Страница 91 от 205 ПърваПърва ... 41818990919293101141 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,351 до 1,365 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1351

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от kristian93 Виж публикацията
    Здравейте, ще съм благодарен на съвет.

    Други варианти, които разгледах са следните:

    MITSUBISHI MSZ-AP25VG / MUZ-AP25VG - 1490.00 лв с монтаж
    PANASONIC CS-Z25TKEW/CU-Z25TKE - 1590.00 лв с монтаж
    MITSUBISHI HEAVY SRK25ZS-W / SRC25ZS-W -1550.00 лв с монтаж, но не дъм сигурен дали има йонизатор
    PANASONIC CS-XE9QKEW/CU-E9QKE - 1480.00 лв с монтаж
    За мицубишито(AP25VG) нищо не мога да кажа, някой друг да ти отговори...
    XE9QKEW(въпреки, че е по-стар модел) като параметри и хардуер е по-добър от Z25TKE. Вътрешното тяло е доста голямо, на охлаждане работи изключително тихо, но на отопление е шумно, под -5° може да прави чести дефрости.
    SRK25ZS-W - няма йонизатор за пречистване на въздуха, малко по-слаб, но е по-тих и с по-добър дефрост от панасоника(в случай, че решиш да го използваш за отопление извън преходните сезони)
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    8
    #1352

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Gree AMBER NORDIC GWH12YD-S6DBA1-I/GWH12YD-S6DBA1-O също би му свършил работа а и цената му е с 400лв. под тази на LT. И пак 1500 с монтажа няма да му стигнат.
    Колега вярвам, че Грито ще можеш да го спазариш за 1600-1650 с монтажа. Много топли, но и много духа.
    Tези изобщоне съм ги чувал, но този модел, който си предложил е с много добри параметри на хартия, а е и с новия фреон.Ще вдигна бюджета малко и ще го взема.

    Само... какво имаш предвид много топли, но и много духа? Шумен ли е?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    93
    #1353
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    За мицубишито(AP25VG) нищо не мога да кажа, някой друг да ти отговори...
    XE9QKEW(въпреки, че е по-стар модел) като параметри и хардуер е по-добър от Z25TKE. Вътрешното тяло е доста голямо, на охлаждане работи изключително тихо, но на отопление е шумно, под -5° може да прави чести дефрости.
    SRK25ZS-W - няма йонизатор за пречистване на въздуха, малко по-слаб, но е по-тих и с по-добър дефрост от панасоника(в случай, че решиш да го използваш за отопление извън преходните сезони)
    Много благодаря за мнението. А следните модели как бихте ги подредили от най-добър към най-лош: XE9QKEW, CS-Z25TKEW, CS-Z25VKEW?
    Също така какво ви е мнението за Дайкин и има ли някой модел, който в този ценови клас да превъзхожда изброените модели?

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1354

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Така, както и ти си ги подредил.
    TKEW И VKEW хардуерно са почти еднакви.
    Разликата е, че TKE има сензори за слънчева светлина и присъствие(икономисват енергия ако климатика се оставя да работи докато няма никой в жилището)иначе при нормална употреба почти никаква полза няма от тях,
    VKE няма сензори, но има вграден WLAN за връзка по интернет и ново по-хубаво дистанционно със светещ дисплей.
    Genadi80 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1355
    Цитат Първоначално публикувано от Peter Velchev Виж публикацията

    Само... какво имаш предвид много топли, но и много духа? Шумен ли е?
    Тук е обсъждан модела.
    https://forum.setcombg.com/климатици-hisense-gree-chofu-bard/60913-gree-amber-c-h-supreme.html

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1356

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Peter Velchev Виж публикацията
    Tези изобщоне съм ги чувал, но този модел, който си предложил е с много добри параметри на хартия, а е и с новия фреон.Ще вдигна бюджета малко и ще го взема.

    Само... какво имаш предвид много топли, но и много духа? Шумен ли е?
    !2ka Amber Nordic в 15/17м2 ще веселба...
    dodo_pv и SPSt харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1357

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    !2ka Amber Nordic в 15/17м2 ще веселба...
    Доколкото видях, иска да го слага в 70м3 помещение и да се вложи в бюджет около 1600лв. Според мен, Амбъра ще е подходящ.
    mimojef одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    1
    #1358

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Привет,

    Предстои ми закупуването на климатик с бюджет 1800лв с включен wifi модул и монтаж.
    Оглед на място вече е правен от две фирми и в момента финализирам само подходящия модел.

    Повече инфо;

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:

    · жилищно

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?

    Машината ще се използва и за двете

    3. Kaĸвa e:

    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo:
    17m2 или около 46m3

    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид): PVC 5 камерна, 4 сезона

    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe: 6.5m2

    · изложение нa пoмeщeниeтo: западно

    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти): 6 от 8 етаж, панел след саниране на целия блок. 3 вътрешни стени, като пред 4тата има остъклена тераса. Под и над мен се отоплява от съседи. Зимата все още се използва сградната инсталация на ТЕЦа, като с нея се поддържа 16-17 градуса в стаята в зависимост от температурата вън. За в бъдеще има шанс парното да бъде спряно централно.

    В момента в стаята следобед стига 31 градуса и не се живее след като стария климатик хвърли боба.

    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н: Стаята е хол със спалня, не съм особено капризен от към шума.

    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Апартамент

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Пловдив

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лятото: 22-24/Зимата: 21-23

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? В момента няма, предстои ремонт и поставяне на такава догодина.

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Главно компютър и 2 монитора, като само той вдига температурата с 2-3 градуса [emoji28]

    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1800лв с монтаж и WiFi модул

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15, максимум -20

    Ориентирал съм се към 35ци/12ки
    Имам оферта за следните два, които съм си харесал:

    Daikin COMFORA ftxp35/rxp35 - 1780лв
    Daikin SENSIRA FTXF35/RXF35 - 1360лв
    И двете цени са с wifi и монтаж.

    Държа единствено на фреон R32 и добра сервизна поддръжка.

    Какви биха били вашите предложения?

    Благодаря за отделеното време!


    Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Armored; 20-06-19 в 15:08.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    93
    #1359
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Така, както и ти си ги подредил.
    TKEW И VKEW хардуерно са почти еднакви.
    Разликата е, че TKE има сензори за слънчева светлина и присъствие(икономисват енергия ако климатика се оставя да работи докато няма никой в жилището)иначе при нормална употреба почти никаква полза няма от тях,
    VKE няма сензори, но има вграден WLAN за връзка по интернет и ново по-хубаво дистанционно със светещ дисплей.
    А относно мощността на климатика в случай, че ще се оставят отворени врати с цел частично охлаждане на останалата част на апартамента, на 9000 или 12000 btu е добре да се спрем?

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    8
    #1360

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Доколкото видях, иска да го слага в 70м3 помещение и да се вложи в бюджет около 1600лв. Според мен, Амбъра ще е подходящ.
    Ще уточня отново, че говорим за две малки стаи, които са свързани с портал. Ето линк към едно груба начертана на ръка схема...

    Правоъгълника затворен от двете стаи е 3.8м на 6.8м. Площта на правоъгълника е малко под 25км2 като се извади разделящата стена. Кубиците са около 75 без да се изкарават мебелите (гардероба е огромен)

    Нямам много място къде се монитра климатика. Над подтала би било идеално, но така сочи към леглото в хола, което е доста кофти. Горе-долу единственото според мен място е в хола на външната стена до портала, но прозорците са от старите и също са мн големи. Тавана е високо, на 2.80 но въпреки това от прозореца до тавана са едни 30-40см макс.

    Алтернативата е над портала, но в спалнята, където пък се налага да местя бюрото, защото ще духа в точно в гърба ми.
    Другия вариант е навътре в хола, където е празното място в дясно от вратата, но тогава ще трябва да има 4-5 метра тръби до външната стена. На север е вътрешното стълбище на къщата и не е опция. Външните стени са на юг/запад.

    https://drive.google.com/open?id=1Ev...gW7GdqThvNfFf_

    В тоя ред на мисли коментара на колегата за духането ме притеснява :s
    Този пост е редактиран от Peter Velchev; 20-06-19 в 16:53.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,424
    #1361

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Някой да има впечатление от климатик Tesla TA35 ? Цената е добра , на малко странно - произведен в Непал .....

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1362

    Отговор: Избор на климатик '2019

    На тази цена няма как да е произведен в Япония.
    ААТ одобрява това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1363

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Доколкото видях, иска да го слага в 70м3 помещение и да се вложи в бюджет около 1600лв. Според мен, Амбъра ще е подходящ.
    Грешката е вярна, за което се извинявам. Объркал съм двама потребители.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1364

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от kristian93 Виж публикацията
    А относно мощността на климатика в случай, че ще се оставят отворени врати с цел частично охлаждане на останалата част на апартамента, на 9000 или 12000 btu е добре да се спрем?
    При мен 12-ка от стария модел при отворени врати, на тих режим(минимален вентилатор) охлажда без особени затруднения 60+ квадрата с 250~350 вата консумация в най-големите жеги, но моят случай може би е изключение заради вътрешната изолация...
    Гледам, че повечето се охлаждат с по един климатик във всяка стая и се чудя как стоят в такива фризери...
    При гореизброените панасоници 9/12 имат един и същ компресор, 9-ките са леко ограничени софтуерно до по-ниска мощност, затова предполагам, че и 9-ка би се справила със задачата за охлаждане на цяло жилище, но не мога да го твърдя със сигурност, защото всяко жилище е с различна специфика.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1365

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Гледам, че повечето се охлаждат с по един климатик във всяка стая и се чудя как стоят в такива фризери...
    Защо фризери? Климатиците си имат ДУ и температурата може да се настройва. По този начин е по-равномерна и е по-комфортно, отколкото да охлаждаш цяло жилище с една машина. Аз не виждам как с една машина, мога да постигна равномерно охлаждане в целия апартамент, особено след като няма преходни стаи.
    rosswen и dimjek харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе