Страница 11 от 76 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1128

Избор на климатизатор '2022 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #151

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    аз бих взел Мидеята

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #152

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    @inches9, Flexis 12 имам и това не е климатик за 30+ квадрата.

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #153

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    @inches9, Flexis 12 имам и това не е климатик за 30+ квадрата.
    Квадратите не са точна наука.Зависи от изолацията,и много други фактори (Петрич и Добрич напр. са разл. неща).
    Какво точно отопляваш с твоя-кв.м/куб.м./изолация/изложение/етаж/външни стени/дограми и.т.н.,че мислиш не става.
    Не съм сигурен за 12-та,просто може да помисли.А при тази цена 18-та няма конкуренция.
    Аз с климатик със същата мощност без подгрев на външното отоплявам 28кв.м. без изолация и не в Петрич!Без проблеми.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    аз бих взел Мидеята
    Знаем,че би взел Мидеата.Ама защо точно.Цена?COP/SCOP((на 18)/двустъпален компресор?,самопочистване или нисък шум на вътрешното/външно тяло.
    Вероятно нито за едно от горните.А само минимуми,развърта,превърта,''истински инвертор''(според форума) и др. локуми?Може би знаеш на всички софтуера и как е писан в една от хилядите лаборатории на фирмите,които разбира се са го объркали?

    А може би ще покажеш нещо друго,ама от ревюта,а не кой кво казал?
    Този пост е редактиран от inches9; 15-02-22 в 15:01.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #154

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Аз мисля, че ревютата във форума са по верни от ревютата с рекламна цел.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #155

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Аз мисля, че ревютата във форума са по верни от ревютата с рекламна цел.

    Остава да кажем кои ревюта във форума(дори и да са с рекламна цел).Ако (не?)рекламните приказки на Alexi ти се виждат ревюта,поне да види как се правят и да почне както му си е реда,а не ...........Той дори приказва против ME FH/MHI diamond/FU KGTA,PAN Eth. и HI Akebono.и ти вярваш на негоите ''ревюта''....''..''няколко пъти.''Блажени са вярващите''.
    Вземете разглобете нещо ,покажете плюсове му SCOP,двоен топлообменик,какъв обем,двустъпален компресор,тихо вътрешно тяло,тихо външно тяло,FrostWash,какъв компресор и.т.н.
    И то ако....приемем,че във форума няма с рекламна цел?И няма фенове,каъвто и самия аз може да съм?И да почна с ревюта на моите.Ниски минимуми ,по 100w харчат,,,,
    Но няма лошо.Всеки може да вярва в каквото си поиска.Аз само ги показвам и всеки сам решава.А и самия Alexi каза,да гледам руските ревюта,...ама видите ли той нямало да ме учи кои.Ами ако има ,аз обещавам да не се уча.Да ги покаже на останалите.Може да почне с това за brezless-а,
    Точно за това избора не е еднозначен.
    Този пост е редактиран от inches9; 15-02-22 в 16:09.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #156

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Мидея е технологичен гигант в климатичната техника и компресорите за всякаква употреба ,климатиците им са изпитани в годините и дори стари машини на по 15г си работят и топлят .. за Хайер може да се каже точно обратното - климатиците им до момента са пълни боклуци ,и ако тоя модел който препоръчваш е читав ( всъщност препоръчваш някакъв Инвенор твърдейки че е Хайвер ,не е сериозно мисля ) то това ще е първия читав модел на марката .. разликата в цената на тоя Инвенотр спрямо изпитано топлещ модел на Мидея е под 300 лв .. утре емага ще ги разпродадат тия боклици и ако дефектира нещо няма едно болче да имат за тях ( както стана със Старлайт )

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #157

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Едно MHI 50 ZS-W няма ли да му свърши работа?
    Едни 60 лева е отгоре…

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #158

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    И преди съм го казвал, марката Invertor е търговска. Ползват най-различни ОЕМ. Има Мидея, TCL, Haier и т.н.
    Точно този модел - Invertor Comfort си е Haier Flexis с UV лампа. Alexi, като не си сигурен няма нужда да спамиш на всяко мнение.
    Всички климатици General Electric продавани в Tehno....... са произведени само от Haier.

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #159

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Мидея е технологичен гигант в климатичната техника и компресорите за всякаква употреба ,климатиците им са изпитани в годините и дори стари машини на по 15г си работят и топлят .. за Хайер може да се каже точно обратното - климатиците им до момента са пълни боклуци ,и ако тоя модел който препоръчваш е читав ( всъщност препоръчваш някакъв Инвенор твърдейки че е Хайвер ,не е сериозно мисля ) то това ще е първия читав модел на марката .. разликата в цената на тоя Инвенотр спрямо изпитано топлещ модел на Мидея е под 300 лв .. утре емага ще ги разпродадат тия боклици и ако дефектира нещо няма едно болче да имат за тях ( както стана със Старлайт )
    Олеее,поредното ''ревю'' пълно с празнодумие.Очаквахме такова с голяма проблематика,а се оказа еб.на тематика.Мога да ти покажа и по-стари модели на HAIER които са много по-добри от МИДЕА(не че е лоша марка),ама теб това не те интересува.И тъй като Tehnopolis не ти дава HAIERпросто си злословиш без да вложиш и грам размисъл.И тук не искам да ги хваля с нещо.Имах вече няколко негативни мнения за тях(Технополис),няма да повтарям.
    ''Може да се каже'',ама когато го казват такива като тебе които ръсят глупости за тези които изброих по-горе(ако искаш да направим преговор?),предпочитам да чета и да правя точно обраятното на техните препоръки.И да те питам преброи ли дупките на твоя щото руснаците май послъгват с тези 3xxx,може ли на SAMSUNG да са повече?
    климатиците им до момента са пълни боклуци
    Поредната пълна тъпотия.Мога да докажа това,но няма никакъв смисъл да продължаваме със 100 стр. празни приказки,Защото да се спори с теб е точно това.''Удар в празно прсостранство''
    Какво е станало със Старлайт не знам,но както всички във форума пишат много неща им са наред.И за цените си може би и най-наред,за всеки който търси ниска цена.А като няма едно болтче за тях за TCL може би има,....може би.А за твоите и за някои к2у е пълно с болтчета и шайби.
    А защо този климатик е HAIER,няма да обяснява.Който чете ,а не приказва цял ден глупости по форумите му е ясно.
    Освен това има 5год. безусловна гаранция пък и всеки има познат монтажник ако не е така да му пише прегледи.
    И казах,че който иска може да не вярва на това.Отдавна е известно ''че каквото и да ти говорят става дума за ...''
    Просто понякога нещата са по-близо до истината.

    Haier Flexis с UV лампа
    Това е така защото е Haier Flexis +,който оригинално си е с лампа.

    Едно MHI 50 ZS-W няма ли да му свърши работа?
    Едни 60 лева е отгоре…


    • Със сигурност ще му свърши работа.Особено ако не го е грижа за вероятно ...''лошо написания софтуер''.И ,че тези 60 лв. са в/у максимума.
      Иначе няма лошо.Сигурно е хубав климатик.
      На подобни цени HITACHI AKEBONO също е достоен конкурент.И с декларирани ''CONSTANТ POWER'' до-15,пак може да помисли за 12-ка.


    Този пост е редактиран от inches9; 15-02-22 в 18:48.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #160

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    стига глупости пичове .. инвентор било хайер .. то може вътре да са карантиите на хайер ,но не е хайер ами инвентор .. и от официалния представител на хайер ще те отсвирят със страшна сила ако се опиташ да ползваш гаранция ( обади се и се опитай ) .. та въпроса със резервните части стои ..

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #161

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Toshiba RAS-B13J2FVG-E Floor standing + Toshiba RAS-B10J2FVG-E Floor standing - 3 бр.Daikin FVXM35A~RXM35R Perfera Floor standing - Daikin FTXM20R~RXM20R BluEvolution Perfera - 3 бр.
    В офиса мислим да бъде конвектор, защото той ще се ползва само през деня, а и ще се топли допълнително от другите стаи, там няма нужда от охлаждане. След няколко години, там ще стане детска стая, ще има малък ремонт и тогава може да сложим и климатик.
    След като съпругата ми видя климатиците в магазина, решихме подовият да бъде Daikin-a FVXM35A, но за спалните много хареса Mitsubishi Electric LN25VGW.
    Според вас добра идея ли е да заменим Perfera-та в спалните с LN серията на ME, макар и за малко повече пари?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #162

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    В офиса мислим да бъде конвектор, защото той ще се ползва само през деня, а и ще се топли допълнително от другите стаи, там няма нужда от охлаждане. След няколко години, там ще стане детска стая, ще има малък ремонт и тогава може да сложим и климатик.
    След като съпругата ми видя климатиците в магазина, решихме подовият да бъде Daikin-a FVXM35A, но за спалните много хареса Mitsubishi Electric LN25VGW.
    Според вас добра идея ли е да заменим Perfera-та в спалните с LN серията на ME, макар и за малко повече пари?
    Аз мога да изкажа лично мнение за LN серията, от която имам монтирана 35ца от няколко месеца вече. Изключително комфортен, безшумен, топлещ, качествен и красив климатик. След като ще се ползва за спалня, мога да кажа, че клапите са абсолютно безшумни, през повечето време работи на 1ва или макс 2ра степен на турбината и поддържа без проблем зададените градуси в хол 25кв. В он/офф режим влиза супер рядко, почти не съм го засичал - единствено няколко пъти го забелязвам при следобедно време, когато слънцето напече в стаята, тъй като е с южно изложение. Дефростите под 0 градуса са на около 2:30 - 3 часа и са доста кратки и ненатрапчиви по мое мнение - под 5 мин. Материалите и сглобките на вътрешното тяло нямат сравнение с всички климатици, които съм ползвал до момента. Цената е малко по-сериозна, но смятам, че напълно си заслужава инвестицията.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #163

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от energie007 Виж публикацията
    Аз мога да изкажа лично мнение за LN серията, от която имам монтирана 35ца от няколко месеца вече. Изключително комфортен, безшумен, топлещ, качествен и красив климатик. След като ще се ползва за спалня, мога да кажа, че клапите са абсолютно безшумни, през повечето време работи на 1ва или макс 2ра степен на турбината и поддържа без проблем зададените градуси в хол 25кв. В он/офф режим влиза супер рядко, почти не съм го засичал - единствено няколко пъти го забелязвам при следобедно време, когато слънцето напече в стаята, тъй като е с южно изложение. Дефростите под 0 градуса са на около 2:30 - 3 часа и са доста кратки и ненатрапчиви по мое мнение - под 5 мин. Материалите и сглобките на вътрешното тяло нямат сравнение с всички климатици, които съм ползвал до момента. Цената е малко по-сериозна, но смятам, че напълно си заслужава инвестицията.
    Притеснявам се, че тези 25-ци може да са големи за спалните, 12.5 и 14.5 кв, какво мислите?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #164

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Притеснявам се, че тези 25-ци може да са големи за спалните, 12.5 и 14.5 кв, какво мислите?
    Тук вече ще трябва да се изкаже някой от по-технически компетентните колеги, аз споделям единствено наблюденията и мнението си за модела като прост ползвател

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #165

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    стига глупости пичове .. инвентор било хайер .. то може вътре да са карантиите на хайер ,но не е хайер ами инвентор .. и от официалния представител на хайер ще те отсвирят със страшна сила ако се опиташ да ползваш гаранция ( обади се и се опитай ) .. та въпроса със резервните части стои ..
    Няма да те молим за ''стига глупости'',защото пишеш само глупости.
    HAIER бяха боклуци,преди 2 поста,сега това не било HAIER.Ами като са боклуци,защо да не са същите боклуци?
    От официалния представител на HAIER разбира се ,че ще те отсвирят.Гаранцията си е ясно(на който има нещо в главата),а след гаранция ,частите или ги има или ги няма,И когато приемаше един климатик за Мидеа-''Вивакс''(която в оригинал само на 2 ит. сайта беше на 1000 или 2 хил. евро с най-различни показатели-т.е. пълна измишлъотина,на нещо което не си видял и вероятно няма да видиш)не каза,че това може и да не е Мидеа???Три страница хвалебствия на извънземни,а не се сети за тези неща ,с които сега пълниш...Двоен стандарт май....или просто стандарт за някои???
    Имаш късмет,че малко помниш и можеш да си ръсиш тъпотии без да се замисляш. То от много мислене глава боли.

    Но(единствено важно в случая), докато някой философства кво е това HAIER и има ли почва у нас цените са вдигнати със стотина лева.
    https://www.technopolis.bg/bg//Klima...Abrand%3AHAIER

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 76 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 20:39
  3. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 12:54
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе