Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By frick

Загуба на фреон?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #1

    Загуба на фреон?

    Здравейте,
    При един изрядно монтиран климатик с конусни връзки на тръбният път има ли загуба на фреон при неговата експлоатация. По този въпрос съм чел много интерпретации, като според руски данни е нормално на година да се губят 5гр. На други места съм чел , че е било нормално в границите на 5%, което ако е вряно на 10 годишна машина би трябвало да е загубила половината си фреон. По са ми интересни наблюденията на хората занимаващи се професионално с климатична техника.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2

    Отговор: Загуба на фреон?

    Климатика е с херметичен компресор и загубите в системата са до 3гр.на година,ако все пак всичко е монтирано по правилата.

  4. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #3

    Отговор: Загуба на фреон?

    Питам понеже след 5-тата година от работата на един климатик започва да ме човърка въпроса, какво е количеството на фреона в него. Не съм съгласен при всяка една профилактика, фирмата да закача манометри и да мери наляганията, които постига компресора, защото по мой данни при всяко едно мерена на налягане се губят едни 30 гр. фреон. Ако това е така то за 8 година една перфектно монтиран климатик ще стане за зареждане само от проведените технически прегледи. В действително колко фреон се губи средно при проверка на работните налягания на климатика?

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Загуба на фреон?

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    Здравейте,
    При един изрядно монтиран климатик с конусни връзки на тръбният път има ли загуба на фреон при неговата експлоатация. По този въпрос съм чел много интерпретации, като според руски данни е нормално на година да се губят 5гр. На други места съм чел , че е било нормално в границите на 5%, което ако е вряно на 10 годишна машина би трябвало да е загубила половината си фреон. По са ми интересни наблюденията на хората занимаващи се професионално с климатична техника.

    Ако хладилният контур е с ненарушена цялост, и ако конусните връзки са кадърно направени(←с българските пишман-майстори това е под въпрос), загубите на фреон са 0,00% годишно

  6. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #5

    Отговор: Загуба на фреон?

    Губят се около 30гр. фреон при положение, че маркуча е дълак един метър и е пълен с течен фреон. За това преди да се разкачи маркуча течността трябва да премине в парна фаза или климатика се пуска на студено и чак като падне налягането максимално ниско, тогава се сваля маркуча. Така загубите на фреон се минимизират. Което е многократно по малко от 30гр.
    Този пост е редактиран от frick; 19-10-20 в 15:02.
    corsairman01 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 22-11-16, 21:50
  2. FTYN25GX - проблем със загуба на фреон
    От BornToDrink във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 11-02-12, 19:00
  3. Признаци за загуба на фреон
    От pier_67 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 02-05-08, 14:02
  4. Съществува ли естествена загуба на фреон от системата?
    От marto68 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 4
    Последно: 02-04-08, 19:30
  5. Съществува ли естествена загуба на фреон?
    От asd_klima във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 10-08-07, 21:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе