Страница 139 от 205 ПърваПърва ... 89129137138139140141149189 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,071 до 2,085 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #2071

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от surbino Виж публикацията

    При един съфорумец е като моето разположение и при него имало силни вибрации от външното тяло.Това като цяло ме притеснява,че главата ми ще е на 30см от стената на която ще е външното тяло....Благодаря,много!
    Глупости... Има тема за моделите, поразчетете малко и не вярвайте на митове. Некадърният монтаж може да доведе до такива явления. Понякога строителните материали или определени изолации могат да влязат наистина в резонанс с една машина, но машината не е виновна. При мен имаше подобен малък ефект, като подозирам изолацията, но беше решен с наистина качествени антивибрационни тампони. Като собственик на такъв климатик ви казвам, че работи комфортно и тихо. Също има и нощен режим Silent, който помага още.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #2072

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията

    И трите модела са със 750 W компресор.
    А на srk 35zs-w колко вата му е компресора,и до колко максимално се развърта?

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    3
    #2073

    Отговор: Избор на климатик '2019



    1.
    За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:· жилищно – тухлен апартамент външен на 2-ри етаж ( на 1-ви етаж под апартамента не се живее).

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете - oxлaждaнe и отопление ще се пoлзвa ĸлимaтика.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; около 40кв. Х 2.3 височина – около 100кубика. Кухня – всекидневна с трегер + спалня преходна с трегер и голям отварящ се портал към спалнята.
    (прикачена схема).

    · вид нa дoгpaмaтa – ПВЦ – на около 18 години.

    · изложение нa пoмeщeниeтo; кухня – всекидневна - север, спалня – север+ запад.


    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - Кухня – всекидневна с трегер + спалня преходна с трегер и голям отварящ се портал към спалнята, всички тераси са остъклени с дограма.
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Морската столица.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лято 22 / зима 24- 25 градуса – може и повече, ако се наложи да се гледа дете във всекидневната.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Няма никаква изолация.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Уреди има, както във всяка кухня и всекидневна. В момента стария климатик е Panasonic CS-A125KE монтиран над дивана във всекидневната. Идеята ми е новия климатик да се намира на трегера (по навътре) и да духа към спалнята, понеже над дивана не е изобщо добре през лятото, там е и високата маса и духа точно там.

    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1700-2500 с монтаж.
    9. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. Прикачена.

    До момента единствено са ми препоръчали Mitsubishi Heavy SRK45ZSP-W, но се чудя дали ще може да ни стопли това чудо на техниката?

    Предложете и вие?

    Благодаря предварително!

    Поздрави!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (104.3 KB, 264 Прегледи)

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #2074

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от stoianmitkov Виж публикацията
    А на srk 35zs-w колко вата му е компресора,и до колко максимално се развърта?

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
    Мисля, че беше 900W, някъде докъм киловат и половина.
    stoianmitkov одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    6
    #2075

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    Влизам във форума отново да се допитам до вас. Живея в гр.Бургас, в панелен блок и този път ще ми трябва климатик основно за отопление за стая със следните характеристики:
    *Помещението е кухня /всекидневна/, 12кв.м., 29куб.м.
    *Квадратура на прозорците: 2,8кв.м., ПВЦ дограма, която е на повече от 10 години /не знам какъв е стъклопакета/
    *Източно изложение, ет.2 от общо 8.
    *Стаята има само външна изолация 5см. стиропор и като цяло е доста студена през зимния период.
    *Желана температура през зимата: 23-24 градуса.
    *Ел. уреди в стаята: готварска печка, аспиратор, хладилник, микровълнова, съдомиялна и малък телевизор.
    *Бюджет: 1600-1700лв. макс. с включен монтаж.
    Като пояснение искам да добавя, че се търси:
    1.Икономичност
    2.Комфорт
    3.Тишина, понеже от време на време ще се ползва и за спане.
    Много бих искала да има и екстри като плазма или йонизация, най-вече заради това, че ще се готви там, но с този бюджет не знам дали има такива модели .
    Миналата зима отоплявахме стаята с конвектор Airelec, а предходните поне 10 години с радиатор /камина с водна риза/. Тази година стаята претърпя лека трансформация и вече нямам свободно място за конвектора, затова климатикът задължително трябва да е стенен тип.
    От всичко, което прочетох във форума и от предлаганите от вас модели на други искащи съвет, съм се спряла на следните два модела:
    *Mitsubishi Heavy SRK20ZS-W/SRC20ZS-W Premium
    *Fujitsu General ASHG 07KGTA
    Мислите ли, че тези модели са подходящи в моя случай /и кой от двата е по-добър/, или можете да ми предложите друг вариант?
    Благодаря
    AntonSh одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    4
    #2076

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Mitsubishi MSZ-FH25VE не му е мястото в 13 квадрата
    Разбирам, явно е твърде мощен.
    Ще съм благодарен ако препоръчате адекватна алтернатива.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #2077

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rali@ Виж публикацията
    Здравейте,
    Много бих искала да има и екстри като плазма или йонизация, най-вече заради това, че ще се готви там, но с този бюджет не знам дали има такива модели .
    Миналата зима отоплявахме стаята с конвектор Airelec, а предходните поне 10 години с радиатор /камина с водна риза/. Тази година стаята претърпя лека трансформация и вече нямам свободно място за конвектора, затова климатикът задължително трябва да е стенен тип.
    От всичко, което прочетох във форума и от предлаганите от вас модели на други искащи съвет, съм се спряла на следните два модела:
    *Mitsubishi Heavy SRK20ZS-W/SRC20ZS-W Premium
    *Fujitsu General ASHG 07KGTA
    Мислите ли, че тези модели са подходящи в моя случай /и кой от двата е по-добър/, или можете да ми предложите друг вариант?
    Благодаря
    Смятам, че всеки би се съгласил, че са добри и двата климатика погледнати извън контекст, като модела на Фуджицуто е с една идея по-високи шумови характеристики на втора, трета и четвърта степен на вентилатора, за да го имате предвид. Ако ще се спи там понякога, вторият трябва да е ръчно на първа степен. Общо взето без да изпадам в детайли първият отговаря по-добре на нуждите ви в случая. Като цяло няма много голям избор на седмици, отговарящи на всичките Ви критерии и с плазма. Единственото друго подходящо с плазма, което се сещам, е за Дайкин FTXM20N, но е вече към високият клас и не ви стига бюджетът. Принципно плазмата не е за миризми от готвенето, има си аспиратори за тази цел, а за елеминиране на бактерии и микроорганизми, водещи до миризми. По-скоро е логично да се мисли, че в една кухня ще има остатъчни миризми поради други причини.

    Как съм постъпил аз в случая?
    Обслужвам хол и вътрешна кухня странно проектирани една до друга в ново строителство с малко по-голям климатик 35ZS-W, защото във вътрешна кухня няма как да сложа друг климатик и съм си купил отделен компактен въздухопречиствател, български, с йонизация и UV-лампа, който според мен върши по-добра работа. С пречиствателя холът и кухнята ми имат мече много по-приятен въздух. И това е алтернативен вариант. Минусът е, че на определени часове /които са много дълги/ трябва веднъж да се подменят едни определени филтри и на два пъти други, включени в комплект. Плюсът е, че има много по-обстойно пречистване на въздуха през всевъзможни филтри и йонизации. Но като дръпна чертата, сборът на двете като цена е по-малък, отколкото на климатик с плазма в съответния размер. Но цената на климатик висок клас е резултат също и на други параметри и фактори, не само на част от екстрите.
    Rali@ одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    2
    #2078

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте.Бях на вградена камина с твърдо гориво и алуминиеви радиатори. Топлинно беше добре но нещо вече хамалогията ми идва в повече пък и няма постоянно човек в къщата.С пелети също не ми се занимава (макар и да имам радиаторите с медни тръби)Та нещата опират до климатик и някой и друг конвектор.Харесал съм си Инверторен климатик Mitsubishi Heavy Industries Premium SRK50ZS-SB / SRC50ZS-S, 18000 BTU, клас A++ ще се монтира срещу аркообразният портал за да сгрява и салона.

    1.За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:· жилищно – тухлена къща

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете - предимно отопление ще се пoлзвa ĸлимaтика може би нещо от сорта 90%отопление и 10% охлаждане.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; кухня около 30кв. Х 2.5 височина и салон около 10 кв.м.– общо около 100кубика.Между кухнята и салона има арко-образен портал широк 1,30 на 2,10 вис.
    · вид нa дoгpaмaтa – ПВЦ – на около 11 години.
    стъклопакет КА (нямам спомени колко камерно е ПВЦто)

    · изложение нa пoмeщeниeтo; кухня – изток-юг.


    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - жилищно
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Панагюрище
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лято 21- 22 (лятно време над 22,23 градуса и в най голямите жеги не е ставало във въпросното помещение) / зима 22- 25 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? 4 с
    м.фибран е санировката отгоре има тавански помещения обитаеми също санирани.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Уреди има, както във всяка кухня .

    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 2500-3000 с монтаж.
    9. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. Дали въпросната клима ще се справя с отоплението.Благодаря Ви за мненията и препоръките предварително.Скицата ми е малко нескопосана (а малко
    ) за което се извинявам.С Уважение Иван.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2079

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Иване, с два климатика ще ти е по-комфортно.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #2080

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Според мен неговият вариант е по добър. В кухнята и салона да монтита два отделни ли? Безмислено е. В хола си има климатик,другите 2 стаи са с конвектори.

    Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    3
    #2081

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте ALEKSANDARS,преди време ми препоръчахте климатик за около 1400лв.с монтжа,за което много благодаря,но реших да вдигна бюджета на около1800лв.с монтажа.

    • . За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:ЖИЛИЩНО
      · жилищно;
      · магазин или склад;
      · промишлено помещение;
      · офис и т.н
      2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?ОСНОВНО ЗА ОТОПЛЕНИЕ
      3. Kaĸвa e:
      · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeт16 КВ.М. 40КУБ.М.и кухня 6кв.м.16куб.м.с врата между тях,която ще се отваря от време на време.
      · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид)ДВОЙНА ДЪРВЕНА ДОГРАМА
      · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;8КВ.М.
      · изложение нa пoмeщeниeтo; СЕВЕРОИЗТОК
      · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
      · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;ВСЕКИДНЕВНА и кухня
      · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?В КЪЩА
      4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?ГР.ВЕЛИКИ ПРЕСЛАВ
      5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?26/22
      6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?НЯМА ИЗОЛАЦИЯ
      7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?ТЕЛЕВИЗОР
      8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)1800лв.С МОНТАЖА
      9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлиматика за отопление/охлаждане -15/35

    • ·
      ·
      ·





    • .

      • ·




  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2082

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от HiDefinition Виж публикацията
    Според мен неговият вариант е по добър. В кухнята и салона да монтита два отделни ли? Безмислено е.
    Още един клим в другия край на кухнята. Не в салона.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #2083

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от sakujou Виж публикацията
    Разбирам, явно е твърде мощен.
    Ще съм благодарен ако препоръчате адекватна алтернатива.
    Огледайте 7/20 на MHI, Daikin, Fuji/tsu/General.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    6
    #2084

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Phoenix_1, благодаря Ви за изключително изчерпателния отговор!
    Идеята за отделен въздухопречиствател много ми допадна

    Phoenix_1 одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #2085

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от румен Виж публикацията
    1800лв.С МОНТАЖА
    Toshiba RAS-B13PKVSG-E Shorai
    MHI SRC35ZS-W
    General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе