Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Уред за ограничаване електричеството консумирано от климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    15
    #1

    Уред за ограничаване електричеството консумирано от климатик.

    Здравейте,има ли такъв уред ,който например,ако му задам лимит на киловатите да спре тока на климатиците.Трябва ми за апартамент с 3 климатика,който мисля да дам под наем и е в друга държава целта е да има включени в наема определени киловати за да не бъдат оставяни климатиците да работят безразборно от наемателите.Моля,ако някой знае такива джаджи или фирми,които предлагат такива да сподели.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Уред за ограничаване електричеството консумирано от климатик.

    Безразборно според мен би означавало да работят при отворени външна врата и/или прозорци. За целта много хотели използват магнитни датчици, монтирани на врата и прозорци, свързани с апаратура в ел. таблото, която изключва климатиците при отваряне на врата или прозорец. Това обаче мисля, че не е приложимо при готова ел.инсталация. Иначе ограничението по консумирана ел.енергия е бай Ганьовска глупост, която поне мен би ме амбицирала да я излъжа, изрежа и т.н., ако не за друго поне за спорта. Иначе при читав инверторен климатик по-продължителната работа не означава непременно по-висока консумация, а в някои случаи е дори обратното.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    15
    #3
    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Безразборно според мен би означавало да работят при отворени външна врата и/или прозорци. За целта много хотели използват магнитни датчици, монтирани на врата и прозорци, свързани с апаратура в ел. таблото, която изключва климатиците при отваряне на врата или прозорец. Това обаче мисля, че не е приложимо при готова ел.инсталация. Иначе ограничението по консумирана ел.енергия е бай Ганьовска глупост, която поне мен би ме амбицирала да я излъжа, изрежа и т.н., ако не за друго поне за спорта. Иначе при читав инверторен климатик по-продължителната работа не означава непременно по-висока консумация, а в някои случаи е дори обратното.
    За Кипър става въпрос и гледам на места имат карти с предплатени киловати и четец в апартамента, на други ключа за вратата е фиксиран за картата с, която не можеш да излезеш и да заключиш апартамента без да прекъсне тока на климатиците на други имат лимит и не знам как го правят с какви устройства. Туристите да не пускат климатиците докато са на вън. Масова практика е и сигурно има защо за тепърва ще се сблъсквам с тези работи.Ето един от апартаментите в същият комплекс има 85 киловата седмично.
    The apartment has a free weekly energy consumption allowance of 85 KW hours per week. This is the average and expected amount of consumption for an apartment of this size. The reason that there is a limit on the allowance is not to charge guests for their use but simply to encourage guests to be aware of their use. Guests have been known to leave the air-conditioning running in the property whilst they are out for the day so that they come back to a cool property - this can of course use up a lot of energy. The limit is to try to discourage this kind of un-necessary use. Any use over the allowance can be deducted from the damages deposit following the stay.
    Този пост е редактиран от veskostoev; 27-03-19 в 14:17.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4

    Отговор: Уред за ограничаване електричеството консумирано от климатик.

    Говориш за различни неща и не е лошо първо да си изясниш какво точно искаш да направиш и тогава да попиташ как и с каква апаратура да го направиш. Това да не работят климатиците докато са навън се прави с ключ-карта, но пак се прави при ремонт. Ел.инсталацията се разделя от таблото на постоянна и "временна" шина. Всички консуматори вързани на временната шина /климатици, лампи, без близката до входа, телевизори и др. се изключват няколко секунди след изкарване на картата. На постоянната шина се вързва хладилника, лампа до входа и др. за което е необходимо постоянно захранване. Климатиците имат и "push" бутони за вкл. изключване на реле или контактор, след което се работи с ДУ. Към тази схема се свързват и магнитните датчици на прозорци и врата. Пак повтарям: това се прави при ремонт на помещенията, защото е свързано с цялостна преработка на ел.инсталацията вкл. ел.таблото.
    PS: Ключ-картата е залъгалка и винаги може да се забие друга карта или изобщо нещо, което да натисне палеца отдолу /при механичен ключ/.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #5

    Отговор: Уред за ограничаване електричеството консумирано от климатик.

    ЦЪК...

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #6

    Отговор: Уред за ограничаване електричеството консумирано от климатик.

    1-ви вариант: За токът на целият апартамент, може да се направи, не съм виждал готово решение, понеже релето трябва да издържа поне 100ампера. Лично аз мога и знам как да направя точно такова устройство, което да следи консумацията в апартамента и ако тя надвиши определена стойност, устройството да спре тока на целият апартамент.

    2-ри вариант: За климатик може да се използват готови устройства - Sonoff POW R2, сменя му се софтуеъра с Tasmota и той се закача към сървър изграден върху Orange Pi Zero, който следи консумацията и при достигане на определена консумация, се изключва релето на Sonoff-a.

    Както колегите по-горе споменаха, ако инсталацията е вече изградена, най-адекватно би било да се постави 1-ви вариант в главното разпределително табло, след главният прекъсвач на апартамента и така наемателите да нямат достъп до устройството, което ще спре тока на целият апартамент, защото ако се постави вътре в апартамента, може да се пусне кабел от съседен бушон и да се байпасне цялата "велика система".

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #7

    Отговор: Уред за ограничаване електричеството консумирано от климатик.

    Най-добре за автора на темата е да няма клима!
    Все съм чел глупости,ама това е върхът на сладоледа.
    То някой в чужбина ще ти търпи номерата!
    Щом даваш жилище под наем,или си изпипваш всичко с документи,или не правиш цървулски сметки!
    Слез на земята и стани истински капиталист,а не тарикат политик!!
    Живял съм под наем в чужбина десет години,в цената влизаше парно и комунални/боклук/,ама нямаше такава глупост с ограничения на отопление!!
    Аман от тарикатски номера!
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 27-03-19 в 17:05.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    15
    #8
    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Най-добре за автора на темата е да няма клима!
    Все съм чел глупости,ама това е върхът на сладоледа.
    То някой в чужбина ще ти търпи номерата!
    Щом даваш жилище под наем,или си изпипваш всичко с документи,или не правиш цървулски сметки!
    Слез на земята и стани истински капиталист,а не тарикат политик!!
    Живял съм под наем в чужбина десет години,в цената влизаше парно и комунални/боклук/,ама нямаше такава глупост с ограничения на отопление!!
    Аман от тарикатски номера!
    Пич по-спокойно, зависи къде си живял и преди колко години. Нещата се променят и си живял целогодишно тогава сметките се прехвърлят на твое име и плащаш вода около 35 евро всеки 3 месеца и такса боклук 160 евро за Кипър. И аз съм 11 години в чужбина-5 в Кипър и 6 в Норвегия, където тока и отоплението, и водата влизат в наема, ама в Кипър нещата са други и става дума за туристи, не за наеми на гастербайтери целогодишно.Просто гледам другите хора какво правят не измислям номера това, което съм копирал по-горе на английски е от човек, който дава същия апартамент в Airbnb и проверявам за вариантите ако се наложи в бъдеще да ги предприемам и аз. Благодаря.
    Този пост е редактиран от avenger; 27-03-19 в 20:53.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Отговор: Уред за ограничаване електричеството консумирано от климатик.

    Решението е в електромер, какъвто ти е посочил Миланов. Трябва обаче да решиш няколко организационни проблема:
    1. Да се монтира втори (контролен, а не ЕРП-то) електромер, през който да минават веригите с ограничение (климатици, контакти, печки и други високо консумиращи уреди). През него не бива да преминава осветление и хладилник.
    2. Електромера да е достъпен за наемателя или зареждането от картата да го прави портиера (ако има такъв).
    3. Да има възможност за захранване на основните карти с виртуална начална сума и дозареждане на картата с реални пари при желание на клиента.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    15
    #10
    Наистина ви благодаря за професионалните отговори много ми помогнаха сега горе-долу имам представа за какво става дума другата седмица ще ида и ше разгледам как е вързана ел. инсталацията.И на мен ми се видяха странни тези работи с лимита на климатика ама сигурно на там върви бъдещето. В Норвегия например тока скочи с 50% тази година всеки се чуди как може ама ето.

  13. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #11

    Отговор: Уред за ограничаване електричеството консумирано от климатик.

    Има и електромери с монети - M-101E Dual Coin Operated Meter

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #12

    Отговор: Уред за ограничаване електричеството консумирано от климатик.

    Най-добре е да се пита самото енерго на място какво официално могат да предложат. Примерно някакъв предплатен абонамент. Всички останали методи, според мен ще доведат до частично или скъпо решаване на проблема.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #13

    Отговор: Уред за ограничаване електричеството консумирано от климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Най-добре е да се пита самото енерго на място какво официално могат да предложат. Примерно някакъв предплатен абонамент. Всички останали методи, според мен ще доведат до частично или скъпо решаване на проблема.
    Не съм съгласен, дори смятам, че енергото ще му предложи осакатен вариант.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #14

    Отговор: Уред за ограничаване електричеството консумирано от климатик.

    А дали ще може без санкцията на енергото да инсталира каквото и да било в таблото? Нямам представа какви са разпоредбите в Кипър. Затова е по-добре да се пита, преди да се правят самоделки, които после могат да излязат солено. Във вид на глоби, примерно. Там не е "страната на неограничените възможности", демек България.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Отговор: Уред за ограничаване електричеството консумирано от климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    А дали ще може без санкцията на енергото да инсталира каквото и да било в таблото? Нямам представа какви са разпоредбите в Кипър. Затова е по-добре да се пита, преди да се правят самоделки, които после могат да излязат солено. Във вид на глоби, примерно. Там не е "страната на неограничените възможности", демек България.
    Няма нищо за инсталиране в ГРТ-то, а до таблото с предпазителите в апартамента. Там трябва да се разделят веригите на ограничени (лимитирани) и неограничени.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 02:57
  2. Отоплителен уред клас А (но не климатик)
    От secondshoe във форум Електрическо отопление
    Отговори: 180
    Последно: 24-12-16, 09:59
  3. Ограничаване на нета по време?
    От shveb във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 26-09-06, 19:46
  4. Ограничаване капацитета на HDD
    От TOLY във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 15-02-04, 20:21
  5. Ограничаване на връзките
    От King Nothing във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 01-04-03, 23:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе