Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35
Like Tree22Одобрявам

Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #16

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Разбира се че няма да си слагаме Китайски марки. Не защото ще вършат по лоша работа а защото е унизително.

    П.С. Имам една позната която няма пет лева в джоба си, но си бърше гЪза с най скъпата хартия. Щото ако и дойде някоя приятелка на гост и случайно реши да се из*ере у нейния кенеф да не разкаже на други приятелки, че тази се бърши с евтин боклук.
    Сякаш кафявото по гащите не е едно и също след двете хартии.
    zxc0, CubanLinx, slip in и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #17

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Разбира се че няма да си слагаме Китайски марки. Не защото ще вършат по лоша работа а защото е унизително.

    П.С. Имам една позната която няма пет лева в джоба си, но си бърше гЪза с най скъпата хартия. Щото ако и дойде някоя приятелка на гост и случайно реши да се из*ере у нейния кенеф да не разкаже на други приятелки, че тази се бърши с евтин боклук.
    Сякаш кафявото по гащите не е едно и също след двете хартии.
    Свят широк - хора разни

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    592
    #18

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Абсолютно съм съгласен с горното. Винаги съм си признавал, че съм консуматор. Просто живеем в такова общество, съдба братче. Аз хванах и от времето, когато бранда значеше нещо. Маркова техника вкъщи имаше преди 89-та и от малък съм облъчван с американско съдържание. Като поотрастнах малко ги видях що за стока са, но някои неща не могат да не им се признаят на янките. Това за тоалетната хартия си важи, няма две мнения. Защо всичко живо се мята на БМВ, Мерцедес и Ауди, но половината са по панелките и нямат пари да ги поддържат или почти целия им доход им заминава по трошляка? В София всичко що е м-у 10 и 50 години е с най-нагрухания iPhone (баща ми е близо 70-так, за една година смени 1 pro, 2 pro max и 3 часовника Ultra). Всичко живо иска да се облича с Gucci, Louis Vuitton и т.н. Питам и отговор не чакам. Мисля, че тук сме хора с поне средна интелигентост и тези неща даже нямаше нужда да ги пиша.....
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 05-12-23 в 18:17.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #19

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    ами те тошиба са собственост на мидея ,не знам кое е по голяма пръчка - мидея слагат в новите си модели нови компресори по ефективни и мислени за фреон 32 ,а за тошибите ползват стари модели, още от фреон 410 са едни и същи ..

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    592
    #20

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Не се и съмнявам, че Midea може да е задминала Toshiba. Предполагам обаче, че при сливането на фирмите си има изисквания от страна на Toshiba да не им се бара по техните продукти. Само мога да спекулирам, не знам. Аз от новите Toshiba със сигурност не бих си купил.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #21

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Току що осъзнах, че 18000 BTU машината Mitsubishi Electric MSZ-AP50VG от всекидневната отоплява 40 квадрата и харчи по-малко от тази скапана Тошиба. По цял ден дърпа 180вата, не шуми и не ме занимава... От туй нагоре оставам с впечатление, че няма да е възможно да убедя техник, че му има нещо на климатика. Днес звънях на едно място и ми казаха, че ако дойде техника и климатика духа топло то, значи си работи нормално.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #22

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Направили са го да работи като простите дайкини... графиките ми са на другия комп. Накрая се отказах, пускам го за час преди лягане. всъщност : https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%82%D0%B8.html

    Точно на обяд почват магариите - да не е в западна стая и да го почва слънцето? Или нещо друго да топли. При мен тошибата в хола топли и държи и спалните че и нощем.
    SongBird одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #23

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    Направили са го да работи като простите дайкини... графиките ми са на другия комп. Накрая се отказах, пускам го за час преди лягане. всъщност : https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%82%D0%B8.html

    Точно на обяд почват магариите - да не е в западна стая и да го почва слънцето? Или нещо друго да топли. При мен тошибата в хола топли и държи и спалните че и нощем.
    Източна е. Сутринта пече малко, но е доста усойна стая.

    - - - - - - - - - -

    Вчера - тази сутрин по малките часове всъщност - стигнах до този фикс тук. Приложих го и климатика е нов. И под нов имам предвид, че вече се държи като климатик, а не като боклук. Откакто го пуснах вдигна - за кратко - на ~600, после на ~400 вата, после смъкна на ~200 и не е спрял. Температурата също я държи стабилна (не обръщайте внимание на аномалията към 7 сутринта, тогава тръгвах за работа, разместих жалузите и вероятно бия директно в термометъра).

    Като цяло ще кажа, че не е хубава тази работа. Не знам дали това е замислено като бонус функция, за мен си е чист бъг. Няколко зими се мъчим с този климатик, първите две/три се гаслайтвахме с жената, че ние нещо не правим както трябва. Ако тази година не ме беше изпрала сачмата да слагам измерване на потреблението и температура така щото да ми излизат на графики и да задам въпроса тука, сигурно догодина щяхме да го сменяме... Някой си оставил сериозно ръцете тука.

    Благодаря на всички за помощта!

    Ето как изглежда сега климатика:
    Този пост е редактиран от SongBird; 06-12-23 в 10:36.
    estqwerty, CubanLinx и dreadx харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    20
    #24

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Според мен "ефектът" се получава по следния начин:
    1. Вижда, че околната температура (Та) е под настроената (Тsc = 24 oC) и пуска компресора на минимална мощност.
    2. При активна онази "екстра" първо чака радиаторът на вътрешното тяло да достигне температура Tc = 28 oC, за да започне да духа,
    (че да не ти измръзнат..
    ..ушите).
    3. Температурата започва да се вдига бавно-бавно, а понеже навън е студено, напоследък се вдига и още по-бавно.
    4. Аха да започне да духа, (обаче датчикът за вътрешна температура при липса на духане не работи адекватно). - Той нали измерва температурата на продухания през него входящ въздух. Но при липса на духане се облъчва и от радиатора на вътрешното тяло, което му създава впечатление, че Тsc (настроената температура) вече е достигната - и компресорът спира.
    5. Така няколко пъти, докато температурата в стаята достигне с 3 градуса по-ниска стойност от зададената.
    Вече премръзналият с три градуса датчик не успява да се облъчи достатъчно, преди радиаторът на вътрешното тяло да достигне 28 oC -> вентилаторът се включва нормално и климатикът успява да "захапе" до следващото изключване.

    А при изключено cold draft нещото, вентилаторът на вътрешното тяло стартира веднага, със скорост изчислена според това колко по-ниска е температурата в стаята от зададената температура (в случая 24 градуса). - И ето виж, че когато работи по този начин, (на basic fan control), ги няма и пропаданията от по 3 градуса. Климатикът си поддържа точната температура, защото вентилаторът стартира веднага и датчикът мери температурата на входящия въздух, а не на разни топлинни източници в близост до него.

    /Сега при това положение, аз бих си направил експеримент да върна старите настройки и да преместя датчика извън климатика, или да го топлоизолирам от вътрешната страна + всякакви такива глупости. - Само защото ще ми е интересно и чрез опит да докажа, че е така.
    Но щом работи, ти по-добре не го пипай. Аман от "екстри".
    Този пост е редактиран от dreadx; 07-12-23 в 23:34.
    mimojef, CubanLinx и rosswen харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #25

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Цитат Първоначално публикувано от dreadx Виж публикацията
    Според мен "ефектът" се получава по следния начин:
    1. Вижда, че околната температура (Та) е под настроената (Тsc = 24 oC) и пуска компресора на минимална мощност.
    2. При активна онази "екстра" първо чака радиаторът на вътрешното тяло да достигне температура Tc = 28 oC, за да започне да духа,
    (че да не ти измръзнат..
    ..ушите).
    3. Температурата започва да се вдига бавно-бавно, а понеже навън е студено, напоследък се вдига и още по-бавно.
    4. Аха да започне да духа, (обаче датчикът за вътрешна температура при липса на духане не работи адекватно). - Той нали измерва температурата на продухания през него входящ въздух. Но при липса на духане се облъчва и от радиатора на вътрешното тяло, което му създава впечатление, че Тsc (настроената температура) вече е достигната - и компресорът спира.
    5. Така няколко пъти, докато температурата в стаята достигне с 3 градуса по-ниска стойност от зададената.
    Вече премръзналият с три градуса датчик не успява да се облъчи достатъчно, преди радиаторът на вътрешното тяло да достигне 28 oC -> вентилаторът се включва нормално и климатикът успява да "захапе" до следващото изключване.

    А при изключено cold draft нещото, вентилаторът на вътрешното тяло стартира веднага, със скорост изчислена според това колко по-ниска е температурата в стаята от зададената температура (в случая 24 градуса). - И ето виж, че когато работи по този начин, (на basic fan control), ги няма и пропаданията от по 3 градуса. Климатикът си поддържа точната температура, защото вентилаторът стартира веднага и датчикът мери температурата на входящия въздух, а не на разни топлинни източници в близост до него.

    /Сега при това положение, аз бих си направил експеримент да върна старите настройки и да преместя датчика извън климатика, или да го топлоизолирам от вътрешната страна + всякакви такива глупости. - Само защото ще ми е интересно и чрез опит да докажа, че е така.
    Но щом работи, ти по-добре не го пипай. Аман от "екстри".
    Несъмнено има някакъв алгоритъм, който може да бъде ревърс-енджиниърд и от после да се назове къде стои бъга... Но, няма смисъл, предвид количеството оплаквания, хората от Тошиба вече със сигурност знаят точно къде се е пробила системата...
    CubanLinx одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #26

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Този фикс (алгоритъм) за изключване на cold draft prevention работи ли и при други модели Toshiba? Питам за Daiseikai III - RAS-B10/13/16SKVP-E. Не можах да намеря подобна сервизна инструкция за него...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #27

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Цитат Първоначално публикувано от dendim Виж публикацията
    Този фикс (алгоритъм) за изключване на cold draft prevention работи ли и при други модели Toshiba? Питам за Daiseikai III - RAS-B10/13/16SKVP-E. Не можах да намеря подобна сервизна инструкция за него...
    Пише, че е за Мирай, Сузуми и Дайсейкай 8. Аз пробвах на 6.5, но не стана. Иначе стъпките си се изпълняват, както е описано, просто някоя явно е по-различна. Аз никъде не можах да открия за Дайсейкай 6.5.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #28

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Може би диагностичните кодове на по-старите модели са други. Също и в сервизното ръководство на DSK III няма нищо по въпроса.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #29

    Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    [mention]SongBird [/mention] , а при излизане от офф как се държи? Раздухва ли турбината, когато е на Ауто?

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #30

    Отговор: Проблем с климатик Toshiba RAS-10BKV-E

    Сега ако каже НЕ, махай Дайкина и поръчвай Мирая.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Toshiba скрежасва.
    От ivopenchev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 3
    Последно: 29-07-18, 20:11
  2. Климатик Toshiba RAS-255YDR
    От Ivan Tashev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 4
    Последно: 16-09-15, 15:15
  3. Купувам климатик Toshiba Ras-251 или 281 PDR или UDR
    От nanizealot във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-15, 19:07
  4. Проблем с климатик TOSHIBA 13 INVERTOR.
    От baizlati във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 11
    Последно: 10-11-13, 20:21
  5. Касетъчен климатик TOSHIBA
    От profyt във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 6
    Последно: 06-02-10, 11:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе