Страница 23 от 66 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 986
Like Tree322Одобрявам

Избор на климатизатор '2023 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2023
    Мнения
    2
    #331

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Здравейте,
    Моля за съвет за покупката на два климатика, които ще бъдат използвани основно за отопление през зимата в кухня и детска стая. Имам притеснения, породени от това, че къщата е старо строителство, гредоред (но запазен и добре поддържан) и като цяло няма изолация. Това важи с особена сила за кухнята, която е с изложение запад/север, като външното тяло на климатика ще трябва да бъде поставено на северна страна, която е много ветровита. Надявам се, че за посочената по-долу сума и с Ваша помощ ще мога да се сдобия с два добри хиперинвертора.

    Ето и данни за помещенията:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно (втори етаж на къща);
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? За отопление през зимата;
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo – кухня (18 кв.м., 47 куб.м.); детска стая (16 кв.м.; 42 куб.м.);
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) – стара дървена дограма с двойни прозорци (два единични прозореца, между които има 15 см. разстояние);
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe – кухня (два прозореца: 2,24 кв. м. + 1.82 кв.м.); детска стая (2.24 кв.м.);
    · изложение нa пoмeщeниeтo – кухнята е запад/север с един прозорец на северната страна и един на западната; детската стая е юг/запад, с прозорец на южната страна;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти) – и двете помещения са на втория етаж. Къщата е гредоред отдолу, а таваните са двойни (замазка от едно време, върху която е поставен окачен дървен таван). Стените са тухлени, дебела замазка (около 4 см) отвън и отвътре, НЯМА ИЗОЛАЦИЯ; долният етаж НЕ се отоплява;
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- кухня и детска стая; къща, старо строителство;
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) – Нови хан, София област;
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa – зима 20-22 градуса; лятото не е от голямо значение;
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa – и двете помещения са на втория етаж. Къщата е гредоред отдолу, а таваните са двойни (замазка от едно време, върху която е поставен окачен дървен таван). Стените са тухлени, дебела замазка (около 4 см) отвън и отвътре, НЯМА ИЗОЛАЦИЯ; долният етаж НЕ се отоплява;
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви в кухнята им печка, телевизор и два хладилника; в детската стая няма ел. уреди;
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) – около 6000 лв. за двата климатика (без монтажа);
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe отопление до -10 зимата; лятото не е съществено значение;


    Предварителни благодаря на отзовалите се!
    Този пост е редактиран от emodd; 14-07-23 в 07:49. Причина: Добавена т. 8 - Бюджет

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    56
    #332

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Здравейте, имам нужда от помощ за избор на климатик.
    1.Помещението е хол трапезария и кухня е едно
    2. Изложение- изток, юг, север
    3. Първи етаж, половината на плоча, другата част градоред над мазе
    4. В помещението се намира стълбището за втори етаж на къщата
    5. Квадратура 42кв, като кубатурата е 112 без да броим пространството към втори етаж
    6. Къща Бистрица,София
    7. За отопление, 21-22градуса
    8. Може да се сложи поддържащ конвектор, но климатикът ще е един, няма възможност за 2 в помещението

    Изискване- да може да се управлява wifi

    Насочила съм се към тези 3 модела
    1. Mitsubishi
    Heavy SRK71ZTL-W/SRC71ZTL-W
    SMART PLUS WiFi, 24000 BTU, Клас
    A+t
    2. Инверторен климатик Mitsubishi
    Heavy SRK63ZTL-W/SRC63ZTL-W
    SMART PLUS WiFi, 21000 BTU, Клас
    A++
    3.Mitsubishi
    Electric MSZ-AP71VGK/MUZ-AP71VG
    WiFi, 24000 BTU, Клас А++

    Предварително благодаря

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    275
    #333

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    General Fujitsu ASHG24KMTE/AOHG24KMTA не е ли по добре?
    Изглежда по ефективен, може да му се сложи ВиФи

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #334

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Какво е по-добре на General Fujitsu. Тая марка е подходяща само за три типа хора, продавачи, мазохисти и хора с увреден слух.
    rosswen и Palev харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    275
    #335

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Написал съм кое смятам за по-добро. Ефективността.
    Ако имате нещо конкретно за машината кажете. Ако просто приказвате ей така.....
    Според мен марката предлага достатъчно читави машини на относително разумни цени. Не са най-добрите, нито най-лошите. НЯМАМ никаква изгода ако някой си купи дженерал/фуджитсу.
    Споделете Вашият опит с тази машина. Какво не и е наред? Може и да подкрепите с факти.
    Aleksandars и Lucky Acho харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #336

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    [mention]cyfka [/mention] , аз бих Ви насочил към MHI SRK 63ZR-W или SRK50ZSX-S.
    В същия ценови диапазон са, а са по-класни машини. Нямат вграден wi-fi, но се предлага допълнително за около 180лв.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #337

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от zillion Виж публикацията
    Написал съм кое смятам за по-добро. Ефективността.
    Ако имате нещо конкретно за машината кажете. Ако просто приказвате ей така.....
    Според мен марката предлага достатъчно читави машини на относително разумни цени. Не са най-добрите, нито най-лошите. НЯМАМ никаква изгода ако някой си купи дженерал/фуджитсу.
    Споделете Вашият опит с тази машина. Какво не и е наред? Може и да подкрепите с факти.
    Не се впрягай, вероятно колегата е имал тежка нощ и сега го цепи главата рано рано. :Д.

    Аз имам 12-ка КМТА в хола и въпреки че всичко по отношение на работа като консумация, задания и т.н е топ, то климатика си има и немалък кусур, изразяващ се в това, че е "шумен", ако се ползва над втора степен. Това е потенциален сериозен проблем за хора, които са чувствителни към шум, ако климатика няма да е в състояние да работи на най-ниските си степени. При мен за щастие стаята е южна и вътрешна и работи само на първа и рядко втора степен, и не "страдам".

    Това предполагам имаше предвид и bobivg.
    rosswen одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #338

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Имам Фуджитсу и на охлаждане го ползвам само в режим MODE AUTO вместо MODE COOL. При използването на MODE AUTO и когато турбината е на AUTO за охлаждане през лятото Фуджицуто работи по комфортно, струята е по мека и по слаба и няма студено течение в стаята, климатика слиза до първа степен на турбината и съответно работи по тихо. И за другите марки климатици препоръчвам за охлаждане да използвате MODE AUTO с турбината на AUTO, вместо MODE COOL. За отопление през зимата също съм пробвал MODE AUTO но не става,MODE HEAT е много по добро за отопление от MODE AUTO.Само ще допълня, че Фуджицуто ми е в хола,аз лично никога няма да си сложа Фуджицу в спалнята.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 12-07-23 в 10:07.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    275
    #339

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Не се впрягам.
    Просто ако човек си направи труда да отвори таблиците с нивата на шум ....
    Както и да е. Да не обръщаме темата на дъвчене на глупости.
    Усмихнат ден на всички.
    Този пост е редактиран от zillion; 12-07-23 в 12:02.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #340

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    zillion, май само за теб е останала тайна, че на марката девиза и "За да топли трябва да шуми".
    Писано е поне 50 пъти във форума. Една тиха скорост с много нисък дебит на която сам не можа да слиза, ако е авто вентилатор и останалите шумни.
    Човек ако си направи труда освен да гледа шума да погледне и дебита лесно ще му просветне защо са бръмчалници. Ето едно принципно сравнение за онагледяване.




    Много изводи може да да се направят, но очеизвадния е че при с 28ДВ МХИ вади такъв дебит, че фуджака за да го осигури трябва да работи на 3-та скорост с 40ДВ.
    Ако сложиш в уравнение и това, че вентилаторите ограничават и развъртането на компресора може да се направят и други интересни изводи. При МХИ-то ограничението отпада на средна скорост на вентилатора, докато при фуджака чак на висока.
    gurcayy, GLARYS, rosswen и 2 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #341

    Избор на климатизатор '2023 година

    Предлагам на модераторите, да не се трият подобни постове. Макар и с известна нотка на заяждане, е много полезна информация. Аз самият сам трябваше да ровя и тегля сервизни, за да сравнявам дебити и децибели. От личен опит, с различни марки и модели, смея да твърдя, че тези характеристики са едни от най-важните. Това показва колко шумен и ветровит ще е един климатик, а това е основен недостатък на този тип отопление.
    Phoenix_1, GLARYS, Palev и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    275
    #342

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    zillion, май само за теб е останала тайна, че на марката девиза и "За да топли трябва да шуми".
    Писано е поне 50 пъти във форума. Една тиха скорост с много нисък дебит на която сам не можа да слиза, ако е авто вентилатор и останалите шумни.
    Човек ако си направи труда освен да гледа шума да погледне и дебита лесно ще му просветне защо са бръмчалници. Ето едно принципно сравнение за онагледяване.




    Много изводи може да да се направят, но очеизвадния е че при с 28ДВ МХИ вади такъв дебит, че фуджака за да го осигури трябва да работи на 3-та скорост с 40ДВ.
    Ако сложиш в уравнение и това, че вентилаторите ограничават и развъртането на компресора може да се направят и други интересни изводи. При МХИ-то ограничението отпада на средна скорост на вентилатора, докато при фуджака чак на висока.
    Явно не съм чувал този "девиз".
    Виждам, че сравнявате най-високата серия на Мицубиши Хеви със средна такава на Дженерал. А човекът беше посочил ZTL.
    Явно всички които ползват без проблем страшно шумните Дженерали трябва да ги изхвърлят.
    Чувствам се като еретик, че без проблем спя на включен такъв (не е като технически шумове да не ги усещам).
    Мога да се съглся, че на Дженерал (малките модели 2-3.5кВт) им липсва една степен на вентилатора между 20 и 30 децибела.
    Понеже не ми се занимава да дъвчем едно и също нещо нека да приемем, че сте абсолютнп прав, а аз греша и човек не трябва да си купува Дженерал никога.

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2023
    Мнения
    1
    #343

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Здравейте,
    Моля за съвет за покупката на два климатика, които ще бъдат използвани основно за охлаждане. Жилището е газифицирано и отопление с климатици ще се ползва само при необходимост (липса на газ или прекалено висока цена )

    Ето и данни за помещенията:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно (последен етаж от блок);
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? за охлаждане предимно;
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo – Хол+ кухня (39 кв.м., 109 куб.м.); Цпалня (21 кв.м.; 58 куб.м.);
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) –
    ПВЦ дограма двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe – Хол : 10 кв.м; Спалня 4.56 кв.м.;
    · изложение нa пoмeщeниeтo – запад;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти) – 5 Етаж (Последен),
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) – София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa – лято 22-24 зима 22-24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa – Стени Тухла, 8см Камена вата + еталбонд;
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви Хол с кухня :фурна, газов котлон, аспиратор
    хладилника,телевизор; Спалня: телевизор;



    Предварителни благодаря на отзовалите се!

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #344

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    SRC 63 ZR-W - 3430 лв
    SRC 71 ZR-W - 4399лв
    SRC 71 ZTL-W - 4441лв
    24KMTE - 3660 лв
    По пари може ли да ги сравнявам и да си позволя да кажа че 63-ката е много сериозна машина?
    Така по-добре ли изглеждат нещата ако я сравнявам с най-ниския клас ZTL-W?
    ccankov73, GLARYS, rosswen и 1 други харесват това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #345

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    За новата 63ка нищо не мога да кажа, но старата в момента ми хлади цял етаж (100+ кв) без въобще да си дава зор.
    настроена на 25С и Auto вент. си крета на Low.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 66 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2022 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1127
    Последно: 01-01-23, 10:38
  3. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  4. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  5. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе