Страница 137 от 205 ПърваПърва ... 87127135136137138139147187 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,041 до 2,055 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    13
    #2041

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Не се плаща за плюсове, някъде ги раздават и на килограм. Стойността на климатика се измерва по различен начин, но това ще го разберете зимъска... Да ви е честита придобивката!
    Благодаря Да разбирам че не съм се минал ? Идеята наистина е да топли добре ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #2042

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от djokando Виж публикацията
    Благодаря Да разбирам че не съм се минал ? Идеята наистина е да топли добре ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ти си поръчал SRK / SRC 35 ZSX-W, а не SRK / SRC 35 ZS-W.
    Твоят е A+++/A+++
    ccankov73, djokando, rosswen и 1 други харесват това.

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    37
    #2043

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,ще ми трябва препоръка за климатик с бюджет до 1400-500лв. за Спалня,външното тяло ще е на стената под прозореца и искам да е възможно най тих климатик.

    1.Ще се използва за, жилище.
    2. Ще се пoлзвa за oxлaждaнe и отопление.
    3.·Квaдpaтypaтa е 14,5 кв2
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa-Пвц-5 профилна със 2-ен стъклопакет с КА стъкло.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopца-0,390кв2
    · изложение нa пoмeщeниeтo-северно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa-5 етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- Спaлня-апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)-Гр.Велико Търново
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa-20-25 градуса
    6. Няма изолация


    Благодаря.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    2
    #2044

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Само дето седмица няма откъде да намери....

    Изпратено от моят K9 с помощта на Tapatalk
    Колега, кое е налично?! Хайде стига с рекламите и като пишете нещо, осведомете се предварително за какво става въпрос....
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 31-08-19 в 13:33.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #2045

    Отговор: Избор на климатик '2019

    surbino:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W Premium
    Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai
    Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD Performance

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    37
    #2046

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    surbino:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W Premium
    Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai
    Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD Performance
    Благодаря,а за тези други два модела:

    FUJITSU - ASYG 09KGTA / AOYG09KG
    Mitsubishi Heavy industries SRK25ZS-S/SRC25ZS-S

    Искам да е възможно най тих.


    Този пост е редактиран от surbino; 31-08-19 в 23:49.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #2047

    Отговор: Избор на климатик '2019

    surbino, SRK20ZS-W и SRK25ZS-W са хардуерно еднакви машини. Ако 25-цата Ви влече, взимайте я. Но лично аз, съм убеден, че 20-ката Ви е напълно достатъчна. Колкото до 09KGTA - ако ще е от триото, заложете на 07 - напълно достатъчно като мощност и хардуер машина. Лично, аз в спалня не бих заложил от триото.
    mimojef, bobivg, Phoenix_1 и 2 други харесват това.

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    37
    #2048

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    surbino, SRK20ZS-W и SRK25ZS-W са хардуерно еднакви машини. Ако 25-цата Ви влече, взимайте я. Но лично аз, съм убеден, че 20-ката Ви е напълно достатъчна. Колкото до 09KGTA - ако ще е от триото, заложете на 07 - напълно достатъчно като мощност и хардуер машина. Лично, аз в спалня не бих заложил от триото.
    Благодаря,много за съвета лично най ме влече SRK25ZS-W и Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai а кой е така да го кажа като най комфортен също и външното тяло ще е до главата ми под прозореца?Благодаря!

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,310
    #2049

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от surbino Виж публикацията
    Благодаря,много за съвета лично най ме влече SRK25ZS-W и Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai а кой е така да го кажа като най комфортен също и външното тяло ще е до главата ми под прозореца?Благодаря!
    За помещение без изолация слагай ZS-W. При -15С може да отдава 2.10kW. Тошибата кляка малко, максимум 1.7kW при -15. Отделно Тошибите са тихички на степените на вентилатора под миниалната които не можеш да ги настройваш ръчно. Трябва да е на Авто вентилатор и тя ако реши си смъква на безшумните степени, които обаче са с по нисък дебит. В твоите условия без изолация на минусови температури не вярвам да слезе под минималната степен на вентилатора.
    За разлика от то Tошибата, Митсубишито е със сериозен дебит и на най ниската степен, която е 19 децибела и можеш да си я настройваш ръчно.
    Големите дебити си имат и свойте минуси естествено. Особено в малки стаички.
    В твоя случай а бих заложил на 20ZS-W.
    И пак зависи колко топлещи съседи имаш.
    Phoenix_1 одобрява това.

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    37
    #2050

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    За помещение без изолация слагай ZS-W. При -15С може да отдава 2.10kW. Тошибата кляка малко, максимум 1.7kW при -15. Отделно Тошибите са тихички на степените на вентилатора под миниалната които не можеш да ги настройваш ръчно. Трябва да е на Авто вентилатор и тя ако реши си смъква на безшумните степени, които обаче са с по нисък дебит. В твоите условия без изолация на минусови температури не вярвам да слезе под минималната степен на вентилатора.
    За разлика от то Tошибата, Митсубишито е със сериозен дебит и на най ниската степен, която е 19 децибела и можеш да си я настройваш ръчно.
    Големите дебити си имат и свойте минуси естествено. Особено в малки стаички.
    В твоя случай а бих заложил на 20ZS-W.
    И пак зависи колко топлещи съседи имаш.
    Благодаря,много за изчерпателния отговор.Съседите ми не са от най топлещите а западната страна не живее никой.Затова се спрях на 25-та-9BTU за да може да смогва в по студени дни.За сега ме притеснява външното тяло което ще е на метър от главата ми понеже разполужението на стаята по горе както съм го дал няма как да бъде по друг начин спалнята.Ще е проблем ли ако е 25-ца?Благодаря!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #2051

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от surbino Виж публикацията
    Благодаря,много за изчерпателния отговор.Съседите ми не са от най топлещите а западната страна не живее никой.Затова се спрях на 25-та-9BTU за да може да смогва в по студени дни.За сега ме притеснява външното тяло което ще е на метър от главата ми понеже разполужението на стаята по горе както съм го дал няма как да бъде по друг начин спалнята.Ще е проблем ли ако е 25-ца?Благодаря!
    Няма да е проблем, но аз бих сложил 20-цата. Ще работи една идея по-комфортно, поради разликата в дебитите и шума, на различните степени. Като ползвател на Хеви, ще кажа, че това са машини, които работят по-добре, при по-големи загуби и студено време. 200W, на максимална мощност, си е никаква разлика, а както Aleksandars вече Ви каза, машините са еднакви.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-09-19 в 12:51.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    37
    #2052

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Няма да е проблем, но аз бих сложил 20-цата. Ще работи една идея по-комфортно, поради разликата в дебитите и шума, на различните степени. Като ползвател на Хеви, ще кажа, че това са машини, които работят по-добре, при по-големи загуби и студено време. 200W, на максимална мощност, си е никаква разлика, а както Aleksandars вече Ви каза, машините са еднакви.
    Сега погледнах в магазините които са във Велико Търново и двата модела 20-25 ми идват на една цена,понеже 25 цата е на промоция с монтаж.Труден ще е избора...Благодаря!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #2053

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от surbino Виж публикацията
    Сега погледнах в магазините които са във Велико Търново и двата модела 20-25 ми идват на една цена,понеже 25 цата е на промоция с монтаж.Труден ще е избора...Благодаря!
    Не Ви ориентираме към 20-тицата, заради по-ниската цена. Ако следвахме тази логика, да сме си наслагали нискобюдженти 18-ки по спалните.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-09-19 в 13:37.

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    37
    #2054

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Не Ви ориентираме към 20-тицата, заради по-ниската цена. Ако следвахме тази логика, да сме си наслагали нискобюдженти 18-ки по спалните.

    Да така е цената не е толкова важна в момента,поразчетох се из форума и наистина 20-та ще топли добре,само малко ме притесни монтажа.При един съфорумец е като моето разположение и при него имало силни вибрации от външното тяло.Това като цяло ме притеснява,че главата ми ще е на 30см от стената на която ще е външното тяло....Благодаря,много!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от surbino; 01-09-19 в 14:06.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #2055

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Малко уточнение да дам за коментираните модели:
    20ZS-W има номинална отоплителна мощност при -15° външна температура и 20°С в помещението - 1.59 kW (максимална мощност при 7° - 4.3 kW)
    25ZS-W има номинална отоплителна мощност при -15° външна температура и 20°С в помещението - 1.88 kW (максимална мощност при 7° - 4.5 kW)
    RAS-B10PKVSG-E има номинална отоплителна мощност при -15° външна температура и 20°С в помещението - 1.37 kW (максимална мощност при 7° - 4.8 kW)
    И трите модела са със 750 W компресор.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 03-09-19 в 06:17.
    Phoenix_1, rosswen и Sir John харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе