Страница 67 от 93 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1382
Like Tree542Одобрявам

Избор на климатизатор '2020 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #991

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Не казвам нищо. Всеки сам да прецени, какво ще го устройва.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    43
    #992

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    https://www.muhtarov.com/useful/single/16
    Тук добре е обяснено как и защо се стигна до употребата на R32 .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #993

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Може и да не е точно така, на първите клими с R32 си пишеше направо "странни" неща - да не се съхранява при уреди с открит пламък, при други направо в помещение само на заварка конусите вън, трети пък пуснаха удължени тръби на вътрешното тяло видиш ли съобразили са се с дебелите стени, т.е. пак конусите вън.
    Не съм чел сегашните книжлета, може да са поомекнали.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    2
    #994

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Up на питането... Предлагат ми 2бр. ASHG12LMCB но ме притеснява че е сравнително по-стар модел а е и със R410A фреон. Дали е удачен вариант или е по-добре по-нов модел (ASYG12LMCB) или модел на друга марка (MHI Premiu, Gree Nordic, и тн)?

    Цитат Първоначално публикувано от foxz Виж публикацията
    Здравейте, предстои ми избор на климатизатори за отопление на етаж от къща:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    целият етаж е 55-60 квадрата при таван 2.30м което прави около 130 м3 както е показано на схемата по-долу
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    в момента стара дървена дограма която ще бъде сменена с ПВЦ с двоен стъклопакет - 4-сезонно стъко на дневна, спалня и кухня, и К стъкло на коридора
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    обще 12 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    показано на схемата
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    3ти етаж, последен под покрив, долният етаж не се обитава през зимата
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    етаж от къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    област Видин, 520 м надморска височина
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    23-4 през зимата
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Удебелените стени от североизточната и северозападната посока на схемата са с вътрешна изолация - фибран.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    печка и хладилник в кухнята
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    не е определен за момента

    Схемата на етажа е следната:



    Климатиците планирам да са основното отопление като при много големи студове в краен случай може да бъдат подпомагани от електрически радиатори Адакс с които до момента е отоплявано (стига ел. инсталацията да издържи ).
    Би било добре, ако е възможно броят на климатиците да е 2 - в дневната и в коридора при всички врати постоянно отворени, с идеята че в спалнята няма да е много комфортно да духа климатик нощем тъй като е и малка като размери, а в кухнята няма да е много необходим. Не съм сигурен че този вариант е въобще възможен и дали ще може да се отоплява достатъчно спалнята така. При такова решение мисля е удачно да се сложи по-мощен климатик в коридора, примерно от това което прочетох дотук Gree Amber Nordic или Mitsubishi Heavy 12-ка или 18-ка. Ако няма вариант в спалнята да няма климатик, то ще търся нещо тихо.
    Предложете варианти за брой климатици, разположение и удачни модели.
    Благодаря!

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #995

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Абе в къща ли си - всяко помещение му трябва отопление като застудее.
    Три седмици (20) на Fuji/tsu, MHI в хол,антре и спалня е най-добре според мен .
    За коридора може и 9/25.
    Ако бюджета е неопределен все още де.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    10
    #996

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте,

    Търся предложение за подов климатик с идеята, че по-малко ще се усеща духането и по-добре ще топли - моля да споделите ако не е така. Надяваме се с него да може да отопляваме и коридора (схeмa по-долу). Моля за съвет ако няма да е ефективно.

    1. За ĸaĸъв вид помещение:·жилищно;
    2. За за отопление
    3.
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa: общо 30кв. / 84 куб. (тавани на 2,8м);
    · вид нa дoгpaмaтa: ПВЦ, трикамерна ;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe: 4,25кв
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Юг / Запад (рядко грее слънце заради дървета)
    · 3ти, последен етаж под покрив
    · кухня/вceĸиднeвнa;
    · aпapтaмeнт (с 3 външни стени)
    4. B ĸoя част на България: Видин
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe зимa?: 22/23
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн? няма изолация нито на стени, нито таван. Отдолу апартамента се отоплява
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди: Хладилник, Фурна
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? около/малко над 2к (ако си заслужава отоплението с подов климатик)
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe? -10/-15
    10.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от silvetocv; 26-10-20 в 11:33.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    5
    #997

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте, след като преди време ми помогнахте с избора на климатик за всекидневната (МХИ SRK35ZS-W) сега отново бих искал помощ за друг климатик за отопление.

    1.
    За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: ·
    жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    · климатикът ще се използва за основно отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo: 18м2 / 47м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa: ΠBЦ двoeн cтъĸлoпaĸeт KA стъкло
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe: 3,2 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - 2 етаж, ocoбeнocти вътрешен апартамент (с една външна стена)
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - детска стая
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    Габрово.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? зима 24-25 градуса , лято 25-26 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн: изолация на таван с 5см вата
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Единствено 32'' ТВ
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Нека не надвишава 2000 лева само за климатик
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Очаквам като основно отопление да работи -20 градуса. Последните години не помня да е падало под -18 за повече от 2-3 дена
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Бих искал климатикът да е тих и комфортен икономичен и най-вече да поддържа въпросната температува 24-25 градуса зимата.


    Благодаря предварително.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #998

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Evilspirit, честито за новата придобивка! Дано ти служи дълго и безаварийно и най - вече, да сте доволни - ти и семейството ти!
    Тества ли го вече на отопление, как е комфорта, спрямо отоплението с конвектор, има ли пукане от вътрешното тяло, втулката трака ли?.Доволен ли си от монтажа, всичко по правилата ли мина?

    Иначе, по питането:щом си предпочел MHI пред Тошиба, взимай пак MHI, но този път 25ZS-W, на -15 градуса ще имаш същата мощност на кубик, както в помещението с 35ZS-W.
    Ако желаеш друга марка, изчакай да видим какво друго ще ти предложат.Успех
    Този пост е редактиран от Palev; 27-10-20 в 09:44.

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #999

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Явно нещо не му е допаднало в MHI 35ZS-W. При XXzs-s са били по-добре сработени софтуер и хардуер.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1000

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Явно нещо не му е допаднало в MHI 35ZS-W. При XXzs-s са били по-добре сработени софтуер и хардуер.
    Избрал е именно MHI 35ZS-W, затова му предлагам пак MHI, само че 25-ца.
    В предвид информацията, която му изпратих за отделните марки и модели бях сигурен на 99 %, че ще се спре на MHI-ZS-W

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1001

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Дай тая тази информация и на нас, ще ни е полезна.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1002

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Дай тая тази информация и на нас, ще ни е полезна.
    А-а-а-а, твърдо нИе!
    Цялата информация я има в нета, просто му я синтезирах, като му посочих + и - на отделните марки и модели така и му помогнах да направи информиран избор, че после да няма изненадани.

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    5
    #1003

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    А-а-а-а, твърдо нИе!
    Цялата информация я има в нета, просто му я синтезирах, като му посочих + и - на отделните марки и модели така и му помогнах да направи информиран избор, че после да няма изненадани.

    Здравей. Аз след много размисли се доверих изцяло на мнението във форума. Не малка част за избора ми беше и информацията която сподели с мене която беше много и ми трябваще няколко дни да я осмисля Относно монтажа мисля мина безпоблемно, единствено тръбният път е малко по-къс от колкото ме съветваше, но мисля че е добре (2,4м е тръбният път) Вакумирането на системата беше 25 мин, след което засичахме дали системата е вакумирана още 15 мин. За в момента мога да споделя само добри неща. Не чувам пукания тракания или каквито и да е било други шумове нито от външното, нито от вътрешното тяло. Нагласен на 24С на отопление на AUTO fan - за е момента никакви забележки. За в момента познавам, че работи само по положението на жалюзите. Общо казано на този етап няма какво негативно да кажа.
    А относно детската стая, си помислих и аз за 25ZS, но все пак си рекох да питам по специалисти в тази област
    rosswen одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1004

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Браво, evilspirit, внимавал си в час, запомнил си най-важните неща и както казах, си направил информиран избор.
    Не знам защо не са ти сложили 3м, а 2,4 м тръбен път, като в цената на стандартния монтаж е включен тръбен път до 3 метра.Мисля, че няма да е фатално за работата на климатика, въпреки, че в таблиците за капацитета MHI тестват с 5 и 7 метра път, даже казват, че разлика в нивото (външно/ вътрешно) е нула., но нека все пак профитата да се изкажат, ако желаят.
    А за детската- взимай смело MHI 25 ZS-W, пасва идеално и е още по-тих от 35-цата и този път с поне 3 метра тръбен път.

    Пожелавам дълга и безаварийна работа на климатиците, а на всички съфорумци - бъдете здрави и се пазете!
    Този пост е редактиран от Palev; 28-10-20 в 08:36.
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1005

    Избор на климатизатор '2020 година

    Късият тръбен път може да доведе до нежелани шумове от фреон, като бълбукане, кипене, шуртене и т.н., при преходните режими, като он/оф, промяна на мощността и т.н. Ако няма такива паразитни шумове, то няма какво да го мислите повече.
    Този пост е редактиран от rosswen; 28-10-20 в 11:14.
    Palev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 67 от 93 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Честита Нова 2020
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-20, 14:58
  3. Еволюция на телевизорите 1920 -2020
    От irakli във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-19, 16:18
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  5. саунд бар NB 2020 A не се усилва от дистанционното на ТВ
    От yanio във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-14, 10:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе