Страница 198 от 205 ПърваПърва ... 148188196197198199200 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,956 до 2,970 от общо 3064

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2956

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    За какво преоразмеряване говорим, като човека пише, че е без изолации?
    Освен това, помещението е със 70% външни стени. Поне според картинката.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    6
    #2957

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Еха, не очаквах толкова бързо да реагирате, евала!

    Та да се върна на темата - западната стена наистина е изцяло външна + двата края до терасите (които са по има-няма метър).
    Като цяло искам да слагам изолация, но блока е финансиран по програма за саниране и уж си чакаме реда...ама я стане, я не - вече 2-ра година ни "забравят".

    По принцип в една от южните спални имам FH25-ца и затова останах доста доволен от него модел - пускам го, топли и стаята и коридора и харчи доста добре без да имам кой знае какви проблеми - няма пукания, шумни очи и т.н. Затова и се насочих към FH35.

    Личното ми мнение е, че вероятно ще се справя като гледам тея 4kW на 800 watt консумация, но след като прочетох тук и аз се замислих при -15 дали ще смогва. И по-скоро наистина дали е оправдано да се вземат все едни 5-10м2 отгоре от препоръчителните за помещението. Разбирам, че нещата са субективни предвид помещението, но прочетох за човек от форума, който си беше взел FH50 за 35-40м2 помещение и в крайна сметка се оказа, че климатика консумира доста повече в резултат от това и хората отдолу му препоръчваха, че е трябвало да вземе по-малък.

    ПС. Другото, което може би е тъп въпрос, но до колко е сравнимо 4kW на 800 вата с 6.1кВ на 1600 вата? Има ли логика в това, че ако първото има зор да стигне 6.1кВ (да кажем, че макса му ги покрива), в крайна сметка вероятно ще изхарчи сравнимо на тези 1600 вата?

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2958

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от lebambi Виж публикацията
    ПС. Другото, което може би е тъп въпрос, но до колко е сравнимо 4kW на 800 вата с 6.1кВ на 1600 вата? Има ли логика в това, че ако първото има зор да стигне 6.1кВ (да кажем, че макса му ги покрива), в крайна сметка вероятно ще изхарчи сравнимо на тези 1600 вата?
    То зора като дойде, няма от къде да се вземат тези 6kW...
    Вариант е, само ако си запазиш радиатора.

    П.С. И понеже тук много обичаме автомобилните алегории...
    Представи си, че колата ти прави разход 5л./100км. Или че може да вдигне 200км/ч. Ама не и по нанагорнище...
    Е, от -7оС започва нагорното за климите. И колкото са по-лачени, толкова по-лесно го понасят.
    Този пост е редактиран от Kasap; 29-11-19 в 01:34.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #2959
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    На FH35 максимала му е горе-долу 3kW на -15гр. Ама това е на макс турбина и т.н. Бих послушал Касапа.
    За какво преоразмеряване говорим, като човека пише, че е без изолации? Първо София не е Пловдив, второ не всеки има отлично изолиран и топъл апартамент, като на Рафата. Смятам за неподходящи в дадения случай FH35 и 12LTC.
    Ами не се знае, на човека 3 киловатовият радиатор при -15 дали е работил постоянно или на пресекулки
    50ZS-W с 3,2kW при -15 е почтои толкова неподходящ колкото ии FH35.(ако въобще са неподходящи)
    По добре да обърне внимание на едно от предложенията на Рафа и на едно от предложенията на Касап. За да няма сърдити.
    12LTC не е за пренебрегване с 3,63kW но при -20
    18LFC (ако намери) е ясно, че ще цепи.

    П.С. 18LFC (ако намери) ще се справи по-безшумно със задачата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2960

    Избор на климатик '2019

    Стига гледахте хартиики. Дори и според тях, 50ZS отдава 4kW на -15. Отделно, че е с 1500W компресор, докато Fh и Ltc са съответно с 900 и 850 ватови. То ако гледам таблиците за запазване на мощността, излиза, че 12LTC е по-мощен от 18lfc. А дали е така в действителност? Малко ме съмнява... Вътрешните тела на 18lfc и 12ltc виждал ли си ги? Машините се орязмеряввт не само като мощност, но и като дебити. Минимумът на 18lfc е същият като на ltc, само че има и степен, по-тиха от 2-рата на ltc, при това с добър дебит. Сигурно ще работят и по-комфортно по-големите машини.
    Поводи за застраховане има в конкретния случай.
    Този пост е редактиран от rosswen; 29-11-19 в 16:14.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2961

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Стига гледахте хартиики. Дори и според тях, 50ZS отдава 4kW на -15. Отделно, че е с 1500W компресор, докато Fh и Ltc са съответно с 900 и 850 ватови. То ако гледам таблиците за запазване на мощността, излиза, че 12LTC е по-мощен от 18lfc. А дали е така в действителност? Малко ме съмнява... Вътрешните тела на 18lfc и 12ltc виждал ли си ги? Машините се орязмеряввт не само като мощност, но и като дебити. Минимумът на 18lfc е същият като на ltc, само че има и степен, по-тиха от 2-рата на ltc, при това с добър дебит. Сигурно ще работят и по-комфортно по-големите машини.
    Поводи за застраховане има в конкретния случай.
    Роска точно това МХИ 50 ЗСс не хвали моля те !
    Това си е набедена 18 ка отвсякъде .
    За 7 цата е друга работа . Както и МЕ SF 18 не е за хвалене .

    п.п.
    Да сравняваш ЛТ и ЛФЦ с това МХИ е ......
    Този пост е редактиран от Rafailiev; 29-11-19 в 20:13.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2962

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Роска точно това МХИ 50 ЗСс не хвали моля те !
    Това си е набедена 18 ка отвсякъде .
    За 7 цата е друга работа . Както и МЕ SF 18 не е за хвалене .

    п.п.
    Да сравняваш ЛТ и ЛФЦ с това МХИ е ......
    Моля те, ще го хваля, защото комшията на последния етаж топли 45м2 с нея. Да, с вътрешна и външна ТИ е, но е с 14м2 остъкление и две големи външни стени+последен етаж. Поддържа без проблем 24, тих е и се намира до Дунава. Няма база за сравнение с дръвцето SF50. МХИ-то дефроства много по-рядко и е много по-тих. На хартия е със слаби параметри (по-слаби от на SF50), но действителността е съвсем различна, неслучайно споменах мощния компресор, който впрочем е с 600W по-мощен от тези на SF50, 18Lfc, 35FH и 12Ltc. Моля те, не изказвай мнение, за машини до които не си имал допир, на база някакви лични пристрастия или размисли, на база данни по каталог, на +7гр. Аз имам много детайлни наблюдения над въпросния модел, така че заставам твърдо зад думите си. И над SF също имам...за съжаление. Впрочем не, добре че стана така, че да си отворя очите.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #2963

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Колегата lebambi дали няма да поиска да си сметне загубите при -15С,
    или поне да каже как/колко е работил този 3kW ковектор от -10С надолу?
    Че пак стана кой по- по- най-, и ми се струва че той (lebambi) тотално ше се обърка.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2964

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Моля те, ще го хваля, защото комшията на последния етаж топли 45м2 с нея. Да, с вътрешна и външна ТИ е, но е с 14м2 остъкление и две големи външни стени+последен етаж. Поддържа без проблем 24, тих е и се намира до Дунава. Няма база за сравнение с дръвцето SF50. МХИ-то дефроства много по-рядко и е много по-тих. На хартия е със слаби параметри (по-слаби от на SF50), но действителността е съвсем различна, неслучайно споменах мощния компресор, който впрочем е с 600W по-мощен от тези на SF50, 18Lfc, 35FH и 12Ltc. Моля те, не изказвай мнение, за машини до които не си имал допир, на база някакви лични пристрастия или размисли, на база данни по каталог, на +7гр. Аз имам много детайлни наблюдения над въпросния модел, така че заставам твърдо зад думите си. И над SF също имам...за съжаление. Впрочем не, добре че стана така, че да си отворя очите.
    Аз изказвам мнение защото един приятел се набута с това дръвце миналата година .
    Не можеше да стопли 32-33 кв . На негово място сега има едно ЛФЦ и за сега е много по- доволен.
    Да не забравяме , че миналата зима в Пловдив нямаше зима .
    Не всичко е компресор !!!
    Аз приключвам спора . При теб е малко кауза пертута .
    П.п.
    Дано само от condex ти плащат добре . Жив и здрав

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    6
    #2965

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Да споделя значи до момента какви неща гледам като модели и какво успях да попрочета за тях, а пък вие ме поправете за нещата, които яко съм оплескал от към разбиране :D В понеделник иначе ще дойдат хора от магазина за климатици да погледнат помещението и да кажат и те какво препоръчват, та ще споделя и тяхното мнение в последствие.

    Опциите между които се колебая за момента са:

    1. Toshiba RAS-18J2KVRG-E/RAS-18J2AVRG-E Shorai Premium R32 - 2379лв с монтаж и 0% лихва в случай на кредит (което си е готино)

    Това за момента е един от фаворитите ми предвид препоръчания от @Aleksandars - Toshiba RAS-18PKVSG-E/RAS-18PAVSG-E Shorai R32, който до колкото разбирам е същия, но без плазмата. А сякаш си държа на нея, макар че имам 2 броя въздухопречиствателя Daikin Ururu вкъщи за хола и спалнята (няма да казвам на какво приличат филтрите на всеки 3-4 месеца, въпреки че имам робо прахосмукачка + Rainbow... София е кенеф като цяло)
    - Плюсове:
    Плазма, самопочиствания, добър разход, 5 години гаранция, добър баланс между цена/екстри/характеристики
    - Минуси:
    Четох за Shorai-я, че сякаш бил по-шумен от нормално + разни проблеми с втулки + дефрости + разни негативни мнения от хора, че Тошиба вече не били каквото трябва + негативни мнения за Daisekai. До колко са истина нямам идея, просто реших да събире всичко негативно, което изчетох покрай това...xaxa

    2. Mitsubishi Electric MSZ-AP50VG/MUZ-AP50VG R32 - 1889лв без монтаж

    - Плюсове:
    Звучи доста добре, наистина добра цена, 5.8кВ номинално на 1.6кВ, R32 агент, 4.7кВ при -15С
    - Минуси:
    Произведен в Турция, няма плазма филтър

    3. Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE - 1949лв без монтаж

    - Плюсове:
    Горе долу добра цена/параметри
    - Минуси:
    Няма плазма + може би сравнима консумация на фона на останалите модели за над 2200лв

    4. Mitsubishi Heavy SRK50ZS-S/SRC50ZS-S - 2229лв без монтаж

    Нямам конкретни мнения за него освен тези, които вие споделихте.
    - Плюсове:
    Не намирам нещо впечатляващо в него спрямо останалите ако трябва да бъда честен + че на вид не ми допада толкова (субективно)
    - Минуси:
    Липсва плазма филтър.

    5. Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE/MUZ-FH50VE - 2754лв без монтаж

    - Плюсове:
    Като на FH35 като цяло + добър разход + че ще покрива съвсем спокойно помещението барабар с коридора вероятно. А за студената зима сякаш не очаквам да има проблеми.
    - Минуси:
    Висока цена. Четох, за колега от форума с такъв климатик в 40м2 помещение, където климатика е харчил повече от очакваното заради малкия размер и съответно хората го съветваха, че е трябвало да вземе по-малък.

    6. Fujitsu-General ASHG18KMTA - 2150лв

    - Плюсове:
    Добър баланс цена/характеристики, R32
    - Минуси:
    Няма плазма.

    7. Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - 2269лв без монтаж

    - Плюсове:
    Имам FH25VE2 в една от спалните и нямам никакви забележки, тих и добър разход. Плюс е, че ако взема отново FH серия няма да имам различни впечатления за климатиците в апартамента (четох че било плюс за спокоен ум и гъдел на OCD-то)
    - Минуси:
    4-те кВ ще дойдат добре на топло време, ама при студено май ще увисне. Макар, че четох доста положителни мнения от хора, които отопляват ако не подобни, то и по-големи помещения с подобни модел(както и с по-малкия) без особени проблеми. Та тайно си мисля, че може и да свърши работа при мен предвид това, че в бъдеще ще има и изолация.

    8. Fujitsu-General ASYG12LTCA/AOYG12LTC - 1849лв без монтаж

    - Плюсове:
    Очевидно доста успешен модел и широко използван. Добра консумация. Също и 3.6кВ на -15С ми звучи добре предвид размера му.
    - Минуси:
    Вероятно ще дойде малък за помещението. Няма плазма.

    Общи въпроси:
    - Има ли риск климатици с номинал около 5.5 и нагоре да не работят оптимално в това помещение? Наплашен съм от това, което прочетох за FH50-ката и 40м2 помещение.
    - FH35/12LTCA дали ще са окей предвид, че основно температурите са около нулата и оправдано ли е да ги отсвирвам на база характеристиките им при -15С предвид, че подобни условия са има няма 2-4 седмици в годината?

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2966

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Абе що си мисля, че твоя приятел нещо не е случил с качествено обслужване...50 ZS си е много хубава машина и не е възможно да не се справи с 32-33m², освен ако няма стени и топли улицата...А и кой знае как е монтирана....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #2967

    Отговор: Избор на климатик '2019

    lebambi, а 14LVCA гледал ли си?
    Като имаш въздухоочистител, може и без плазма да минеш,
    а пък комфорта на подовия е друга работа.
    С тоя на студено няма да останеш...

  16. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #2968

    Отговор: Избор на климатик '2019

    До колкото ми е известно Шорай премиум не е със плазма а йонизатор.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    6
    #2969

    Отговор: Избор на климатик '2019

    @popov - Пише, че има Plasma Ion, та предполагам, че и двамата сме прави

    @ccankov73 - За съжаление не съм замервал консумацията при ниски температури, но истината е че конвектора винаги е бил достатъчен да стопли помещението (от там и причината да гледам за климатик около 4кВ номинал и ~3кВ на -15С). Като да се има предвид, че конвектора е пускан единствено когато има човек в стаята на 25С, а не постоянно. В най-студените месеци съм имал около 200лв ток. За сравнение тока е ~35лв през лятото, топлата вода е на ТЕЦ, а останалите уреди са нови и като цяло няма големи консуматори.

    Също и по-скоро се ориентирам към стенен климатик, че не е много удобно мястото за подов.

    PS. Предвид мненията ви за 50ZS може би се качва в класацията, извинявам се, че го бях пренебрегнал така. Ще ми е интересно иначе да споделите дали списъка ми изглежда адекватен и при така поставен избор, кое би било удачния избор.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2970

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Абе що си мисля, че твоя приятел нещо не е случил с качествено обслужване...50 ZS си е много хубава машина и не е възможно да не се справи с 32-33m², освен ако няма стени и топли улицата...А и кой знае как е монтирана....
    Къщата е във вилната зона на Белащица. ( там мисля добре знаеш какви са къщите )
    Стаята има една външна стена ( панорамни прозорци по около 2.5 височина ) цялата остъклена. Вътре има спалня , дрешник и ТВ . Другото в въздух . Става въпрос за 2 ри последен етаж на къща .
    Кломатика в момента е в лятната механа да хлади .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 10:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 23:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 15:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-15, 00:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе