Страница 2 от 66 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 986
Like Tree322Одобрявам

Избор на климатизатор '2023 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #16

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    https://cameo.bg/produkt/fujitsu-gen...d%d0%b5%d0%bd/
    Този харесва ли ти? Екстри няма...

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    8
    #17

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    https://cameo.bg/produkt/fujitsu-gen...d%d0%b5%d0%bd/
    Този харесва ли ти? Екстри няма...
    Вероятно е много добър за тези пари и след като ми го предлагаш. Това ,което ме дърпа назад е нестандартният дизайн за стенен климатик.Трудно ще му намеря място. Също така техническите му характеристики са доста по-надолу от значително по-евтини машини. За пример:Mitsubishi Heavy SRK35ZSX

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #18

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от yopen71 Виж публикацията
    Вероятно е много добър за тези пари и след като ми го предлагаш. Това ,което ме дърпа назад е нестандартният дизайн за стенен климатик.Трудно ще му намеря място. Също така техническите му характеристики са доста по-надолу от значително по-евтини машини. За пример:Mitsubishi Heavy SRK35ZSX
    За 25м2 спокойно можеш да заложиш на 25ZSX. Моделът е изпробван край Дунав и се справя отлично.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    8
    #19

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    За 25м2 спокойно можеш да заложиш на 25ZSX. Моделът е изпробван край Дунав и се справя отлично.
    Благодаря.Преди да пиша във форума първоначално и аз се бях насочил към този модел, но докато ровичках из интернет за добра цена и монтажна група за Русе попаднах на странен коментар от не дотам доволен клиент.При движение на въздушната клапа нагоре-надолу вътрешното тяло издавало неприятно скърцане.Специалистите му казали че това било специфично/нормално за модела.Нямам идея колко от всичко това е истина но звучи притеснително за висок клас машина Ще изчакам мнението и на Aleksandars ако реши да даде такова
    Този пост е редактиран от yopen71; 11-01-23 в 17:40.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #20

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    За всекидневна какво ти дреме за шума от клапите?
    Чуват се само ако спиш при него. Ако има работещ хладилник или телевизор по време на движението им няма да ги усетиш.
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #21

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    За всекидневна какво ти дреме за шума от клапите?
    Чуват се само ако спиш при него. Ако има работещ хладилник или телевизор по време на движението им няма да ги усетиш.
    Дори само при работа на настолен компютър не се чуват. А нищо чудно и почти да не се местят, ако го държи на 23-24гр.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #22

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Дори само при работа на настолен компютър не се чуват. А нищо чудно и почти да не се местят, ако го държи на 23-24гр.
    Добре де, как може един китайски Hisense да не се чува как си вдига клапата при офф - толкова плавно и бавно я вдига, макар че много рядко влиза в офф, а на тоз за една бака пари да му се чува?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #23

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Добре де, как може един китайски Hisense да не се чува как си вдига клапата при офф - толкова плавно и бавно я вдига, макар че много рядко влиза в офф, а на тоз за една бака пари да му се чува?
    При моят не се мести. Или го прави в преходните сезони. Да го сравняваш с Кайсай е смешно. За една бака пари има 100 други предимства пред Кайсая.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #24

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    При моят не се мести. Или го прави в преходните сезони. Да го сравняваш с Кайсай е смешно. За една бака пари има 100 други предимства пред Кайсая.
    ......
    Този пост е редактиран от slip in; 11-01-23 в 21:26.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #25

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от yopen71 Виж публикацията
    Благодаря.Преди да пиша във форума първоначално и аз се бях насочил към този модел, но докато ровичках из интернет за добра цена и монтажна група за Русе попаднах на странен коментар от не дотам доволен клиент.При движение на въздушната клапа нагоре-надолу вътрешното тяло издавало неприятно скърцане.Специалистите му казали че това било специфично/нормално за модела.Нямам идея колко от всичко това е истина но звучи притеснително за висок клас машина Ще изчакам мнението и на Aleksandars ако реши да даде такова
    Ако очакваш да купиш техника без негативни мнения за нея, по-добре не чети отзиви. Имам предишния модел и е супер. Любимия ми климатизатор от подписа ми. Той Александър може да ти даде мнение за клапите, ако го има вкъщи, което ме съмнява. Повече от 25ца не ти трябва. Даже и 20 от тази серия би свършила работа.
    rosswen одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #26

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от yopen71 Виж публикацията
    Ще изчакам мнението и на Aleksandars ако реши да даде такова
    Предвид условията и Вашите изисквания:
    Toshiba RAS-10PKVPG-E Super DaiSeiKai 9 или Toshiba RAS-25G3KVSGB-ND Edge Nordic
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSX-W~SRC25ZSX-W Diamond или Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W~SRC35ZS-W2 Premium
    Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW или Mitsubishi Electric MSZ-EF35VGK W/B/S~MUZ-EF35VG KIRIGAMINE ZEN
    Hitachi RAK-25PSEW/S~RAC-25WSE Shirokuma или Hitachi RAK-35RXЕ/RAC-35WXЕ Akebono
    LG F09MT ATHENA EXTREME или LG DC12RK Deluxe

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #27

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Няма ли кой да откачи темата за избор от 2021 година и да закачи тази като важна?

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    8
    #28

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Предвид условията и Вашите изисквания:
    Toshiba RAS-10PKVPG-E Super DaiSeiKai 9 или Toshiba RAS-25G3KVSGB-ND Edge Nordic
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSX-W~SRC25ZSX-W Diamond или Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W~SRC35ZS-W2 Premium
    Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW или Mitsubishi Electric MSZ-EF35VGK W/B/S~MUZ-EF35VG KIRIGAMINE ZEN
    Hitachi RAK-25PSEW/S~RAC-25WSE Shirokuma или Hitachi RAK-35RXЕ/RAC-35WXЕ Akebono
    LG F09MT ATHENA EXTREME или LG DC12RK Deluxe
    Благодаря, предоставил си ми богат избор в различен ценови клас. Hitachi RAK-35RXЕ/RAC-35WXЕ Akebono или Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSX-W~SRC25ZSX-W Diamond е това на което се спрях. Но май ше е Митсубишито обаче 12-ица.Имам две котки които непрекъснато ми държат вратата открехната към 6 квадрата коридор Прочетох темата за акебоното и не ми се понрави много тоя дефрост на всеки час иначе първо тоя модел ме грабна откъм цена, работен диапазон при отопление и scop 5,20.Останах малко изненадан че Fujitsu не присъства в предложенията Очаквах да видя този модел Fujitsu ASYG12KHCA Nordic. На хартия характеристиките му на отопление при минусови температури са по-добри от всичко , което си ми предложил. Но щом не го препоръчваш явно има защо.
    Този пост е редактиран от yopen71; 12-01-23 в 20:49.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    111
    #29

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Здравейте,
    Трябва да сложа климатици в къща 108 квадрата в северна Гърция.
    Къщата има три спални по 12 квадрата и всяка стая има вход от общ коридор. Хола и всекидневната са свързани с този коридор и общ между хола и всекидневната. Между хола, коридорите и всекидневната няма врати. Е това чудо мога ли с два климатика
    MSZ-AP71VGK да го затопля до 22 градуса или бихте предложили някаква сплит система. Дограмата е с външни щори. Къщата е тухлена без изолация, но там температурите не падат под 5-6 градуса вечер. През деня 8-15 зимата.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #30

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Добро утро! 108 m² - трите спални = 71 m². За тази площ, по добре две машини с номинална отоплителна мощност 5,0 kW. В спалните, три седмици...Ако може да се постави мултисплит система ок. Но, трябва да се помисли, така че всичко да стане както трябва от към функционалност и естетика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 66 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2022 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1127
    Последно: 01-01-23, 10:38
  3. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  4. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  5. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе