Страница 82 от 93 ПърваПърва ... 3272808182838492 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,216 до 1,230 от общо 1382

Избор на климатизатор '2020 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1216

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    skaiuokar, няма как електрически конвектор 3 kW, ако е изправен да не може да стопли помещение 14м2.
    Напиши моделите които си харесал с имана, защото линкове към Вмакс не работят във форума и не можем да видим какво си харесал.
    Аз не бих взел климатик в твоя случай по две причини.
    1. Времето за което очакваш да го използваш 2-4 години няма да е достатъчно за да си избиеш от тока инвестицията, която ще направиш.
    2. Ако го сложиш там където е стария ще ти духа неприятно когато си на компютъра. По-принцип си е проблемно климатик в малко помещение.
    На опакования климатик от снимката какво му е? Защо не работи, знае ли се?
    Щом ще се изолира помещението следващата пролет по-добре изчакай до тогава. Аз бих си взел един ватметър и с него да си замеря този сезон консумацията на електрическото отопление. Колко си плащал лятото за ток? 140лв са прекалено много и се съмнявам единствения виновник да е електрическия радиатор.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    37
    #1217

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте и от мен. Трябва за едно апартаменче в Търново да сложа един климатик в едната стая, като водещето е цената около 1000 лева с монтажа, четох тук из форумите и в тоя диапазон има 3 модела, но не успях да разбера кой от трите е по-добър и евентуално ще се справи в моята ситуация. Става въпрос за:

    Daikin ftxc25b-rxc25b sensira

    Hitachi rak-25ped-rac-25wed Dodai

    Toshiba ras-b10j2kvg-e-ras-10j2avg-e Seiya

    А ето и информацията за какво ше отоплява:
    Зa какъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa климатизатора: жилищнo
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe - охлаждане и oтoплeниe) щe ce ползва климатизатора? Πpeдимнo oтoплeниe почти на 100%
    3. Каква е:
    · квадратурата и кубатурата на помещението; Спалня 12.5-13 квадрата - 33куб/М
    · вид на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); ΠBЦ троен стъклопакет.
    · излoжeниe на помещението; Север-североизток
    · eтaж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)
    1-ви, висок етаж отдолу има сутерен не отопляем, пода си е доста студен.
    · какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    Спалня
    · в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    Aпapтaмeнт
    4. В коя чacт нa Бългapия (нaceлeнo мяcтo) e пoмeщeниeтo (cгpaдaтa)?
    гp. Велико Търново
    5. Kаква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    Зима 23-24 градуса
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и какъв е вида и дебелината на изолацията?
    Реално две външни стени, пред северната има остъклена с ПВЦ тераса, източната граничи с входа на блока, на нея има вътрешна изолация с вата, другите две стени са вътрешни .
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    Телевизор и десктоп компютър
    8. Какъв e бюджeтa зa пoĸyпĸa нa климатизаторa (вĸлючвa ли мoнтaж)?
    Бюджeт 1100 лева с монтаж
    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    -15-17

    Кой от трите бихте препоръчали? Една друга условност е че външното тяло поради специдиката на помещението и остъклената тераса, ще се закачи на място...където реално слънце никога не огрява.щ, в сянката на блока се пада. Това ми е единствения аргумент леко да клоня към Хитачи понеже, виждам че държи до -20. Но не разбирам особено

    Благодаря предварително!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #1218

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Че то вече нали има климатик, поне така се вижда на снимките. Или искаш още един да сложиш?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #1219

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    skaiuokar, няма как електрически конвектор 3 kW, ако е изправен да не може да стопли помещение 14м2.
    Напиши моделите които си харесал с имана, защото линкове към Вмакс не работят във форума и не можем да видим какво си харесал.
    Аз не бих взел климатик в твоя случай по две причини.
    1. Времето за което очакваш да го използваш 2-4 години няма да е достатъчно за да си избиеш от тока инвестицията, която ще направиш.
    2. Ако го сложиш там където е стария ще ти духа неприятно когато си на компютъра. По-принцип си е проблемно климатик в малко помещение.
    На опакования климатик от снимката какво му е? Защо не работи, знае ли се?
    Щом ще се изолира помещението следващата пролет по-добре изчакай до тогава. Аз бих си взел един ватметър и с него да си замеря този сезон консумацията на електрическото отопление. Колко си плащал лятото за ток? 140лв са прекалено много и се съмнявам единствения виновник да е електрическия радиатор.


    Здравейте. Благодаря сърдечно за отговора. Конвектора топли, но дълго време му трябва за да вдигне до 20 градуса. От вчера в 15.00ч. е включен, по точно качен на 20 градуса, той си седи включен на 16,17, но до 20.00ч. не качи и до 18. Днес сутринта в 6 го зададох на 23 градуса и чак сега в 15.30 качи на 20 градуса. Но това става без почивка. До мен е. Гледам си сериала. Когато не се отопляваме 42,45 лева за ток. С бойлер, хладилник, пералня, комп, усилвател, и зарядни за телефони... Но тези 140лв. са предполагаема цена въз основа на миналата зима. Новата още не е дошла и въз основа на нея ще е решението сигурно. На компютъра не стоя, а на леглото! Телевизора ми е дисплей!!! Този опакованият климатик не топлел, а само охлаждал. На повече от десет години е и са го взели втора употреба! Не знаех че няма да стане с адресите. Явно затова имам икона с тухли по главата. Съжалявам. Ето моделите. От Вимакс са защото ги има тук и ще го поставят, ако има смисъл.
    Mitsubishi Electric MSZ 25VE/MUZ FH25VE-9000 BTU Klas A+++
    Daikin FTXM 25N/RXN25 N9 Perfera 9000 BTU Klas A+++
    Daikin FTXA25AS/RXA25A SILVER STYLISH 9000 BTU Klas A+++

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa1 Виж публикацията
    Че то вече нали има климатик, поне така се вижда на снимките. Или искаш още един да сложиш?
    Здравейте. Ако слагам ще се изхвърля този. На повече от 10г. е. Само охлажда. И са го купили втора ръка.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1220

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Cloud Виж публикацията
    Daikin ftxc25b-rxc25b sensira
    Hitachi rak-25ped-rac-25wed Dodai
    Toshiba ras-b10j2kvg-e-ras-10j2avg-e Seiya
    леко да клоня към Хитачи понеже, виждам че държи до -20. Но не разбирам особено.
    При тези условия, аз бих избрал Дайкина.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #1221

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    skaiuokar, потърси фирма за климатици втора употреба, в Казанлък не може да няма и си избери някой с цена до 1000-1100 с монтажа, като преди това обясниш на търговеца какво е помещението. Класическо е и едва ли ще се наложи оглед. Не се хвърляй на машини, чиято цена никога няма да избиеш. Ако държиш на нов виж Фуджицу 09 ЛМЦА или Daikin FTXC25B. Ще ти свършат работа и са под 1200 с монтажа. Който и да избереш, едва ли ще изгори ток за повече от 250 лв за цялата зима.

    П.С. Сигурен ли си, че вече монтирания климатик е само за охлаждане, или така са ти казали.
    Този пост е редактиран от kantonaa1; 21-11-20 в 18:37.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1222

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    skaiuokar, Конвектора има някакъв проблем щом не може да стопли за толкова време. Намери от някъде друг ел. радиатор или духалка за да се увериш, че не може да харчи 3кв и да не загрее помещението толкова дълго време.
    Иначе, ако си готов да направиш подарък за над 2000лв от изброените вземи Perfera. Ще работи постоянно, но това е идеята на инверторния климатик. Не се заблуждавай, че климатика когато работи постоянно ще харчи повече отколкото да се включва и изключва периодично сам, както е при познатите ти.
    п.п повтаря отново в твоя случай бих продължил да се топля с радиатор ако този има проблем с друг.

    - - - - - - - - - -

    П.П Качи една снимка къде се намира конвектора и да се вижда как е настроен.
    Имам чувството, че в близо до него има някакво електрическо оборудване което отделя топлина и лъже датчика за температура.
    Този пост е редактиран от bobivg; 21-11-20 в 18:31.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1223

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от skaiuokar Виж публикацията

    Здравейте. Ако слагам ще се изхвърля този. На повече от 10г. е. Само охлажда. И са го купили втора ръка.
    Всеки един климатик ще ти върши работа в това помещение и няма да ти харчи повече от 7-800вата на час.
    Не си струва да наливаш сумати пари за висок клас машина, която няма да избиеш, след като пребиваваш времено там.
    Извикай някой специалист да провери стария климатик, може да има нужда от зареждане и да минаш само 200-300лв.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    6
    #1224

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    На моето запитване някой има ли отговор? Днес ходих да гледам Хитачито в един хипермаркет. По параметри ми се видя по-добре от няколко Фуджитсу-та с приблизително същата цена. Идеята ми е да хвана намаленията до 22.11. Продава се за 1399лв. с включен монтаж.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #1225

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Благодаря на Всички дали Своето мнение и препоръка. Този старият му е развалена тази част с която затопля. Но не е включван с сигурност 10г. През лятото държа на високите температури. За отопление ще е основно новият. Тук не е за конвектори, но повтарям за не прочелите че смених с другите две печки и резултата е същият. То човека с който живея ми каза че тази която сега ползвам ADAX дълга и ниска е 3 киловата. Но видях че пише 2000W. Другата е пак ADAX 2000 по тясна и по висока. И третата 2000 Атлантик F 118 Design. Сега все още не са се отоплили стените да кажем. Проблемаа е че при достигане на желаната температура спират за 5мин. а работят 20-25 или за секунди и в двата случая, а в хола спират за по 15-20 мин. а работят 5-7!!! Аз винаги скачам на скъпо за най качествено. Но ще разчитам на хората от Вимакс. Кой да чете че се предлага и оглед на място.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    skaiuokar, Конвектора има някакъв проблем щом не може да стопли за толкова време. Намери от някъде друг ел. радиатор или духалка за да се увериш, че не може да харчи 3кв и да не загрее помещението толкова дълго време.
    Иначе, ако си готов да направиш подарък за над 2000лв от изброените вземи Perfera. Ще работи постоянно, но това е идеята на инверторния климатик. Не се заблуждавай, че климатика когато работи постоянно ще харчи повече отколкото да се включва и изключва периодично сам, както е при познатите ти.
    п.п повтаря отново в твоя случай бих продължил да се топля с радиатор ако този има проблем с друг.



    - - - - - - - - - -

    П.П Качи една снимка къде се намира конвектора и да се вижда как е настроен.
    Имам чувството, че в близо до него има някакво електрическо оборудване което отделя топлина и лъже датчика за температура.
    Правил съм смяна с другите две печки и резултата е същият. То човека с който живея ми каза че тази която сега ползвам ADAX дълга и ниска е 3 киловата. Но видях че пише 2000W. Другата е пак ADAX 2000 по тясна и по висока няма лампичка. И третата 2000 Атлантик F 118 Design. Сега все още не са се отоплили стените да кажем. Проблемаа е че при достигане на желаната температура спират за 5мин. а работят 20-25 или за секунди и в двата случая, а в хола спират за по 15-20 мин. а работят 5-7!!! Термометъра е на външната стена.<span style="background-color: rgb(250, 250, 250);">
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1226

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Juviander Виж публикацията
    На моето запитване някой има ли отговор? Днес ходих да гледам Хитачито в един хипермаркет. По параметри ми се видя по-добре от няколко Фуджитсу-та с приблизително същата цена. Идеята ми е да хвана намаленията до 22.11. Продава се за 1399лв. с включен монтаж.
    Серията xxRPD e Performance - позиционира се в средния клас. Ще ти върши работа. В панелката и зор няма да си дава.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    6
    #1227

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    the inquirer , благодаря Ви за отговора. Продавача ме убеждаваше, че Fujitsu са за предпочитане. Посочи ми един ASYG 12 KMTA, който бил "много по-добър от това Хитачи". Какво е Вашето мнение, между двата кой би бил по-подходящ. Наясно съм, че климатика няма да се озорва много ( поне за сега, може някой ден да се разчита изцяло на него и за отопляние ), но в случая са важни и надеждността и комфорта.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1228

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Juviander Виж публикацията
    Продавача ме убеждаваше, че Fujitsu са за предпочитане. Посочи ми един ASYG 12 KMTA, който бил "много по-добър от това Хитачи".
    Нямам идея с какво е по-добър. Сигурно вносителите дават по-добра отстъпка и от ръководството са казали да ги препоръчват.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #1229

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    @Juviander, аз лично бих предпочел Hitachi 35RPD пред 12KMTA.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1230

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    skaiuokar, Адакса е с електронен термостат и поддържа много точно температурата, затова се включва често и за много малко време. Едно и също е дали ще работи 5мин и почива 5 минути или 5 на 5 секунди.
    Относно термометъра от една страна е доста по неточен от вградения в конвектора, а от друга е поставен на външната стена и не отчита точно. Премести го за проба близо термостат на конвектора. От клипчето не мода да преценя точно разстоянието, но гледай да има поне 10см между конвектора и леглото за да не се запушва въздушния поток. Вместо да хвърляш толкова пари можеш да си вземеш ватметър, като този (Emos P5821) и да си замериш консумацията за по-дълго време. Изразходваните пари ги раздели на 2,5 или 3 за да видиш приблизително колко ще харчиш с климатик. Климатика дали ще е за 1200лв или за 2200лв няма да направи съществена разлика в разхода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 82 от 93 ПърваПърва ... 3272808182838492 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Честита Нова 2020
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-20, 15:58
  3. Еволюция на телевизорите 1920 -2020
    От irakli във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-19, 17:18
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40
  5. саунд бар NB 2020 A не се усилва от дистанционното на ТВ
    От yanio във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-14, 11:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе