Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38
Like Tree15Одобрявам

Помощ при избор на климатизатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #1

    Помощ при избор на климатизатор

    Здравейте,
    Предстои ми покупка на климатизатор. На този етап обмислям MHI SRC25 ZM-S, 35ZMP-S, . Характеристиките на помещението:

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът- кухня-всекидневна
    , с малък БГ нюанс- вградена тераса. С неправилна форма е, с трегер, колони останали около свалените прозорци. Няма много „въздух“ от кухнята и мебелите в стаята, както и удачно място за вътрешното тяло – ще разчитам за съвет от фирмата която ще избера

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете? – и за двете като приоритета е отопление
    то

    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението - около 18 кв
    .м., 47м3
    б) вида на дограмата и стъклопакета - ПВЦ дограма
    , саламандър, двоен стъклопакет
    в) квадратура на прозорците- около
    4.5 кв.м.
    г) изложението на помещението - север,
    североизток
    д) етаж на помещението в сградата? -
    7(от 8)етаж.
    е) какво е предназначението на помещението- кухня-всекидневна
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение - апартамент в панелен блок

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? - Варна

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима - 24-25 градуса

    6. Има ли изолация на стени/таван/под(външна или вътрешна), на кои от тях има и на кои не.Какъв е вида и дебелината на изолацията - външна изолация 5
    смфибран, вътрешна (на терасата)– гипскартон на конструкция с минерална вата, пода и тавана с 5 см фибран.

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви – тв,
    стерео, кафемашина, пералня, микровълнова, готварска печка

    8. Каква сума е приготвена за покупката на климатик –
    до 1600 лв., което да включва и монтаж.

    9.
    До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане - през зимата до -10/-15?

    Какво бихте казали за горните модели. Кой е по-подходящ за помещението. Мисля че някъде се коментираше, че по-старата модификация ZJ-S /ZJP са по-удачни, така ли е ?
    Интересува ме може ли да се избегне работата он-офф, с избора на тези машини за това помещение. Готов съм да чуя препоръки и за други модели.

    Благодаря на всички отзовали се.

  2.  
     
  3. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #2

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Относно работата он/оф има доста писано тук във форума, но там цените са други.
    Аз ползвам 25 ZJP в 16 кв. в кухня трапезария, където слънце не огрява въобще в къща /отникъде няма никой/ и до към -5 си работи он/оф, което въобще не ми пречи, важното за мен е да поддържа температурата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #3

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Благодаря за поста. Разбирам, че и при мен 25-ца би вършила работа. Може би не съм бил много точен, споменавайки въпроса за он/офф, тъй като съм гринго по темата. Най-важното ми е да топли зимата и да не напомня много за себе си с разни шумове, пукания на пластмаси, обледяване на тави и т.н. Май много станаха изискванията за този бюджет

  5. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #4

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Цитат Първоначално публикувано от slowhand Виж публикацията
    Здравейте,
    Предстои ми покупка на климатизатор. На този етап обмислям MHI SRC25 ZM-S, 35ZMP-S,
    MITSUBISHI Heavy SRK/SRC - 25 ZM-S
    1.20-3.20-4.20 kw

    MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZMP-S
    0.90-3.60-4.30 kw

    Така на теория 35ZMP-S има по-нисък минимум. Според мен е по-добрия вариант от двата.....Успех!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #5

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Благодаря

    - - - - - - - - - -

    Очевидно хеви не е на голяма почит, поне при фирмите през които минах.

    Ако публикувам темата в общия раздел дали има ли по-голям шанс да получа съвет и за модели на други марки, които се вписват в обявения бюджет ?

    Имам и още едно питане към специалистите. Дали вътрешното тяло може да се постави над хладилник, който би отстоял на около 40 см. На мен като на лаик не ми изглежда нормално, но момчето дошло на оглед ме убеждаваше, че няма да има проблем .

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Цитат Първоначално публикувано от slowhand Виж публикацията
    Дали вътрешното тяло може да се постави над хладилник, който би отстоял на около 40 см. На мен като на лаик не ми изглежда нормално, но момчето дошло на оглед ме убеждаваше, че няма да има проблем .
    Прав е - в някои режими на работа наистина няма проблем, дори е препоръчително да се монтира хладилник под климатика. Потърси мнение от друг спец. Бе направо от друга фирма!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #7

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Цитат Първоначално публикувано от slowhand Виж публикацията
    Благодаря

    - - - - - - - - - -

    Очевидно хеви не е на голяма почит, поне при фирмите през които минах.

    Ако публикувам темата в общия раздел дали има ли по-голям шанс да получа съвет и за модели на други марки, които се вписват в обявения бюджет ?
    Очевидно не сте забелязали, че фирмите обикновено препоръчват 1-2 марки, с които работят и ползват добри отстъпки, продавайки техни продукти. Проблемът е че това преекспониране се пренася и в интернет, където очевидно сте и Вие, щом четете този пост

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #8

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Напротив, модела е прекрасен за парите си. Много здрав и тих. Има съфорумци с такива машини. Винаги има модел, който да е добър като цена - качество според бюджета. Въпрос на оглед на място, беседа и мислене.
    tony34al одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #9

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Благодаря на всички за коментарите. Разбирам че 35-ца на MHI е по-подходящия вариант за помещението. И без друго при по-прецизни измервания квадратурата се оказа около 21 м2 и респективно кубатурата 54 м3.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #10

    Re: Помощ при избор на климатизатор

    Има разлика това е нов модел, но е доста орязан Mitsubishi Heavy SRK 35 ZMP-S/SRC 35 ZMP-S

    Това е стария и по добър модел Mitsubishi Heavy SRK 35 ZM-S/SRC 35 ZM-S


  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #11

    Отговор: Re: Помощ при избор на климатизатор

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Има разлика това е нов модел, но е доста орязан Mitsubishi Heavy SRK 35 ZMP-S/SRC 35 ZMP-S

    Това е стария и по добър модел Mitsubishi Heavy SRK 35 ZM-S/SRC 35 ZM-S
    Това са модели от различни серии, а не нов и стар модел.
    Mega и mirandi харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #12

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    MITSUBISHI Heavy SRK/SRC - 25 ZM-S
    1.20-3.20-4.20 kw

    MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZMP-S
    0.90-3.60-4.30 kw

    Така на теория 35ZMP-S има по-нисък минимум. Според мен е по-добрия вариант от двата.....Успех!
    Благодаря, би ли споделил в какво се изразява предимството на по-ниския минимум. Да си призная малко се обърках между 35 ZMP-S (по-нисък минимум, но по-ниска серия, орязан, както се изрази съфорумец) и 35 ZM-S (по-висок клас, но с по-висок минимум).

  16. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #13

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Ниския минимум - това е прага на климатика да работи като инвертор на ниска мощност с мимимум консумация преди да влезе в он-офф. Той е полезен най-вече при преходните сезони и в малките стаи. Желателно е да бъде колкото се може по нисък, но спрямо по-високия клас ZM-S не е определящ.

    +1 за 35 ZM-S - Седем килца разлика на външното, не са никак малко.

    ПС

    Бих избрал по-орязаната 35ца, но с по-добри данни на хартия, отколкото не орязаната 25ца, но софтуерно ограничена.

    Моята класация е:

    35 ZM-S
    35ZMP-S
    25 ZM-S
    Този пост е редактиран от preparatos; 09-07-14 в 10:34.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #14

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Моята класация е:

    35 ZM-S
    35 ZMP-S
    25 ZM-S
    Благодаря, явно ще е 35-ца (12-ка). Остава да направя избора на фирма за закупуване и монтаж. Повечето от тези през които минах (предлагащи хевита по сайтове си) ми обясняват как не бил уместния избор и предлагат други варианти.

    Това което ми накара да се замисля и се вписва горе-долу в бюджета е Panasonic SC-E12PKEW/ CU-E12PKE или CS-E12QKEW/CU-E12QKE - с по-добри параметри, поне на хартия. Нямам впечатления от тази марка и ще се поровя из форума, за да се объркам още повече

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #15

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    И двата модела на Панасоник (съответно 2013 и 2014) са висок клас, с висока енергийна ефективност и определено няма да сбъркаш с тях. Машините наистина са на ниво.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 30-10-12, 22:44
  2. Проблем с климатизатор Sanyo SAP-DS22T
    От hawai76 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 35
    Последно: 27-05-12, 12:47
  3. Продава се климатизатор Sanyo SAP-DK36U
    От Aleksandars във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 25-03-11, 16:36
  4. Отговори: 2
    Последно: 28-02-11, 22:20
  5. Проблем с климатизатор General
    От davvad във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 06-02-10, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе