Страница 31 от 66 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 986
Like Tree322Одобрявам

Избор на климатизатор '2023 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    4
    #451
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W2 Premium (ако искате и WB)
    Hitachi RAK‐VJ25PHAE/RAC‐VJ25PHAE airHome 600
    Daikin FTXP25N~RXP25N Comfora
    Благодаря за бързия отговор.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    17
    #452

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Здравейте,

    Да попитам и тук, с повече детайли, че продължава да ми стои нерешена задачата. Търси се преди всичко максимална тишина както на външното тяло, така и на вътрешното, както и най-висока енергоефективност. Идеята е да се топли основното помещение, като през лятото да се охлажда целия апартамент.
    След всичкото умуване, трегерът се очертава като най-подходящото място за монтаж, съгласно приложената схема.Обаче трегерът е висок 32 см. от долния ръб до тавана, което предполага климатик с по-ниска височина на вътрешното тяло. Разстоянието между шкафовете отляво и отдясно до тавана е около 15-тина сантиметра, тъй че мястото отпада като опция. Над прозорците няма място за монтаж на климатик. Трасето на тръбите ще мине над шкафовете, конденза ще трябва да се пусне или по отделен път през шкафовете, успоредно на начертания тръбен път, но на по-ниско ниво, или да се изпопмва с кондензна помпа.


    Бях се спрял на Midea Breezeless MSFAAU-12HRFN8-I, но вътрешното тяло е високо 32.5 см., иначе ми беше фаворит заради Breezeless-функцията при охлаждане. Вариант е да се монтира така, че да слезе на 5 см. от тавана, независимо, че долния край ще излезе под трегера, но не съм сигурен дали може да се монтира монтажната планка по този начин.

    Всякакви мнения и предложения за мястото на монтаж са добре дошли.


    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    Жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    За охлаждане и отопление.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - около 20 кв.м., около 52 куб. м;
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) - PVC-дограма, троен стъклопакет, КА-стъкло;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe -
    · изложение нa пoмeщeниeтo - южно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - първи етаж, панелен блок
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н - хол с кухненски бокс на усвоена тераса
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 23/23
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Външна изолация по стените, 10 см.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Хладилник, готв. печка, пералня, сушилня
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Около 2000 лв. с монтажа, +/- 300 лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? до -20 зимата / 40 лятото
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.


    Благодаря предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    284
    #453

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    voyagerx
    на снимката долу дясно не може ли да го сложите?
    Между леглото и стената?
    Аз имам два климатика на които една четвърт от климатика стърчи извън стената. По мое искане за да е на най-доброто откъм духане място. Та може да стане. Дори ако трябва да сложите планка надолу от стената (4ммм неръжд няма да е зле)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    17
    #454

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от zillion Виж публикацията
    voyagerx
    на снимката долу дясно не може ли да го сложите?
    Между леглото и стената?
    То това е диван, ама толкова ми стигат чертожните умения. Тази стена е откъм входа, максимално далече е от външната - тръбите ще трябва да минат през цялото помещение и да се пробива още една стена. Иначе от гледна точка на въздушния поток, там ще е най-добре.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    284
    #455

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    И моята идея е, че ще е най-добре откъм духане. Да пътят ще е най-дълъг.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #456

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    voyagerx, позволих си да коригирам Вашата схема, ако искате да имате комфорт. Това ще е безумие въздушния поток да е насочен към прозореца. Трегера е 32 см. Спокойно тялото се монтира 6 см. надолу от долни край на трегера (отгоре остава място над тялото), тръбния път се обръща надясно и влиза в спалнята и оттам навън. Всичко се прави с PVC канали и става съвсем културно.
    Варианти:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W~SRC25ZS-W2 Premium
    Fuji Electric RSG09KGTE~ROG09KGCA Luxury series
    Panasonic CS-Z25XKEW~CU-Z25XKE Etherea
    Hitachi RAK‐VJ25PHAE/RAC‐VJ25PHAE airHome 600
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    voyagerx, Kasap, Palev и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    17
    #457

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Aleksandars, благодаря! Има ли смисъл да се слага 12-ка, като се има предвид, че ще вратите ще се държат отворени за охлаждане на целия апартамент през лятото?

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #458

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Ако ще и 18-ка да сложите, разлика в температурата ще има... А за комфорт забравете...
    rosswen одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    17
    #459

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Да, за разликата е ясно, че ще я има, но би трябвало да в порядъка на градус-два, което през лятото си е напълно приемливо. Въпросът ми бе дали 9-ката ще успява да смогва на целия апартамент през лятото.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #460

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Аз бих го сложил срещу телевизора. Златното правило
    Palev одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    284
    #461

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от voyagerx Виж публикацията
    Да, за разликата е ясно, че ще я има, но би трябвало да в порядъка на градус-два, което през лятото си е напълно приемливо. Въпросът ми бе дали 9-ката ще успява да смогва на целия апартамент през лятото.
    Леко ще охладите останалата част от апартамента, но няма да е климатизирана.
    "9-ка" ще се оправя като цяло ( е ако са включени 4 киловата фурна и котлони със сигурност ще се затопли)
    Ако не искате тръбите да минават стаята на Александарс мястото може би е второто най-добро, но може да се усеща в края на дивана.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    74
    #462

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията

    Това е най-адекватното място от гледна точка на комфорт и адекватна работа на машината. Казвам го от опит, тъй като и при мен вътрешното тяло е позиционирано по подобен начин.
    Няма неприятен полъх на топло/студено.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #463

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Здравейте,

    Имам нужда от съвет за мултисплит система
    3 помещения, ще се използват и за отопление и за охлаждане
    Реално ще са ми нужни две машини 9000 BTU (дори 7000, но не всеки производител предлага) и една 12 000, висок стенен монтаж
    Тъй като двете стаи с малките мощности са спални, натоварването на външното тяло няма да е 30 000 BTU
    Като цяло търся по възможност тихи машини - и външни и вътрешни, както и сравнително нисък минимум , тъй като ще има моменти в които ще работи само голямото тяло
    Към момента от сметките отпадат MHI, заради нерешените им проблеми с тракането на вътрешните тела (всъщност не знам дали не е решен, виждам че има нови модели в гамата)

    Благодаря

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #464

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Sev1 Виж публикацията
    Към момента от сметките отпадат MHI, заради нерешените им проблеми с тракането на вътрешните тела (всъщност не знам дали не е решен, виждам че има нови модели в гамата)
    Не изключвай от сметките MHI, а си намери "читави" майстори да ти монтират телата както трябва, че после да не ти тракат "втулките". Не тракат втулките, а турбината закача около ваничката, в зоната около втулката, поради усукване на тялото от много "хубав" монтаж!

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    443
    #465

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Sev1 Виж публикацията
    Здравейте,

    Имам нужда от съвет за мултисплит система
    3 помещения, ще се използват и за отопление и за охлаждане
    Реално ще са ми нужни две машини 9000 BTU (дори 7000, но не всеки производител предлага) и една 12 000, висок стенен монтаж
    Тъй като двете стаи с малките мощности са спални, натоварването на външното тяло няма да е 30 000 BTU
    Като цяло търся по възможност тихи машини - и външни и вътрешни, както и сравнително нисък минимум , тъй като ще има моменти в които ще работи само голямото тяло
    Към момента от сметките отпадат MHI, заради нерешените им проблеми с тракането на вътрешните тела (всъщност не знам дали не е решен, виждам че има нови модели в гамата)

    Благодаря
    С риск да ме критикуват много професионалистите аз бих заложил на:Daikin 3MXM52A9

    с 2XDaikin CTXM15R вътрешни за спалните и FTXM35R за другото помещение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 66 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2022 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1127
    Последно: 01-01-23, 10:38
  3. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  4. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  5. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе