета, но сам сте написали нещо много вярно...
    Цитат Първоначално публикувано от Stiivi Виж публикацията
    да хабя нерви.Те ми трябват!Пазя си ги!
    ivan74, Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1150

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от donjo Виж публикацията
    иска ми се да се справя с докъм 1200 лв. с монтажа
    Gree GWH12ACC-K6DNA1D (LCLH) Fairy
    General Fujitsu ASHA12KLWA
    General Fujitsu ASHG12LLCC Eco² Inverter или General Fujitsu ASHG12KPCA
    Hitachi RAK-35PED/RAC-35WED Dodai
    Chigo CS35V3G-1C169AYA4
    Японец на 100V
    donjo одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    2
    #1151

    Отговор: Избор на климатик '2019

    ОК,Aleksandars.
    Благодаря за този бърз отговор.
    Нямам проблем за ДАЙСЕКАЯ.
    Ще се съсредоча върху тези два климатика,но ще пожелая и оглед на място.Все пак така е малко на тъмно.
    Оглед преди всичко заради ZSX-W.
    Дали ще е достатъчна двайсетицата ?
    Щом го казвате ...значи е така,но все пак.
    Пожелавам ВИ лек и успешен ден

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    1
    #1152

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    Дойде и моят ред да се наредя за опашката за климатик, но познанията ми граничат с 0.
    Надявам се да ми помогнете да направя най-добрия избор!

    Ето и характертистиките на помещението:
    Площ - 17 квадрата
    Под - ламинат
    Дограмата - добра
    Една външна стена с врата към зле остъклена тераса
    Етаж - 1
    Врата - 1 лошо уплътнена. (с изключение на тази към терасата)

    Помещението ще се охлажда и топли, като охлаждането НЕ е приоритет. Под мен има мази и подът е винаги хладен, а и лятото често не съм вкъщи. Смятам, че всеки климатик ще се справи.
    Отоплението вече е приоритет. Стаята е всекидневна, но спя в нея, така че тишината и отоплението имат превес над охлаждането. Зимата работя от вкъщи, така че ще се ползва здраво.

    Бюджет 1000лв.

    Благодаря предварително и се извинявам, ако съм нарушил някое форумно правило, първи пост ми е

    Живи и здрави!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    20
    #1153
    Трябва да избера климатик в рамките на 800/900 лв без монтаж. Изисквания към климатика да не е прекалено шумен и да се намират лесно части за него и добро сервизно описание.
    за охлаждане ще е, най много в по топлите месеци за отвръщане на въздуха, когато не е за парно . Помещенията са кухня, тераса и спалня към терасата. Целта е да се охлажда кухнята и терасата а от
    там и да не се напича спалнята съответно и там ще отвръща.
    Кухнята е 9 квадрата терасата е 4 квадрата спалнята е 10.
    На кухнята има гипскартон с вата 5см на терасата фибран с дограма 88мм профил с троен стъклопакет. Спалнята е вътрешна. Там напича след обяд и става жега 4 етажен блок на 3 ти етаж се намира жилището. Насочих се към 12 ка. За новите мидеи няма добри отзиви. А дайкините и фуджитата в тоя нисък клас нямам си на идея как са спрямо мидея и другите подобни.

    - - - - - - - - - -

    Нещо се отдръпнах от ефтините варианти, като питах една фирма която усърдно ми препоръчва GREE как стоят нещата с части и поддръжка и отсреща не получих отговор. Позавиших максимално бюджета.
    Спрях се на
    FUJITSU GENERAL ASHG12LMCA/AOHG12LMCA.
    Има писано за него доста обсъждане главно за отопление и доста противоречиви мнения.
    Е аз ще го ползвам главно за охлаждане
    От него на места пише, че е с фреон R410 на други с по новия R32 ТО 410 си е смес на
    R-32 (50%) и R-125 (50%). Явно по старите по година на производство са на 410.
    Ще има ли разлика в работата им, качеството на материали изработка тоя който съм гледал на 410 явно е по застоял.
    Също и тоя гледах:
    General Fujitsu ASHG12KMTA/AOHG12KMTA.
    Ще съм благодарен на мнения и съвети.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    29
    #1154
    Колеги може ли някой да изкоментира климатика ,който е на промоция -500лв в Метро,а именно ARIELLI AAC-12CHXA21-I. Бях писал преди в темата и колегите ми препоръчаха 2ра употреба ,но нещо не мога да се навия за такъв. А и този с монтажа ще дойде по-евтин. Ясно ми е ,че е най-нисък клас и все пак? На кратко -9кв спалня основно за охлаждане , вероятно и един сезон отопление - след това няма да се използва повече. Гледам ,че на шум го дават сходен с по-хубавите модели , а това ми е важно.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1155

    Отговор: Избор на климатик '2019


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе