Страница 81 от 93 ПърваПърва ... 3171798081828391 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,201 до 1,215 от общо 1382

Избор на климатизатор '2020 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    3
    #1201

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    ango93, имате отделен добър бюджет, но това което мислите, смятам, че не е разумно.В режим охлаждане, може да има някакъв ефект, но имате предвид, че във Вшия град, лятото е горещо, знаете го сам. Комфорта който целите, не мисля, че ще го постигнете. През зимните месеци, тези конвектори в спалнята и кухнята ще вдигнат значително сметката за електроенергия. Предвид инфото което сте дали, предполагам хола е в рамките на 25~30m². За подобно помещение и условията упоменати от Вас, машина с номинал в режим отопление 4.0~4.2 kW ще свърши работа. Но вие искате друго да постигнете. Затова може да обърнете внимание на следните модели:
    Fuji Electric RSG14KGTA~ROG14KGCA
    Toshiba RAS-B16J2KVSG-E Shorai Edge
    Panasonic KIT-TZ42-WKE
    Hitachi RAK-42RPD/RAC-42WPD Performance
    Може и други модели да са актуални, но ако дадете повече инфо за отделните помещения, ще е по лесно.
    Благодаря,измерих и другите помещения! Хола е 21кв,коридора 7.88кв,спалнята14,28,кухнята11,56.Ако може още някое актуално предложение.Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1202

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Предвид бюджета, може да помислите върху две машини - една за хола и една за спалнята. При отворени врати, ще има ефект в режим охлаждане, а за режим отопление, в зависимост от монтажите.
    09+12 KMTA или други модели с подобни параметри и цени.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #1203

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    [QUOTE=dimitrin6405;983768]
    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Ама то вече стана банално, това вече не е форум за климатици, а форум за само една марка климатици. Ами другите марки да затварят кепенците.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    П.П : Моля, колегите, вместо да хабят излишна енергия и да ме обвиняват, че съм пристрастен и искам да „набутам“ една определена марка, да дадат и те своите предложения, 4 дни никой и нищо не им пречи да го направят, а питащия сам ще прецени какво да избере.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Palev, oчевадно е, че не си професионалист.
    Разбрахме, че си доволен от MHI.
    Вече наистина ставаш банален.
    Остави на професионалистите да си дават компетентното мнение.
    И премини на някой по-модерен софтуер. Нищо против WinXP.
    Кое точно ти извади окото,че не разбрах?А, "професионалистите " като теб къде бяха 4 дена, че не дадоха "компетентното " си мнение или само гледахте сеир отстрани и веднага се нахвърлихте да намирате кусури?
    Както казах, никой и с нищо не пречи някой да даде мнението си, а клиента сам ще избере, но е по-лесно да се намират кусури, отколкото да си размърдаш мозъка и да помислиш какво да предложиш!

    И дълго време, когато bobivg си "набутваше" LG-тата на всеки втори, нямаше проблем във форума, единствено Иван 74 му направи забележка (основателна или не, няма да коментирам) и всички бяха ОК с това, обаче, сега, видиш ли "набутването" на MHI вече е голям проблем, що така? Aми "набутвайте" и вие вашите марки, някой спира ли ви?
    Държа да отбележа,че нямам нищо лично срещу никого!

    П.П: the inquirer С WinXP съм на работата, нямам право на избор, каквото са ми инсталирали, това е, ако това е проблем за теб, проблема си е лично твой, за мен не е!

    Лека вечер на всички и както казах: нищо лично към никого!
    Този пост е редактиран от Palev; 19-11-20 в 22:58.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1204

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Уау, какво ли щеше да е ако беше лично?
    Професионалистите в този форум са Aleksandars, Mega, necata2 и ivan74...
    иии Румбата, ама в ремонт на платките. Kasap да не ми се сърди
    Та те така. Аз като потребител съм дал сухи факти за Хайтачи. По специално за RPD серията.
    Нормално е да има и дефектни бройки, както при всяка марка. Гаранцията е за това.
    Но да се съсипва хубавата машина заради калпав монтаж си е друго.
    Сигурен съм, че се съсипват и машини от MHI, ME, Toshiba, Панасоник, Триото на Fuji, Daikin и т.н.
    Нито една марка не е застрахована от калпави ръчички.
    Ама ти много се палиш, сигурно и от там и ника Palev.
    Наздраве от мен И не бъди пристрастен.

    п.п. Мога ли да попитам професионалистите, защо се предлага FTXC серията на Дайкин, а не FTXF серията?
    Разликата е минимална, нещо дефрост алгоритъма ли е сбъркан, като при FTXB?

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1205

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Защото FTXF не се намира редовно....

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1206

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Разликата е минимална, нещо дефрост алгоритъма ли е сбъркан, като при FTXB?
    Преди време потребител от форума с две машини FTXB произведени различни години споделяше, че старата се спуква от дефрости, а по-новата не го прави.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1207

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Защото FTXF не се намира редовно....
    Благодаря! Значи който си го намери спокойно може да заложи на него.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1208

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Модела е по-добър от FTXC-B.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1209

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година


  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    6
    #1210

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте. Налага ми се да избера климатик за родителите ми, които бързат да не изпуснат "черния петък", за което моля за съвет от компетентните хора във форума. Ще се ползва за охлаждане през лятото, както и за допълнително отопление през зимата ( вероятно основно през деня, да позатопли стаята докато дойде време на "печката - чудо" да влезе в действие ) - като цяло, и за двете. Ето данни за помещението:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    Жилищно

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    За спомагателно отопление ( основното е на дърва) и за охлаждане

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 18м2 , 45м³
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - Стара дървена дограма с двойни стъкла, в добро състояние (без отзявания ).
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe – около 2,2м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo – запад, с две външни стени (западна и южна ).
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 5-ти етаж, предпоследен, отгоре и отдолу има отопляеми жилища
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - комбинирано – всекидневна и спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe – апартамент, панелен
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) – гр. Стара Загора
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 24 / 26-27°C
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? – няма изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? – телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? – до около 1400лв. с монтажа.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? – зимата до -10°C (рядко пада под тази t°), лятото до 37-38°C.

    Прикачвам и схема на разположението в стаята:


    Двете легла всъщност представляват ъглов диван. Като единствен вариант за монтаж на вътрешното тяло виждам над Легло 1 ( поне да не духа срещу седящите/спящите, а да е над тях ), на южната стена. Външното тяло - вероятно на терасата.
    Благодаря ви предварително.
    Живко.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    2
    #1211

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте! Поздрави за хубавия форум! Ще ви помоля за помощ и по моя казус. Искам да закупя 1 или 2 климатика с цел отопление/охлаждане(80:20) на две преходни стаи: спалня и хол. Консултирах се с хора в бранша, но мненията за броя и марките на климатиците доста се разминават и ще ви помоля за вашето мнение. Дали е възможно да се стопли без огромни температурни разлики с 1бр. монтиран да духа към входа на другата стая или е по-добре да са два?



    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Предимно отопление в съотношение 80:20
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; Двете стаи са еднакви :
    18м2 , 45м³
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ двоен стъклопакет ,
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 2.5м2 на спалнята и 3.5м2 на хола
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Изток - Запад с външна стена ЮГ
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 2ри етаж на панелен блок без ТЕЦ
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; Хол + Спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? гр. София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лято - 24-25 Зима - 20-23
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Има външна изолация стиропор.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Телевизор в хола, Компютри и монитор в спалнята.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Бюджет 3400лв с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15 / 35
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Качвам и схема. Поздрави и бъдете здрави!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    6
    #1212

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    И един допълнителен въпрос към горния ми пост:
    Снощи почетох из форума и срещнах добри отзиви за този модел - Hitachi RAK35RPD/WPD. Дали е удачен избор за моята ситуация и как се позиционира спрямо модели на Fujitsu в същия ценови клас?
    Срещам към модела допълненията Performance и Standart. Каква е разликата по между им?
    Този пост е редактиран от Juviander; 21-11-20 в 11:14.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #1213

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Здравейте. С конвекторна печка съм 3 киловата. За цял ден не спира и въпреки това, не може да вдигне до 20 градуса температурата в стаята която е 14 кв. м. и кубатура 36,4. И електронна пробвах и пак същото. 2мин. почива, не може и да изстине и 20мин, работи и то като достигне желаната температура. Иначе спира за секунди и за секунди работи, но си е все гореща! От Казанлък съм. Сух студ до -13 стигаме. Апартамента е на 7 етаж изток запад. Стаята е изток с една външна стена която има трикамерна пвц дограма. Никой не ме топли от никъде. Няма изолация никаква. На пода цимент и балатум. В момента. Иначе миналата зима имаше в хола печка но написаното в началото е за миналата зима. И там моята печка като я занесох, си вдигаше до 20 градуса и изключваше за 15мин. Но в хола има паркет секция по цялата дължина на стената и дограма, и комшийка с камина. Има телевизор върху ракла, диспенсър върху маса за и с компютър настолен, усилвател с тонколони, , гардероб трикрилен, легло двойно, пласт. шкафче с чекмеджета, 2 стола масичка, пласт кош.
    Та има ли смисъл да си купувам климатик защото приятели и братовчеда казаха че ще съм много по-добре. Страх ме е обаче да не стане като печката този климатик! Изобщо да не спира!!! При тях бързо стигал желаната температура и после изключвал за по половин час. А ТЕ СА ИЗОЛИРАНИ. Плащали моята цена за месец ток за два климатика! Но като работи като печката едвали ще има разлика в сметката за тока. Не съм собственик но и да остане климатика като подарък за хората които ме приеха, защото съм с епилепсия и живея при тях. Не искат ремонти. Но може би на пролет да се съгласят. Та да изчакам ли и тази зима да изолираме и тогава или да си вземам климатик и кой или какъв ? Инверторен или хипер? Основното е полза от него ще има ли финансово? По малко 140 лв. няма да плащам със сигурност и то само за печката. Избрани си от мен по квадратура и описание. Ако има по изгодни предложения пишете Моля.
    https://*********/hiperinvertorni-kl...tu-klas-a.html
    Следващият е без лихва за купуване на лизинг!!! + Голям за мен Среден клас
    https://*********/invertorni-klimati...tu-klas-a.html
    Този пък Висок клас. По скъп. Сигурно по добър???
    https://*********/invertorni-klimati...tu-klas-a.html

    Ето снимки за стаята, и моооже би скица. Съжалявам имах 3 по техн. чертане! Дано добиете представа.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1214

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от skaiuokar Виж публикацията
    Здравейте. С конвекторна печка съм 3 киловата. За цял ден не спира и въпреки това, не може да вдигне до 20 градуса температурата в стаята която е 14 кв. м. и кубатура 36,4. И електронна пробвах и пак същото. 2мин. почива, не може и да изстине и 20мин, работи и то като достигне желаната температура. Иначе спира за секунди и за секунди работи, но си е все гореща! От Казанлък съм. Сух студ до -13 стигаме. Апартамента е на 7 етаж изток запад. Стаята е изток с една външна стена която има трикамерна пвц дограма. Никой не ме топли от никъде. Няма изолация никаква. На пода цимент и балатум. В момента. Иначе миналата зима имаше в хола печка но написаното в началото е за миналата зима. И там моята печка като я занесох, си вдигаше до 20 градуса и изключваше за 15мин. Но в хола има паркет секция по цялата дължина на стената и дограма, и комшийка с камина. Има телевизор върху ракла, диспенсър върху маса за и с компютър настолен, усилвател с тонколони, , гардероб трикрилен, легло двойно, пласт. шкафче с чекмеджета, 2 стола масичка, пласт кош.
    Та има ли смисъл да си купувам климатик защото приятели и братовчеда казаха че ще съм много по-добре. Страх ме е обаче да не стане като печката този климатик! Изобщо да не спира!!! При тях бързо стигал желаната температура и после изключвал за по половин час. А ТЕ СА ИЗОЛИРАНИ. Плащали моята цена за месец ток за два климатика! Но като работи като печката едвали ще има разлика в сметката за тока. Не съм собственик но и да остане климатика като подарък за хората които ме приеха, защото съм с епилепсия и живея при тях. Не искат ремонти. Но може би на пролет да се съгласят. Та да изчакам ли и тази зима да изолираме и тогава или да си вземам климатик и кой или какъв ? Инверторен или хипер? Основното е полза от него ще има ли финансово? По малко 140 лв. няма да плащам със сигурност и то само за печката. Избрани си от мен по квадратура и описание. Ако има по изгодни предложения пишете Моля.
    https://*********/hiperinvertorni-kl...tu-klas-a.html
    Следващият е без лихва за купуване на лизинг!!! + Голям за мен Среден клас
    https://*********/invertorni-klimati...tu-klas-a.html
    Този пък Висок клас. По скъп. Сигурно по добър???
    https://*********/invertorni-klimati...tu-klas-a.html

    Ето снимки за стаята, и моооже би скица. Съжалявам имах 3 по техн. чертане! Дано добиете представа.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #1215

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Пълен крах/глупост ли означава тази колонка Genadi80 ? Няма превод за нея. И, ако е така да трия пък от магазина каквото предложат. Имаме вимакс.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 81 от 93 ПърваПърва ... 3171798081828391 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Честита Нова 2020
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-20, 15:58
  3. Еволюция на телевизорите 1920 -2020
    От irakli във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-19, 17:18
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40
  5. саунд бар NB 2020 A не се усилва от дистанционното на ТВ
    От yanio във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-14, 11:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе