Страница 35 от 66 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 986
Like Tree322Одобрявам

Избор на климатизатор '2023 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #511

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от zillion Виж публикацията
    2.6 кW при -10 колко да е малък в 13 квадрата стая
    Може ли да ми дадеш линк да видя къде на 20-ката и дават 2.6 kw топлоотдаване при -10 градуса (както и тази стойност къде се нарежда минимална-номинална-максимална). Все си мисля, че по спецификация даваха при +7 номинал от 2.7 кw. Все пак искам машината да работи леко, а не при минусови температури да е форсиран като все едно ще излита

    Все пак ще изчакам и отговора и мнението на Aleksandars.

    Rosswen, ако четете тук бих искал и Вашето мнение. Писах Ви на лични но не ги получавате.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    758
    #512

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Juman Виж публикацията
    Може ли да ми дадеш линк да видя къде на 20-ката и дават 2.6 kw топлоотдаване при -10 градуса .
    Ето.... Имай в предвид, че 20 и 25-ца хардуерно са еднакви, разликата е в малко по-високия дебит на вентилатора на 25-цата и компресора малко повече се развърта при охлаждане на 25-цата.
    Всички измервания в таблицата на капацитета са правени на максимален вентилатор, в 13 кв. стая едва ли ще ползваш климатика си на max. вентилатор.....



    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Palev; 01-09-23 в 13:27.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #513

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    [mention]Juman [/mention] , не знам защо не ми излиза съобщение, да не би да изписва, че пощата ми е пълна? Палев вече отговори на част от въпросите. Дали ще е 20 или 25ZS, разликата ще е почти никаква. Ако все пак решиш да се презастраховаш, то 25-цата е достатъчно тиха, така че няма да е проблем дори и на затворена врата. При Перферата също 20 и 25 са еднакви хардуерите. Имай в предвид, че ZS ще прави дефрост на он/офф цикли, които със сигурност ще присъстват, така че не се знае кой ще размразява по-често. Като възможности са близки ZS и FTXM, ще се справят и в студа без проблем, според мен. Аз бих те посъветвал, ако държиш постоянно отворена вратата, да погледнеш и 20ZSX, виждам че вече имаш такъв, така че знаеш как работи. Друга машина, която според мен е сред най-подходящите, но надвишава малко бюджета, е подовата Перфера на Дайкин - 25FVXM. Не на последно място, Тошиба Дайсейкай 10-ка също влиза в бюджета, дори смятам, че ще е сред най-удачните варианти. Там дефростите със сигурност ще са голяма рядкост.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #514

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Или аз нещо изобщо не мога да ги разбера тези таблици или в тях има противоречия
    Pavel, по горе бяха писали, че при -10 ще има 2,60 kw отдаване. В таблицата която ти ми показваш и си отбелязал в червено за 20-ка си отбелязал 2,70 kw но това е при външна +6. при -10 в същата таблица пише 1,82 kw и то за 20 градуса вътрешна. От 1,82 до 2,60 има доста разлика. В запитването питах за 23 вътрешна и според таблицата отиваме на около 1,76 kw? За таблицата в която си ми отбелязал 2,60 kw при -10 най-отпред пише "проектен" аз това лично го тълкувам, че производителя уж е напарвил така климатика че при -10 би трябвало да отдава 2,60 kw, ама уж я камилата, я камилара При положение, че пише осреднено 2,70 kw което знам, че се дава при тестове на +7 надали при -10 пак ще отдава толкова. В синьо съм отбелязал за какво говоря. Пак казвам не ги разбирам много нещата, но не съм и чак толкова прост, а следвам логиката. Това което пиша не искам да прозвочу като заяждане, а точно обратното искам да разбера нещата и да направя правилен избор.
    Rosswen, да пише, че кутията Ви е пълна. Относно 20ZSX дори при отворена постоянно врата мисля, че ще й умалее пространството, иначе предпочитам.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #515

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Juman, ето ти още нещо за да ти стане пълна кашата
    https://dox.abv.bg/download?id=7ed549f991# - Линк за сваляне

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    289
    #516

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    от Pdesign (проектен капацитет) я гледах.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #517

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Juman, ето ти още нещо за да ти стане пълна кашата
    https://dox.abv.bg/download?id=7ed549f991# - Линк за сваляне
    Тя кашата си е пълна и гореща и без това. Вместо да я разбъркате, че да изстине и да стане разбираема, Вие я сложихте да се притопли още малко
    Просто го обяснете на по разбираем език както се казва.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #518

    Избор на климатизатор '2023 година

    [mention]Juman [/mention] ,машините ще се справят, не ги умувай толкова таблиците. Това, което е посочено в таблиците на Хеви, е запазването на мощността при номинално, а не максимално натоварване на машината, то дори си е написано с малки букви. Помисли над това, което ти писах. Всички споменати, няма да имат проблем с недостиг на мощност. Сам писа, че и 20ZSX подпира коридора, и помага.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-09-23 в 16:23.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #519

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]Juman [/mention] ,машините ще се справят, не ги умувай толкова таблиците. Това, което е посочено в таблиците на Хеви, е запазването на мощността при номинално, а не максимално натоварване на машината, то дори си е написано с малки букви. Помисли над това, което ти писах. Всички споменати, няма да имат проблем с недостиг на мощност. Сам писа, че и 20ZSX подпира коридора и помага.
    Именно в таблицата е при номинал и това исках да кажа и аз,че няма как да се запази една и съща стойност при различни външни температури при една и съща работа, а не че машината не може да изкара 2,60 kw при -10 на макс развъртане. Сигурно ще може, но аз не искам да разчитам на тази отдавана мощност при пълен тормоз на компресора. Искам по-високи стойности при по-умерена работа. Ако и при 25ZS-W е същото положение нещата са ясни и всичко опира до личен избор между 20 и 25.
    Но нека спрем, защото мисля, че достатъчно се отклонихме от темата в която пишем. Може да продължим на лични.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #520

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Juman, компресора е един и същи. За какво тормозене говориш.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #521

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Juman Виж публикацията
    Именно в таблицата е при номинал и това исках да кажа и аз,че няма как да се запази една и съща стойност при различни външни температури при една и съща работа, а не че машината не може да изкара 2,60 kw при -10 на макс развъртане. Сигурно ще може, но аз не искам да разчитам на тази отдавана мощност при пълен тормоз на компресора. Искам по-високи стойности при по-умерена работа. Ако и при 25ZS-W е същото положение нещата са ясни и всичко опира до личен избор между 20 и 25.
    Но нека спрем, защото мисля, че достатъчно се отклонихме от темата в която пишем. Може да продължим на лични.
    В режим поддържане на 23гр., няма да са ти нужни тези 2+kW.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #522

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Juman, компресора е един и същи. За какво тормозене говориш.
    Знам, че е един същ, но само хардуерно, софтуерно не е едно също. 20-ката е скопена 25-та, съответно след като е ограничена няма как да работи еднакво с една 25, 35 или 50. и при всичките при -10 да работят еднакво и да отдават еднакво. Ако беше така нямаше да се правят, а щеше да има само по един модел от всяка марка.
    Ще дам пример с колите. Една и съща кола с един и същ двигател но софтуерно различни и с различни к.с. ти имаш 100 к.с. а аз имам 160, аз ще си карам без да настъпвам много педала примерно с 140 ама ти ще я напиняш за да ме стигнеш и по някое време ще ме стигнеш и ще караме с еднаква скорост, но ми кажи на кой колата ще се тормози повече.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    465
    #523

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Juman Виж публикацията
    Знам, че е един същ, но само хардуерно, софтуерно не е едно също. 20-ката е скопена 25-та, съответно след като е ограничена няма как да работи еднакво с една 25, 35 или 50. и при всичките при -10 да работят еднакво и да отдават еднакво. Ако беше така нямаше да се правят, а щеше да има само по един модел от всяка марка.
    Ще дам пример с колите. Една и съща кола с един и същ двигател но софтуерно различни и с различни к.с. ти имаш 100 к.с. а аз имам 160, аз ще си карам без да настъпвам много педала примерно с 140 ама ти ще я напиняш за да ме стигнеш и по някое време ще ме стигнеш и ще караме с еднаква скорост, но ми кажи на кой колата ще се тормози повече.
    В тази квадратура НИКОГА, няма да се наложи да използвате дори 50% от възможностите на машината.Както можете да прочетете от таблицата дори при -15 загубата на мощност е под 50%. Кратко, ясно и точно.Машината е супер за парите, които струва - ако искате повечко екстри (като например Flash Streamer) вземете Дайкин Перфера.
    Този пост е редактиран от HRS9; 01-09-23 в 22:30.

  17. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    4
    #524

    Избор на климатизатор '2023 година

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    ·-жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - предимно за охлаждане, от време на време за отопление през есента
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    - 32 м2, 80 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    - ПВЦ, двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    - 7 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    - югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    - 3 етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    - хол с кухня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    - 24-25 за охлаждане
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    - Една външна стена с изолация с дебелина 7 см, окачен таван с 5 см каменна вата
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    - готварка печка, газови котлони, съдомиялна, газов котел, телевизор, хладилник
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    - до 3000-3500 с монтаж (стенен или подов)
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    - лято - от 33 нагоре

    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли

    - Ограденото място е единственото, където може да се инсталира климатик
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #525

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    В тази квадратура НИКОГА, няма да се наложи да използвате дори 50% от възможностите на машината.Както можете да прочетете от таблицата дори при -15 загубата на мощност е точно 50%. Кратко, ясно и точно.Машината е супер за парите, които струва - ако искате повечко екстри (като например Flash Streamer) вземете Дайкин Перфера.
    За коя точно квадратура го казвате само за 13-те или и за тези на коридора с които общо стават 22 м2 ще е напълно достатъчен 20zs-w?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 66 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2022 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1127
    Последно: 01-01-23, 10:38
  3. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  4. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  5. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе